Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".

Početna stranicaRegistracijaLogin

Share | 

Operateri

Go down 
Autor/icaPoruka
Ante
Admin
Admin

Broj postova : 2140

PostajNaslov: Operateri   18.11.10 16:29

Otvaram temu jer nam se kroz nekoliko tema provlače telefoni, računi, operateri....
Ovdje idu preporuke, iskustva, ideje, pitanja i odgovori.....
[Vrh] Go down
Neo
Moderator
Moderator

Broj postova : 287

PostajNaslov: Re: Operateri   18.11.10 17:06

Nema se tu puno za raspravljati, operatera uzmeš koji ti je dostupan, a telefon koji zadovoljava tvoje potrebe.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: Operateri   18.11.10 22:37

Mislio sam na priče tipa koja se sada vodi vezano uz T-mobile.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss

Broj postova : 1353

PostajNaslov: Re: Operateri   18.11.10 22:55

Ante je napisao/la:
Mislio sam na priče tipa koja se sada vodi vezano uz T-mobile.

Što se mene tiče sa T-com i T-mobile sam završila svaku priču i kontakt (makar za sada dok imam na raspolaganju druge opcije-operatere). Izuzetno bih uzela njihovu uslugu ako ne bih imala apsolutno nikakav drugi izbor i mogućnost.
Sve te njihove priče i ponude su "priče kratkog trajanja" a koliko su moja iskustva ranije s njima pokazala iza svake te priče i ponude stoji neka "kvaka" koju spoznaš tek na računu, a onda sam Bog neka svakome bude u pomoći. Daleko im lijepa kuća, da je sreće da nisu nikada "ušli" u Hrvatsku gdje su popljačkali i narod i državu.
[Vrh] Go down
Goran
Admin
Admin

Broj postova : 130

PostajNaslov: Re: Operateri   18.11.10 23:06

država je kriva što su ušli na naše tržište... njoj treba zahvalit...

Admin

PostajNaslov: Re: Operateri   21.11.10 0:02

Meni se do sada HT pokazao kao najbolji.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss

PostajNaslov: Re: Operateri   21.11.10 0:07

Ante je napisao/la:
Meni se do sada HT pokazao kao najbolji.

Ja imam jako negativna iskustva s njima i u moj izbor više nikada ako budem imala bilo koje druge mogućnosti, dakle osim pod "must".
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: Operateri   21.11.10 0:11

Moguće. Sve ovisi i o potrebama.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss

Broj postova : 1957

PostajNaslov: Re: Operateri   24.11.10 16:53

Molim info, zna li netko je li točno da je HT smanjio pretplatu?
Mudrinić je to izjavio u nekoliko navrata i pisalo je po medijima.
Naime danas sam zvao HT i pitao, operater mi je počeo nuditi različite pakete.
Rekao sam da me to ne zanima i da ne pitam za pakete nego za visinu poretplate.
Ostao je pomalo jadan i zatečen, pa me je prespajao kod kolegice.

Do sada sam uredno plaćao 60+PDV= 74 kune
Sada mi je gospođa prebacila na pretplatu 45+PDV=53 kune.

Moje pitanje gospođi bilo, zašto se korisnici ne obavijeste o toj mogućnosti?
Odgovorila mi je da sve to piše na njihovoj webstranici i da se na internetu može pročitati informacija.
Nisam ostao miran pa sam pitao dalje:

Kako moja teta Ankica koja je stara 88 godina se može informirati kada ne koristi internet a takvih teta Ankica je stotine tisuća u Hrvatskoj? Nisam dobio odgovor, naravno.

Dakle skinuo sam preplatu sa 74 kune na 53, dakle do sada svaki mjesec mi je HT uzimao 21 kunu zabadava, sebe bogatio mene siromašio kao uostalom i stotine tisuća građana ove zemlje.

Pa Vi koji plaćate pretplatu 74 kune malo se inforimirajte i uštedite koju kunu sebi.
U ovoj državi nas pere kak tko stigne, počevši od naše Vlade koja ništa ne poduzima po pitanju HT, kao ni po pitanju tisuću drugih stvari pa sve do nijemaca koji su vlasnici HT.

Kak veli Rožica, nemreš bilivit. affraid
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss

PostajNaslov: Re: Operateri   24.11.10 17:26

JOSIPJOŽA je napisao/la:

Citat :
Kako moja teta Ankica koja je stara 88 godina se može informirati kada ne koristi internet a takvih teta Ankica je stotine tisuća u Hrvatskoj? Nisam dobio odgovor, naravno.

Dakle skinuo sam preplatu sa 74 kune na 53, dakle do sada svaki mjesec mi je HT uzimao 21 kunu zabadava, sebe bogatio mene siromašio kao uostalom i stotine tisuća građana ove zemlje.

Pa Vi koji plaćate pretplatu 74 kune malo se inforimirajte i uštedite koju kunu sebi.
Ooooo, hvala JOSIPJOŽA, puuuuno hvala za ovu informaciju, jer i ja imam svojih dragih starih "teta" i inih "zaleđenih i nezaleđenih" sa prihodom, iznos kojeg me je sram ovdje napisati, a koje same stare i nemoćne ZAISTA TREBAJU TELEFON.
Krećem u akciju, postajem centar za obavješćivanje, pa ako je i to način da sirotinji i starosti pomognem, već sam nešto dobro napravila i bolje ću se osjećati.
A ja sam već jednu takvu pretplatu skinula i biti će 55,35 kn. Aha!
Da, nemreš bilivit!
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert

Broj postova : 2046

PostajNaslov: Re: Operateri   24.11.10 18:04

JOSIPJOŽA je napisao/la:

Jedna od stotina tisuća sam i ja.
Kako nemam račun HT pri sebi, bi prosila koji ste broj nazvali?
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss

PostajNaslov: Re: Operateri   24.11.10 20:32

plemenitašica je napisao/la:
JOSIPJOŽA je napisao/la:

Jedna od stotina tisuća sam i ja.
Kako nemam račun HT pri sebi, bi prosila koji ste broj nazvali?

Zovite 0800 9000 i automatska sekretarica Vas vodi do operatera za račune, on će Vas vjerojatno morati prespojiti na nekoga drugoga jer očito nema ovlasti za te promjene, inače kada Vas sekretarica počne voditi mislim da stisnete onda broj 3, to su računi. Stiskajte samo HT, neka manje naših peneza ide u Njemačku, na njih sam posebno osjetljiv, DTK mreža, Vlada i odnosi sa Vladom, monopol koji imaju još uvijek, skupi su i ponašaju se bahato, tak da samo naprijed, štedite, bolje Vašem dijetu dajte tih 2o kuna za lizalice, svejedno su one sada in.
[Vrh] Go down
Goran
Admin
Admin

Broj postova : 130

PostajNaslov: Re: Operateri   25.11.10 0:30

JOSIPJOŽA je napisao/la:
Molim info, zna li netko je li točno da je HT smanjio pretplatu?
Mudrinić je to izjavio u nekoliko navrata i pisalo je po medijima.
Naime danas sam zvao HT i pitao, operater mi je počeo nuditi različite pakete.
Rekao sam da me to ne zanima i da ne pitam za pakete nego za visinu poretplate.
Ostao je pomalo jadan i zatečen, pa me je prespajao kod kolegice.

Moje pitanje gospođi bilo, zašto se korisnici ne obavijeste o toj mogućnosti?
Odgovorila mi je da sve to piše na njihovoj webstranici i da se na internetu može pročitati informacija.

U ovoj državi nas pere kak tko stigne, počevši od naše Vlade koja ništa ne poduzima po pitanju HT, kao ni po pitanju tisuću drugih stvari pa sve do nijemaca koji su vlasnici HT.

JOSIPJOŽA... sad sam gledao cjenike na t-com stranici...

NISU VAM SMANJILI PRETPLATU... nego su Vas prebacili na niži paket! Sada imate paket MINI u kojem je cijena poziva daleko veća (duplo) od cijene poziva u paketu START kojeg ste do sada imali!

Sada imate mjesečno 60 min besplatno prema fiksnim mrežama t-coma i nedjeljom od 18-19 je isto besplatno prema fiksnim mrežama.
Sve što potrošite preko toga Vam se računa po duplo većoj cijeni od paketa kojeg ste prije imali

Provjerite pod hitno kakvo je stanje vašeg paketa sada i koji paket imate!

Boss

PostajNaslov: Re: Operateri   25.11.10 10:24

Hvala Gorane.
Znam o čemu se radi, zaboravio sam naglasiti da sam s telefonijom kod drugog operatera, dakle preko HT-ne telefoniram nego njima samo plaćam pretplatu, telefonski račun bez pretplate plaćam tom drugom operateru.

Naime, ovo je još jedna u nizu prevara HT, gdje Mudrinić javno izjavljuje kako je pretplata smanjena a zapravo se radi o različitoj pretplati za različite pakete gdje HT opet i sa sniženom pretplatom dođe na svoje kroz višu cijenu telefoniranja. Nije li to prevara i obamna građana kada Mudrinić izjavljuje da je pretplata smanjena?

Dakle, za one koji su kod drugih operatera, svakako se isplati otići na taj paket i umanjenu pretplatu jer i tako ne telefoniraju preko HT, nego kod drugog operatera.

Isprika to je možda jedan važan detalj koji sam previdio u tom trenutku.
Kako bilo da bilo i to je samo jedan primjer kako HT manipulira i vara građane, pri čemu dobro zarađuje.
Nadam se da pitanje pretplate neće ostati negdje u zapećku, neznam u kojem statusu je ustavna tužba građana protiv HT po pitanju pretplate i zašto se to ne rješava. To je očito povezano sa problemom DTK mreže koja do dana današnjeg kod nas nije riješena. Za to svu odgovornost snosi po meni Vlada i sve Vlade do sada što to pitanje nisu regulirali do sada, zbog čega svi mi trpimo.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert

Broj postova : 2046

PostajNaslov: Re: Operateri   25.11.10 10:39

JOSIPJOŽA je napisao/la:
Hvala Gorane.
Znam o čemu se radi, zaboravio sam naglasiti da sam s telefonijom kod drugog operatera, dakle preko HT-ne telefoniram nego njima samo plaćam pretplatu, telefonski račun bez pretplate plaćam tom drugom operateru.
I sa mnom je taj slučaj. Tako da danas zovem. JOSIPJPŽA fala.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss

PostajNaslov: Re: Operateri   25.11.10 11:04

plemenitašica je napisao/la:
JOSIPJOŽA je napisao/la:
Hvala Gorane.
I sa mnom je taj slučaj. Tako da danas zovem. JOSIPJPŽA fala.

Pih....opet bum dobil kokice? affraid A gazda Suljo peče samo kestene.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: Operateri   14.03.11 2:05

VAŽAN INFO

VAŽNO - OBAVIJEST IZ MUP -a

'' Žrtva je na svom telefonu primijetila neodgovoren poziv
na telefonski broj...+393193260013.. ''

Dozvolite da vas upozorim na nov oblik kriminalnih radnji
- ovo se vec uveliko dogadja po Europi, a evo, stize i do nas.
Tok nelegalnog rada je ovakav: korisnik mobilnog telefona
dobije, u nekom trenutku na svom mobilnom telefonu, propušteni poziv.. Do toga
može doći tako da telefon stvarno zazvoni, a i ne mota uopće zvoniti. Uglavnom
korisnik dobije propušteni poziv. Kada korisnik mobilnog telefona pogleda broj
koji zove i kada taj broj počinje sa +39..., +390..., +391..., + 392...,
+393..., +394... i tako dalje (u ovom primjeru, koji mi je poznat telefonski
broj je bio: +393193260045) i ukoliko korisnik taj poziv odmah izbriše, tim
potezom se osigurao i uradio pravu stvar. Ukoliko pak korisnik mobilnog
telefona nazove broj propuštenog poziva, korisnik mobilnog telefona postaje
žrtva kriminalaca. U prethodnom slučaju koji mi je poznat, kolega je svojim
odgovorom na propušteni poziv izgubio vise od 2.000 EUR. Određeni brojevi iz
gore navedenih grupa uvlače korisnika u situaciju da kada pozove te brojeve ne
može prekinuti poziv i tako se napravi ogromni trošak na računu.
Brojne prijave MUP u potvrđuju da se broj ljudi koji
odgovara na ovakve pozive povećava iz dana u dan i da korisnici mobilnih
telefona sami sebe guraju u financijske probleme i postaju žrtve kriminalaca.
U nadi da ćemo spriječiti da se ovo dalje događa, molim
vas da sa sadržajem ove poruke upoznate što više ljudi.
Dakle - NE ODGOVARAJTE NA POZIV brojevima sa +39...,
+390..., +391..., + 392..., +393..., +394..., nego samo izbrišite poziv!!!!!!
Pozdrav iz DC 112!
Državni centar 112
Tel.: 00385 (0)1 4551 792
00385 (0)1 4814 911
00385 (0)1 3855 986
Fax: 00385 (0)1 4920 384
dc112@duzs.hr
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss

PostajNaslov: Re: Operateri   14.03.11 12:24

Evo malo o T-com ponovno.
Imam mobilni uređaj kod T-coma već 15 godina, zadnji paket imam flex 200, T-com je na toj tarifi promijenio prije 6-7 mjeseci cijenu telefoniranja za 50% nižu cijenu, bez da me je obavijestio i da sam se prebacio na istoj tarifi kako bi 50% jeftinije telefonirao, nego mi je obračunavao po starom cjeniku za flex 200, dakle uzeli su mi duplo više novaca nego su trebali, kao što su me trebali obavijestiti o promjeni, Slučajno sam to saznao posjetom T-centru i prebacio se na jeftinije telefoniranje, dakle u 6 mjeseci su me pokrali između 1500-2000 kuna.
Eto to je naš T-com, pa ako netko ima slično neka provjeri u T-com centru.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: Operateri   18.08.11 16:33

90 dana do slobode

Imate loš ugovor s telekomom? Raskinite ga, besplatno je!

Naime, telekom-operateri, zbog novih izmjena zakona, više ne smiju uvjetovati jednu telekomunikacijsku uslugu drugom, primjerice internet telefonskim priključkom. Također, pri prijevremenom raskidu ugovora kojim se potrošač, primjerice, obvezao na plaćanje određene tarife dvije godine u zamjenu za mobilni uređaj, morat će platiti samo vrijednost dobivenog uređaja, a ne sve preostale mjesečne tarife do kraja ugovorenog razdoblja.

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/08/18/0473006.html?pos=n0
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: Operateri   20.01.12 13:29

Tele2 u problemima

Još prevarenih građana dobilo ogromne račune

Sve su brojniji prigovori korisnika na račune koje im šalje Tele2. Čini se da usluga limitiranog računa u svojoj primjeni nije najbolja. Tako se javljaju brojni građani koji su, 'poslujući' s Tele2, dobili bitno veće račune od ugovorenih limita.

http://danas.net.hr/novac/page/2012/01/20/0006006.html?pos=n1
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss

PostajNaslov: Re: Operateri   20.01.12 15:07

Ante je napisao/la:
Tele2 u problemima

Još prevarenih građana dobilo ogromne račune

Sve su brojniji prigovori korisnika na račune koje im šalje Tele2. Čini se da usluga limitiranog računa u svojoj primjeni nije najbolja. Tako se javljaju brojni građani koji su, 'poslujući' s Tele2, dobili bitno veće račune od ugovorenih limita.

http://danas.net.hr/novac/page/2012/01/20/0006006.html?pos=n1

.... iiiiiiiiii???? .... "pojeo vuk magare" .... "tko zaštićen i jači - taj tabači" .... "plati vole kad imaš love i bez škole" .... gdje su tu agencije za telekomunikacije sa stavom ili kako se već zovu .... gdje su tu Udruge potrošača i ini da zaštite tog potrošača .... gdje je tu država sa zakonima i propisima koji će takve "PROPUSTE I GREŠKE" ipak "prevaliti" na teret onoga tko je počinio propust i grešku .... cherry .... aha, a morti da idu u "sudovanje na hrvatski način i u hrvatskom pravosuđu" .... možeš misliti Rolling Eyes

.... ali NE, vraga bi se netko suprotstavio tom "moćnom kapitalu" sa svrhom zaštite građanina i građana
.... bljuv, fuuuujjjjj
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: Operateri   30.04.12 15:08

VISOKI upravni sud Republike Hrvatske odbio je tužbe VIPneta i HT-a na odluku Hrvatske agencije za poštu i elektroničke komunikacije (HAKOM), kojom se regulira upotreba usluge govorne pošte u pokretnoj komunikacijskoj mreži.

Riječ je o odluci kojom se operatorima zabranjuje da korisnicima automatski dodjeljuju usluge koje svojim uključivanjem mogu prouzročiti dodatne i neželjene troškove, a u što spada i usluga govorne pošte. HAKOM je odluku donio zbog prigovora pretplatnika o načinu pružanja te usluge, kao i nedovoljnog i nepotpunog informiranja korisnika vezano uz način korištenja i naplate usluge prilikom boravka u inozemstvu (roaming) gdje su korisnicima nastajali neželjeni troškovi.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/odbijena-tuzba-hta-i-vipa-operateri-vas-vise-ne-smiju-derati-na-uslugama-koje-niste-sami-zatrazili-od-njih/612579.aspx

Napokon im se staje barem malo na rep.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Operateri   

[Vrh] Go down

Operateri
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.