Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".

Početna stranicaRegistracijaLogin

Share | 

P - I mene se pita

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
plemenitašica
Expert
Expert

Broj postova : 2046

PostajNaslov: P - I mene se pita   09.11.10 16:06

REPETIRAJMO REFERENDUM!

POZIV ZA PODRŠKU I AKTIVNO SUDJELOVANJE
u akciji prikupljanja potpisa u cilju žurnog održavanja prijevremenih parlamentarnih izbora

Razlog pokretanja ovako drastične akcije je

OPSTRUKCIJA USTAVNOG PRAVA GRAĐANA DA ODLUČUJU PUTEM REFERENDUMA IZVRŠENA OD STRANE PREDSTAVNIČKE VLASTI KROZ INSTITUCIJU SABORA NA NAČIN:

• da je vladajuća većina protuzakonito otklonila zahtjev građana za održavanjem referenduma u slučaju ZOR.
  • da je vladajuća većina najavila izmjenu Deklaracije o pridruživanju EU kojom se omogućuje potpisivanje Pristupnog ugovora PRIJE održavanja referenduma po tom pitanju

Zadnja promjena: plemenitašica; 09.11.10 16:25; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert

PostajNaslov: Re: P - I mene se pita   09.11.10 16:21

"Hrvatski Sabor donio je 19. siječnja 2005. godine Deklaraciju o temeljnim načelima pregovora za punopravno članstvo Republike Hrvatske u Europskoj Uniji. Deklaracija je donesena jednoglasno ...
U točki 2. Deklaracije kaže se „Politički je cilj Republike Hrvatske očuvanje nedjeljivosti, integriteta i cjelovitosti državnog teritorija Republike Hrvatske kao države članice Europske unije, kao i kontinuiteta i zaštite tradicije, kulture, jezika i društvenih vrijednosti kao osnove hrvat­skoga nacionalnog identiteta, jačajući time doprinos Republike Hrvatske zajedničkim europskim vrijednostima, te društvenim i kulturnim procesima, obogaćujući ih i pridonoseći boljem razumijevanju među državama, narodima i građanima.“

Nakon toga se bez trunke grižnje savjesti trguje ZERP-om kao jeftinom robom za potkusuravanje apetita susjeda i jakih članica Unije, na naš prijedlog da se hrvatski jezik zaštiti kao temelj opstojnosti hrvatskog naroda u Hrvatskoj odgovara se da je to nevažna tema i da će hrvatski biti i onako europskim jezikom i tako redom.

Pored toga što se brine samo za sebe, hrvatska vlast se užasnuto boji naroda kojim vlada. Narod je nepredvidljiv i nikad se ne zna što će mu pasti na pamet. Dobro, kad se narod dosjeti da bi mogao na referendum, tu je Ustavni sud koji će referendum zabraniti. Jer narod je čudan i svašta bi mogao na referendumu reći.

No, za ulazak u EU, referendum se mora provesti....
Taj se je referendum, prema gore spomenutoj deklaraciji (točka 8.) „mora održati prije potpisivanja Ugovora o pristupanju Republike Hrvatske Europskoj uniji, odnosno po završetku pregovora“.

Ali, kako je narod postao neposlušan i mušičav, Vlada mu je odlučila odvaliti šamar i spustiti ga na zemlju. Pa predlaže izmjene Deklaracije i po njima održavanje referenduma nakon potpisivanja Ugovora s EU, odnosno „u roku od 30 dana od dana potpisivanja Ugovora o pristupanju Republike Hrvatske Europskoj uniji.“ Tako da, prema lijepom običaju političkih elita u Hrvatskoj građane nitko ništa ne pita, već ih se dovodi pred gotov čin.

A nama je jesno da nam je takva kakva jeste osigurala ovakvu zemlju u kakvoj živimo. Pa joj ne vjerujemo ništa i mislimo da nas opet vara. Po stoti puta. Vrijeme je za duboke promjene. Dosta je bilo šamaranja vlastitog naroda."

Nikola Vuljanić, Hrvatski laburisti - stranka rada

http://www.laburisti.com/modules/news/article.php?storyid=285
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss

Broj postova : 1353

PostajNaslov: Re: P - I mene se pita   09.11.10 18:29

Sviđa mi se naziv Udruge "I mene se pita"

Dopada mi se zaključak:

Autoritarna vlast ne mari za volju većine i nastoji obeshrabriti i onemogućiti narod da svoju volju izražava neposrednim izjašnjavanjem.
Demokratska vlast volju naroda koristi kao polugu moći da ostvari društveni boljitak.
Usporedba je očita, transformacija je neophodna.
Okupimo se i počnimo!

http://www.imenesepita.hr/templates/siteground-j15-80/Dokumenti/projektservisref.pdf

Zna li netko što o ovoj Udruzi "I mene se pita", molim više informacija, jer ŽELIM DA SE I MENE PITA.

Mislim da je došlo vrijeme za uistinu ozbiljnu ovakvu inicijativu, akciju pa da krenemo. Jedva čekam nešto više saznati, eto mene, RAČUNAJTE NA MENE - PIŠITE I MENE, jer želim i hoću da: I mene se pita. Basketball Basketball Basketball Arrow
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin

Broj postova : 2140

PostajNaslov: Re: P - I mene se pita   09.11.10 21:09

I mene se pita Very Happy
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert

PostajNaslov: Re: P - I mene se pita   10.11.10 18:12

[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: P - I mene se pita   10.11.10 19:28

Ne tako glasno. Mi pitamo a i čujemo Very Happy
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss

PostajNaslov: Re: P - I mene se pita   10.11.10 19:51

Ante je napisao/la:
Ne tako glasno. Mi pitamo a i čujemo Very Happy

Jesmo mi , i pitamo i čujemo, ali oni ZNA SE - niti pitaju - niti čuju . I treba vikati, vikati, konačno, što glasnije
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert

PostajNaslov: Re: P - I mene se pita   28.11.10 20:23

Bila sam jučer na tribini Udruge I mene se pita.
Gost predavač bio je načelnik Primoštena gospodin Stipe Petrina.
Vjerujem da ste čuli za njega, ali niste znali koliko je taj čovjek unaprijedio općinu koja ima 3 000 stanovnika.

Kratki izbor sa googla:

"Postigavši uspjeh na lokalnoj razini, Petrina je shvatio da ga Županijalagano ignorira, pa se potrudio, oformio neovisnu listu s najživopisnijim plakatom (na kojem martensica gazi glavu poskoka) i osvojio mandat u županijskoj skupštini.

Od tada traje njegov rat s državnom upravom, koja mu ne dozvoljava sudjelovanje na sjednicama skupštine jer, prema njihovom mišljenju, ne može biti volonterski načelnik općine i zastupnik u skupštini.
Iako jeHrvatska puna sličnih primjera (čitaj Čehok ....), Stipe Petrina zamjerio se HDZ-u toliko da ga ne mogu vidjeti ni nacrtanog.

Dopis ministru Uprave Davorinu Mlakaru:
Dana 28. prosinca 2009. godine uputili smo dopis Klasa023-01/09-02/1, Urbroj: 2182/02-02-09-1, nisi odgovoria na moj dopis iobećanje da ćemo riješiti probleme.Šaljem ti jednu poruku od srca:Goni se u pičku materinu nesposobna skupo plaćena ******čino.Citirane dopise Stipe je poslao i predsjednici Vlade Jadranki Kosoruz upit do kada misli trpiti ovakve lopove i prevarante u svojoj Vladi."http://metro-portal.hr/tko-je-stipe-petrina/34089

Na vlast je došao na nezavisnoj listi 2001 i do danas je načelnik.
Zatekao je proračun od 3,5 milijuna kn s dugom od 7,5 milijuna koji se povećao u kratkom vremenu jer nisu bile evidentirane sve obveze. Čak je i zgrada općine bila pod hipotekom, djelatnici (čak i knjižničarka, vatrogasci) nisu mjescima dobili plaće.
Danas u općini radi 8 ljudi i nitko po rodbinskim ili podobnim vezama,samo jedan iz općine. Svi su primljeni javnim natječajem kao najbolji kandidati.

U 8 godina postavljena je rasvjeta u svakoj ulici, pored svake kuće (naravno i zagora), napravljen je vodovod do svake kuće (naravno i zagora), asfaltirane su cestite kroz sela i polja da svatko može doći autom do svojeg maslinika, vinograda, škrape, vrtače.

Neke slajdove sa prezentacije sam snimila, pa pročitajte:

Obratite pažnju na tekst na slajdu ispod:

Početak priče: proračun 3,5 milijuna - danas četverostruko.
Vrijednost gradske imovine bila je pod hipotekama i gotovo oduzeta jer se preporučalo vladi RH da ukine tu općinu, danas općina ima procjenjeno vlasništvo od 100 milijuna.
Jedan zaposleni u općini radi za preko 350 ljudi, dok je to na državnom nivou broj od 67. (kako je u VG ne znam).

I za kraj, koliko je proračun našeg grada, koliko imamo zaposlenih u gradskoj upravi u odnosu na broj stanovnika, koliko se troši na plaće tih zaposlenih, koliko se troši na plaće i naknade vijećnika i članove raznih odbora.
A da upotrijebimo model Primošten - koliko bi novca grad mogao uštejdeti i nakon toga investirati.
Da, bi ali onda i SAMO ONDA kad bi svi željeli raditi za svoj grad, kraj, mjesto, a ne samo za svoj džep.

[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss

Broj postova : 1957

PostajNaslov: Re: P - I mene se pita   28.11.10 20:45

Da, slučaj Petrina iz Primoštena je več poznat u javnosti, ovo su neki novi detalji koji pokazuju zapravo koliko bi svaka loaklna samouprava mogla učiniti za svoju zajednicu, kada ne bi bilo svega onoga što mi u Velikoj Gorici najbolje znademo u lošem kontekstu.
I slažem se taj model Primoštena kada bi primjenili na cijelu državu gdje bismo bili i gdje bi nam bio kraj?
Ponoviti ću ponovo po stoti put, bili bi ili mogli smo biti Švicarska u malom, nažalost nije tako i mi to u Velikoj Gorici vrlo dobro znademo i zašto nije tako.

Hoćemo li to moći promijeniti i imati dovoljno snage da to promijenimo pitanje je svih pitanja, to moraju i građani sami prepoznati i u smjeru edukacije građana treba i najviše raditi, rezultat može doći kasnije, ponekad je to dugotrajan i mukotrpan posao, treba ustrajati.

Eto neki pišu kak je Šuker zadužio Veliku Goricu, opravdavajući ga za nagradu počasnog građanina, pa vele kak je Šuker jedan od najboljih gradonačelnika do sada u Velikoj Gorici, da se ubiješ kada ima još ljudi koji tako razmišljaju ili pokušavaju javno mnijenje tako usmjeriti, kada je poznato i pticama na grani što je taj gradonačelnik Šuker sve upropastio u Velikoj Gorici i koliko se toga zapravo moglo napraviti da nije upropastio, gdje bi Gorici bio kraj, da nije uništen Velkom, Tržni centar, Sajmište, koji su poklonjeni jednom privatniku, računajte sami koliki je to kapital, koliko je novaca uloženo u osnivanje i podizanje na noge tri nova komunalna poduzeća, zbog uništenja Velkoma, koliko je to novaca, koliko je novaca pomuljano na uređenju POU, Veleućilišta, pa sve do zadnjih dana kada su novci od sportske dvorane potrajbani, novac za kapitalne projekte iz proračuna ispario itd, itd.
Koliko je to upropaštenih novaca?
Podsjetiti ću samo da Sajmište vrijedi 20-30 mil Eura, eto kanalizacije Donje Turopolje.
Treba li još? Milsim da je svakom pametnom jasno.

I da, Petrina je zakon, Primošten kao Općina je zakon, to je primjer kako se vodi lokalna samouprava.
Pa slijedom toga više bi vrijedio Petrina kao počasni građanin Velike Gorice nego Šuker, jer od njega bi mogli i imali što naučiti. Ako sam malo otišao u off oprostite.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert

PostajNaslov: Re: P - I mene se pita   28.11.10 21:08

JOSIPJOŽA je napisao/la:
.........da se ubiješ kada ima još ljudi koji tako razmišljaju ili pokušavaju javno mnijenje tako usmjeriti, kada je poznato i pticama na grani što je taj gradonačelnik Šuker sve upropastio u Velikoj Gorici....

I ne samo u Vg, nego i u cijeloj državi.
Imate praf, da se ubiješ koliko je glupost, ma kaj glupost idiotizam na djelu kod nekih ljudi. PRESTRAŠNO.

JOSIPJOŽA je napisao/la:

I da, Petrina je zakon, Primošten kao Općina je zakon, to je primjer kako se vodi lokalna samouprava.

Svidio mi se Petrina i kao čovjek. Običan, ugodan, razumljiv.
Godinama dolazim u Primošten i znam koliko je napredovao izgledom i posjetom. Naravno da ima još uvijek nedostataka, neke sam mu i spomenula, aliu načelu Petrina je pokazao da se može.
Rekao je: dosta je priče da se ne može, naravno da vi ne možete, to ste dokazali svih ovih godina, gubite se da vam pokažem da se može.
Neću skakati 2 m u vis, za to ću pozvati Blanku.

E da je ovaj narod rekao Šukeru, Kalmeti, Sanaderu, Jadrnaki - gubite se, neka rade oni koji mogu, oni koji znaju, gdje bi nam bio kraj.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss

PostajNaslov: Re: P - I mene se pita   28.11.10 22:48

JOSIPJOŽA je napisao/la:

.....
Pa slijedom toga više bi vrijedio Petrina kao počasni građanin Velike Gorice nego Šuker, jer od njega bi mogli i imali što naučiti. Ako sam malo otišao u off oprostite.

Niste u off-u JOSIPJOŽA, jer tema je I mene se pita.
Čula sam i čitala o gospodinu Stipi Petrini i Primoštenu, tom poštenom hrvatskom časnom čovjeku i domoljubu kojeg njegovi sugrađani doživljaju izuzetno pozitivno, a evo i kolegica forumašica je imala prilike osobno se uvjeriti - što to jeste postao Primošten.
A ovdje u našoj Gorici, u našem Turopolju čitamo (koliko možemo unatoč pokušajima medijskih blokada), gledamo i vidimo, doživljavamo i proživljavamo apsolutnu devastaciju svega i svačega dobrog što jesmo i što imamo kao svoju posebnost, kao kulturu, kao stečevinu, kao stvoreno - sve što je dobro u ovom kraju oni ZNA SE uništavaju i devastiraju, satiru i zatiru. Zašto?
Gospodo, znam da ovaj forum a i druge neovisne medije čitate, pa drago mi je, pročitajte što sve pišu naši ljudi, dajte malo sjedite, promućkajte ako išta imate u tim vašim glavama i promislite, što ste to vi napravili za ovaj grad i ovaj kraj. Usporedite to sa onim što je organizirao i napravio gospodin Stipe Petrina i budite jednom, makar jednom pošteni prema sebi i nama i recite javno "da, mogli smo, trebali smo ali - ne znamo, nećemo i nije nam važno".
Zato uopće ne osuđujem riječnik gospodina Petrine kojim se je obraćao njima "gore" jer to jesu i zaslužili. Da, pokazao je taj čovjek, pošteni hrvatski domoljub, patroiota i lokal-patriota da zna, da hoće i da može i svima pokazao lekciju kako bi trebalo.
A vi, što držite ruke tamo gore (kao na srcu), što lažete i kradete tom istom rukom što bi se reklo "i šakom i kapom", vi koji uništavate sve što je dobro, napredno i civilizirano, vi koji samo igrate igrokaze i naslikavate se za zbunjeni, zaluđeni dio vaših vojnika, vi koji u glavama i srcima nemate ništa niti ljudsko niti patriotsko, vi kojima je hrvatstvo postalo umjesto ponosa samo "nečasna profiterska profesija" - što ste vi učinili za svoje goričane i turopoljce? Sram vas može biti!
I zato vama sada šaljem istu poruku gospodina Stipe Petrine (kako bolno istinita), jer ste vi to nama građanima uistinu učinili

I mene se pita!
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert

PostajNaslov: Re: P - I mene se pita   29.11.10 23:31

Kak sam u ovoj temi pisala o primoštenskom načelniku, evo danas nova afera:

"Razlog neugodnom prizoru bilo je nastojanje vladajuće koalicijeHDZ-SDSS-HSS da spriječi ulazak Stipe Petrine na sjednicu Županijskeskupštine jer smatraju da je njegova funkcija načelnika primoštenskeopćine nespojiva s mandatom vijećnika.

Podsjetimo, Nezavisna lista Stipe Petrine na prošlim izborimaosvojila je osam vijećničkih mjesta u Županijskoj skupštini te je nakonHDZ-a druga po redu politička snaga u tom tijelu lokalne vlasti. No ijutros je Petrina spriječen kad je htio ući u vijećnicu....

...........
Ovdje je riječ o još jednom nacističkom ispadu HDZ-ovešibensko-kninske vladajuće klike. Nadalje, pod pokroviteljstvom MUP-a iDORH-a ovdje se ruši ustavno-pravni poredak, i to tako da se legalnoizabranim vijećnicima onemogućava izvršavanje njihovih dužnosti i prava.
...........
Ako sam ja izabrani vijećnik, što jesam, policija bi mi trebalaosigurati nesmetan ulazak na sjednicu, a ako pak nisam vijećnik, istata policija trebala bi me udaljiti.
...........

..svaki zainteresirani građanin ima pravo nazočiti sjednicama Županijskeskupštine, no županijske vlasti i dalje troše novac i zapošljavajuzaštitare kako bi ih zaštitili od jednog čovjeka – S. Petrine. Istizaštitari u nekoliko navrata nisu propustili ni predstavnike javnihglasila.
"

http://www.vecernji.hr/vijesti/nacelnik-primostena-podize-kaznenu-prijavu-protiv-karamarka-clanak-221539

Strašno. Nevjrojatno. Ajme Bože - do kada, do kada će se gliste iživljavati? Do kada?
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss

PostajNaslov: Re: P - I mene se pita   29.11.10 23:39

Kak je ono napisao Wasingtonpost:
U Hrvatskoj mafija ima državu.
Treba izdržati ovo još do izbora, ostati pri zdravoj pameti.
Ista priča diljem Hrvatske, isti ili slični slučajevi, isti glumci.
I zato je Kiklopova vrijednost još veća, pogodio je u sridu.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert

PostajNaslov: Re: P - I mene se pita   30.11.10 18:18

JAVNA RADNA TRIBINA SAVEZA ZA ZAŠTIU PITKE VODE RH

Ovim putem obavještavam sve zainteresirane da je definirano mjesto i vrijeme održavanja tribine za zaštitu pitke vode u organizaciji pokreta građanske solidarnosti.

Tribina će se održati u Hercegovačkoj 111, Zagreb, s početkom u 17h !

Raspored:

17h - prezentacija dosadašnjih aktivnosti

18h - radni dio tribine gdje će svi sudionici biti pozvani da iskažu svoje mišljenje, viđenje rješenja problema, te na koji način bi htjeli ili mogli pridonijeti.

19h - druženje u formiranim skupinama do daljnjeg

Ovim putem želimo pozvati sve zainteresirane na okupljanje i udruživanje zajedničkih snaga, znanja i volje u svrhu efikasnijeg i boljeg djelovanja sa zajedničkim ciljem zaštite pitke vode.

Lijepo molimo sve koji su spremni na konkretno sudjelovanje i ozbiljan rad da potvrde svoj dolazak na e-mail udrugaprojekt@gmail.com .

Nadamo se vašem dolasku i sudjelovanju!

Unaprijed zahvaljujemo!
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss

PostajNaslov: Re: P - I mene se pita   18.12.10 21:35

plemenitašica je napisao/la:
Kak sam u ovoj temi pisala o primoštenskom načelniku, evo danas nova afera:
....
Strašno. Nevjrojatno. Ajme Bože - do kada, do kada će se gliste iživljavati? Do kada?

Ma ne budu zanavijeke. Ima jedan za kojeg uistinu vrijedi "I mene se pita" i koji ide putem kojim bi trebali i svi ostali, ali nažalost, ovaj čovjek je tako usamljen primjer a toliko svaka pročitana crtica o njemu - plijeni, ostavlja tako dubok pozitivan dojam.
Ponovo i još o toj svijetloj jedinki Stipi Petrini.

Petrina kazneno prijavio predsjednicu Ustavnog suda RH

Primoštenski općinar smatra da je Jasna
Omejec nesavjesno radila, zbog čega je Europski sud njemu dosudio
naknadu štete od 2100 eura, a koja će se morati isplatiti iz državnog
proračuna RH

http://www.vecernji.hr/vijesti/petrina-kazneno-prijavio-predsjednicu-ustavnog-suda-rh-clanak-228698

Petrina: Ovo je problem svih nas - svih 4,5 milijuna ljudi

Zaštitari deseti put spriječili ulazak Stipe Petrine na Županijsku skupštinu

http://www.vecernji.hr/regije/petrina-ovo-je-problem-svih-nas-svih-4-5-milijuna-ljudi-clanak-229027

I Europa će čuti što joj Petrina ima reći

U protekle tri godine, otkada je program otvoren za
Hrvatsku, financirano je 30 različitih projekata, a među njima je i
bratimljenje Općine Primošten i talijanske Općine Piglio.

- U Hrvatskoj je Općina Primošten najdalje otišla u
projektu “Europa za građane” i naša praksa dobro će poslužiti drugim
jedinicama lokalne samouprave, a kao predavač već sam sudjelujelovao na
seminarima i konferencijama u Italiji i Austriji - kaže primoštenski
načelnik Stipe Petrina.

http://www.slobodnadalmacija.hr/%C5%A0ibenik/tabid/74/articleType/ArticleView/articleId/122291/Default.aspx

U diskoteci ‘aurora’ priređuje božićno-novogodišnju zabavu

NEMA RECESIJE U PRIMOŠTENU
Stipe Petrina časti 600 uzvanika

Nema razloga za bijedu i apatiju

- Želimo pokazati da postoji i ona druga, poštenija i uspješnija
Hrvatska koja nudi nadu. Ako se dobro i puno radi nema razloga za bijedu
i apatiju - izričit je primoštenski načelnik Stipe Petrina.

Odmah napominje da općina kojoj je na čelu nije ni okrznuta recesijom
niti poznaje financijske probleme. Otvoreno kaže kako na oročenom računu
ima 70 posto proračunske rezerve ili oko 10 milijuna kuna koje
namjeravaju uložiti u kapitalne projekte.

U posljednje dvije godine, ističe Petrine, Općina je donirala preko stotinu pravnih i fizičkih osoba.

- Domjenak, međutim, najvećim dijelom financiraju naši sponzori i
donatori. Kada bi država radila i gospodarila zarađenim po modelu
Općine Primošten, svaki državljanin Hrvatske imao bi plaću od najmanje 2
tisuće eura, a svaki umirovljenik mirovinu od tisuću eura - uvjeren
je prvi građanin Primoštena.
Citat :
Bal pobjednika

Raskošni domjenak za tristotinjak uzvanika priredio je
Petrina prije dvije godine u restoranu ‘Europa’ i to, kako veli, za inat
bivšem premijeru Sanaderu koji je tada navještavao dolazak kriznog
razdoblja. Pobjedničkim balom za nekoliko stotina ljudi slavio je
Petrina u ’Aurori’ nakon završetka prošlogodišnjih lokalnih izbora.

http://www.slobodnadalmacija.hr/%C5%A0ibenik/tabid/74/articleType/ArticleView/articleId/124459/Default.aspx

Bando lopovska, pogledajte kako se to radi kad je poštenja, časti i pameti bez osobnog interesa. Bravo Stipe, naklon za sve učinjeno i za hrabrost, a vi mu bando ne dopuštate nego ga još i zlostavljate. Very Happy I love you
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert

PostajNaslov: Re: P - I mene se pita   21.12.10 21:45

"Tuka, nisi tu da misliš nego si plaćena da znaš."

https://www.youtube.com/watch?v=mVOcLkIG0T8&feature=related
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert

PostajNaslov: Re: P - I mene se pita   09.01.11 23:43

[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: P - I mene se pita   11.08.11 13:57

Primošten s milijun eura iz rezervi kupuje zlato

Načelnik općine Primošten Stipe Petrina uplašio se da bi nova kriza mogla istopiti vrijednost općinskih rezervi pa je predložio da se većina njih pretvori u - zlato, piše Slobodna Dalmacija.

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Hrvatska/Primosten-s-milijun-eura-iz-rezervi-kupuje-zlato?homesrclink=carousel
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss

PostajNaslov: Re: P - I mene se pita   11.08.11 23:25

Svaka čast Petrini, vrlo mi je drag i izuzetno ga cijenim, jedini je u Hrvatskoj napravio reda u lokalnoj samoupravi, onak kak bi zapravo i trebalo biti svugdje po Hrvatskoj a na veliku žalost građana nije. Basketball
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert

PostajNaslov: Re: P - I mene se pita   30.08.11 16:40

Građani širom svijeta će izaći na ulice 15. listopada izraziti ogorčenje zato što su im prava ugrožena savezom između političara i velikih korporacija. Pokret se zove Ujedinjeni za globalne promjene i traži da se - oslobodite srama i straha.

http://danas.net.hr/svijet/page/2011/08/29/0545006.html

Može li se to organizirati u VG ili opet moram ići u Čakovec?
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: P - I mene se pita   30.08.11 16:55

Čakovec ;-)
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert

PostajNaslov: Re: P - I mene se pita   04.10.11 18:47

Građani širom svijeta će izaći na ulice 15. listopada izraziti ogorčenje zato što su im prava ugrožena savezom između političara i velikih korporacija. Pokret se zove Ujedinjeni za globalne promjene i traži da se - oslobodite srama i straha.

"Pod pritiskom financijske moći, naši političari rade za dobrobit nekolicine, bez obzira na socijalne, ljudske ili okolišne troškove koje to može izazvati. Promičući ratove za profit i osiromašujući cijele populacije, naše vladajuće klase lišavaju nas našeg prava na besplatno i pravedno društvo", stoji u pozivu na mirnu borbu i širenje poruke "da smo zajedno i da imamo mogućnost promijeniti ovu nepodnošljivu situaciju".

http://danas.net.hr/svijet/page/2011/08/29/0545006.html

Može li to biti i u našem gradu ili po običaju treba u ZGB?
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert

PostajNaslov: Re: P - I mene se pita   05.10.11 14:54

Može li to biti i u našem gradu ili po običaju treba u ZGB?

Šteta što se nitko nije prihvatio ozbiljnijeg sociološkog istraživanja koje bi barem pokušalo odgovoriti na pitanje zašto je Hrvate tako teško motivirati da masovno i javno na ulici iskažu nezadovoljstvo zbog bijednog standarda života, korumpirane vlasti, nemogućnosti napretka, birokracije koja im zagorčava život...

Nikad, osim u vrijeme rata kad nam je bila ugrožena i fizička egzistencija, nismo živjeli lošije i imali manje vjere da će nam u budućnosti biti bolje. Ako je ikad postojala dobra motivacija da se mirnim, ali masovnim prosvjedima kaže onima koji su nas do toga doveli da tako dalje ne može, onda je to sada. Međutim, ne događa se gotovo ništa.

Kao i u slučaju prosvjednih povorki prošlog proljeća koje su odumrle uglavnom zbog nedostatka volje većeg broja ljudi da im se pridruže, aktivnosti studenata i Građanske akcije gotovo su isključivo ograničene na područje glavnog grada. Ostatak zemlje potpuno je pasiviziran, ....., izvan Zagreba živi još i teže, mogućnost dobivanja posla ravna je nuli, a korumpiranosti nema kraja.

Dok se Hrvati masovno okupljaju jedino u šoping-centrima kako bi peglajući kartice podgrijavali lažni osjećaj vrijednosti, drugdje u svijetu kontinuirano se stvara otpor dosadašnjoj dogmi da se većina mora odricati i ropski raditi kako bi nekolicina uživala u neizmjernim bogatstvima.

Zbog svega navedenog bit će iznimno zanimljivo vidjeti koliko će se ljudi okupiti 15. listopada na zagrebačkom glavnom trgu, na kojem je za 18 sati zakazan prosvjed. Ne organizira ga niti jedna domaća nevladina organizacija, aktivistička skupina, niti, sačuvaj nas bože, neki sindikat. Riječ je o globalnoj inicijativi Pokret 15.0, u sklopu kojeg će se prosvjedi održati simultano u cijelom svijetu.

http://danas.net.hr/hrvatska/tlakic/page/2011/10/04/0260006.html

Svijet neće uništiti oni koji čine zlo, nego oni koji to gledaju, a ne poduzimaju ništa.

- Albert Einstein

Baš me zanima kako će biti u VG.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert

PostajNaslov: Re: P - I mene se pita   09.10.11 17:50

https://www.youtube.com/watch?v=UcKbSS_VeF4

Peti dan - EU, politička retorika i bojkot proizvoda

Za nevjerovati da je ovakva zrela diskusija i bez "renomiranih" političara bila na javnoj televiziji pa taman i iza ponoći.
Svakako poslušajte.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert

PostajNaslov: Re: P - I mene se pita   15.10.11 12:34

Građani širom svijeta će izaći na ulice 15. listopada - čujem danas ujutro da će u VG ipak biti spontana šetnja s početkom oko 18,30 od tržnog centra do spomenika ispred groblja.

Pozvani smo svi jer smo građani širom svijeta. D A N A S
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: P - I mene se pita   

[Vrh] Go down

P - I mene se pita
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Inbetweeners (2011) Engleska pita
» Fina pita od oraha / ORASI