Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Preporučam .....

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Preporučam ..... Empty
PostajNaslov: Preporučam .....   Preporučam ..... Empty21.11.10 0:59

Vuglec Breg

Veliki broj puta sam se navrnula na Vuglec Breg na finu domaću hranu i onda bi ostala gotovo cijeli dan.


Originalno uređenje u zagorskom stilu, otvoreni kamin iterasa sa slamnatim krovom daju osjećaj topline i poseban domaći ugođaj.Zaboravljeni, stari recepti „bakinih jela“ ponovo su zaživjeli u kuhinji i nastolovima našeg restorana.

Preporučam ..... Vuglecbreg004 Na ulazu

Osim odmora te vinskih i gastronomskih užitaka na"Vuglec Bregu" nudimo i razne sadržaje za sport, rekreaciju i zabavu.

  • Velik broj staza i putova omogućuje šetnje ili duža zanimljiva pješačenja.
  • Isti putovi i staze mogu poslužiti i za vožnju brdskim biciklima. (nudimo najam 10 kom.)
  • Dva sportska terena sa umjetnom travom i rasvjetom namijenjeni su za tenis, mali nogomet, badminton, odbojku i slično.
  • Malo uređeno dječje igralište, kao i pony konji razveselit će naše najmlađe goste.
  • U neposrednoj blizini Vuglec brega nalaze se nekoliko uređenih jezera za
    sportski ribolov.

  • Štala sa konjima za rekreativno jahanje također je u izgradnji.

Na "Vuglec Bregu" nalaze se četiri autohtone "zagorskehiže", obnovljene i dograđene u tradicionalnom duhu, ali opremljene premasvim zahtjevima i standardima modernog turizma.Svaka kuća obnovljena je i uređena sa posebnom pažnjom. Vanjski izgled, kaoi okoliš uređeni su u izvornom obliku, što cijelom selu udahnjuje sliku prošlihvremena. Unutrašnjost svake kuće je jedinstvena, jednostavna i primjerena današnjimpotrebama i komforu, a svaka od njih obilježena je i pričom iz prošlosti, pa sutako i imena dobile po svojim negdašnjim vlasnicima.
Preporučam ..... Vuglecbreg006 Meni najljepša, a da znate kak je tek lepo spati nutre

Svakako pogledajte njihovu galeriju.


Preporučam ..... Vuglecbreg008






[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Preporučam ..... Empty
PostajNaslov: Re: Preporučam .....   Preporučam ..... Empty21.11.10 1:21

Izgleda jako lijepo. Hvala na preporuci.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Preporučam ..... Empty
PostajNaslov: Re: Preporučam .....   Preporučam ..... Empty21.11.10 1:31

Ante je napisao/la:
Izgleda jako lijepo. Hvala na preporuci.
Obavezno kao predjelo ili desert (iako nije slatko) pojesti zapečene štrukle z repum.
Kad idem u onaj outlet, nema šanse da odem doma, a da se ne navrnem gore na te štrukle.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Preporučam ..... Empty
PostajNaslov: Re: Preporučam .....   Preporučam ..... Empty21.11.10 1:47

Dvorac Mihanović

A la carte restoran Dvor Mihanović, barokno zdanje, odiše otmjenošću starih vremena. Njegovi multifunkcionalni saloni pružaju dašak prošlosti kada poželite nešto posebno.


Preporučam ..... Dvoracmihanovi02



Preporučam ..... Dvoracmihanovi04 Preporučam ..... Dvoracmihanovi10



Preporučam ..... Dvoracmihanovi12 Preporučam ..... Dvoracmihanovi13
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Preporučam ..... Empty
PostajNaslov: Re: Preporučam .....   Preporučam ..... Empty21.11.10 2:03

Kumrovec

Ako niste bili u "Starom selu Kumrovec" pod hitno otići. Rezervirajte gotovo cijeli dan za šetnju i razgledavanje, jer se može ući u gotovo svaku kuću.


Na površini od 12.640 m2restaurirano je ili rekonstruirano 25 stambenih, 9 gospodarskih i 8 pratećihobjekata (2 spremišta za kukuruz, 2 svinjca i 4 bunara). Najveći zahvati na uređenju irekonstrukciji "Starog sela" izvedeni su u razdoblju od 1979.-1985. g. U tom razdobljurekonstruirana je stara cesta, kameni most i reguliran je potok Škrnik kojiteče kroz selo i slijeva se u obližnju rijeku Sutlu. .....U rekonstruiranoj starojjezgri naselja Kumrovec živi nekoliko domaćih obitelji. Tako se razbija statičnost stalnih muzejskihpostava u oživljavanju i stvarnoj prezentaciji ruralnog načina života. Svi su objekti obnovljeni"in situ", što znači da nijedna zgrada, bunar, svinjac ili kukuružarnije prenesen iz drugog ambijenta, već je obnovljen na svojim starim temeljima,tj. na istom mjestu gdje je stajao na prijelazu iz 19. u 20. st.




Preporučam ..... 0904035 Preporučam ..... 0904026


Na linku se možete i "prošetati" da vidite kaj budete vidjeli kad odete:

http://www.mdc.hr/kumrovec/hr/setnja/index.html
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Preporučam ..... Empty
PostajNaslov: Re: Preporučam .....   Preporučam ..... Empty21.11.10 10:41

Ante je napisao/la:
Izgleda jako lijepo. Hvala na preporuci.

Da, zaista je lijepo i zahvaljujem također.
Makar bih ja bio sretniji da imam mogućnost tako otići do našeg Etno sela Kravaščica i uživati u domaćem ambijentu.
[Vrh] Go down
Mišel
Ide prema gore
Ide prema gore



Broj postova : 441

Preporučam ..... Empty
PostajNaslov: Re: Preporučam .....   Preporučam ..... Empty21.11.10 11:24

Bili mi nedavno sa djecom u šetnji kroz zagorske brege,obišli nekoliko naših dvoraca,Kkumrovec,ručali u prekrasnom restoranu "kleti" u nekom vinogradu kraj Miljane.Sve u svemu vratili se oduševljeni i muž i ja i djeca.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Preporučam ..... Empty
PostajNaslov: Re: Preporučam .....   Preporučam ..... Empty21.11.10 16:12

Mišel je napisao/la:
....obišli nekoliko naših dvoraca,Kkumrovec,ručali u prekrasnom restoranu "kleti" u nekom vinogradu kraj Miljane.
Da li je ta klet na samom raskršću gdje put vodi prema dvorcu Tabor koji se lijepo vidi iz te kleti? Na cesti Pregrada-Miljana? Ne znam kak se zove, ali je klopa prvorazredna, pogled prekrasan, Tabor stoji iznad, ma divota.

Mogli bi se organizirati i ići nekim busom na izlet (subota, nedjelja) Stubica, Krapina, Tabor, Miljana (samo baciti pogled s ceste), Kumrovec, Augustinčićeva galerija.... ili pak na drugu stranu prema Đakovo, Osijek, Ilok, Kneževi vinogradi... ajajaj.
[Vrh] Go down
Mišel
Ide prema gore
Ide prema gore



Broj postova : 441

Preporučam ..... Empty
PostajNaslov: Re: Preporučam .....   Preporučam ..... Empty21.11.10 16:35

Je ,mislim da je tak,ima i ljepo igralište za djecu napravljeno od starih lajtova,ali onih ogromnih,ima i domaćih životinja,no nažalost malo mjesta za onoliko koliko ima posjetitelja.Posebno su me se na toj cesti dojmile one male kučice i dvorci,morala bi naći slikice i stavit ih ovdje,ali mislim da su se na svaku nastavili i moji klinci,provjert ću.Vrijedi otići na takav izlet.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Preporučam ..... Empty
PostajNaslov: Re: Preporučam .....   Preporučam ..... Empty21.11.10 16:54

Mišel je napisao/la:
Je ,mislim da je tak,ima i ljepo igralište za djecu napravljeno od starih lajtova,ali onih ogromnih,ima i domaćih životinja,.....
Da, to je to. Lajtovi/kućice su perfektni. I da znate Mišel - ni vam to samo za decu. Smile
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Preporučam ..... Empty
PostajNaslov: Re: Preporučam .....   Preporučam ..... Empty23.11.10 21:37

plemenitašica je napisao/la:

Vuglec Breg
Dvorac Mihanović
Kumrovec
......
Mogli bi se organizirati i ići nekim busom na izlet (subota, nedjelja) Stubica, Krapina, Tabor, Miljana (samo baciti pogled s ceste), Kumrovec, Augustinčićeva galerija.... ili pak na drugu stranu prema Đakovo, Osijek, Ilok, Kneževi vinogradi... ajajaj.
Wau, kak bi to bilo superiška.... bounce Preporučam ..... 580510 ajajaj.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Preporučam ..... Empty
PostajNaslov: Re: Preporučam .....   Preporučam ..... Empty23.05.11 0:46

Gornja Stubica - spomenik Seljačkoj buni


Preporučam ..... Dsc06107t

detalj na spomeniku - ruralno graditeljstvo u čijoj izradi je sudjelovao tadašnji Augustinčićev student cijenjeni Rade Jovičić (to ziher niste znali) : Preporučam ..... Dsc06120s

Dvorac Oršić u kojem je stalni postav Seljačka buna kao i grofovije i dvorci toga doba.

Perivoj ispred dvorca:

Preporučam ..... Dsc06072k


Preporučam ..... Dsc06106uq Preporučam ..... Dsc06101f


Izvorne slike iznad oltara u dvorskoj kapelici:

Preporučam ..... Dsc06085a i strop: Preporučam ..... Dsc06086lp

Preporučam ..... Dsc06093t

Kad već spominjem Augustinčića na 15 minuta vožnje od Gubeca prema zapadu je Klanjec i Augustinčićeva galerija.
Kako se postav iz unutrašnjosti galerije ne smije javno objavljivati (dozvoljeno je fotografiranje ali samo za osobnu upotrebu) postavit ću fotke vanjskih exponata:

Preporučam ..... Dsc06050m

Preporučam ..... Dsc06060x Preporučam ..... Dsc06057yy

I na nekim monumentalnim spomenicima unutar ove galerije (konkretno - "MIR" pogledajte na stranici: http://www.klanjec.hr/turizam/turisticka-ponuda/ ) sudjelovao je cijenjeni student koji je diplomirao (mislim čak i magistrirao) u klasi Antuna Augustinčića.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Preporučam ..... Empty
PostajNaslov: Re: Preporučam .....   Preporučam ..... Empty26.05.11 22:57

Ovogodišnje skitnje su osmišljene pod nazivom „Ljubica, bum te kušnul“ a obuhvaćaju obilazak slijedećih mjesta: zavjetnu kapelu obitelji Sedmak u Lukavcu, Donji Dragonožec, Cvetković Brdo, kapelu Sv. tri kralja u Roženici i Veliku Goricu.

http://www.vgdanas.hr/Info/Clanak/2764/turopoljske-skitnje.aspx
[Vrh] Go down
Sponsored content





Preporučam ..... Empty
PostajNaslov: Re: Preporučam .....   Preporučam ..... Empty

[Vrh] Go down
 
Preporučam .....
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum Velika Gorica :: Baština :: Dragi naš KAJ-
Forum(o)Bir: