Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kulturne sramote

Go down 
+2
Rožica-ljutibijes
plemenitašica
6 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Kulturne sramote Empty
PostajNaslov: Kulturne sramote   Kulturne sramote Empty29.12.10 17:40

(Ne)kulturnjaci su se tako našli na udaru i medija i politike, a skandali su vrištali sa svih strana. Bilo je tu raznih cenzura, kulturnog genocida, razbijenih statusnih simbola čija je zadaća bila predstaviti nas svijetu, no do te faze ipak nisu uspjeli doći. Bilo je i otkaza, nove pozicije dijelile su se šakom i kapom, a novca za kulturnu scenu je, dakako, manjkalo.

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/12/23/0899006.html

Od 7 ispitanih kulturnjaka 6 njih je uvrstilo Scenu Gorica.

2. Otkaz Senki Bulić
S originalnim lakonskim opravdanjem da je s politikom došla i da s politikom odlazi (možda se i ubojice sjete braniti da bi ubijeni ionako jednoga dana umro).


3. Slučaj Velika Gorica
Priča slična onoj o Mucalu, no gotovo i gora, jer je uklonjena osoba koja je provjereno radila dobro.


Mogu samo još dodati citat:

"......točka je nakon koje u političkom kadroviranju doista sve postaje moguće."
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Kulturne sramote Empty
PostajNaslov: Re: Kulturne sramote   Kulturne sramote Empty04.01.11 14:57

http://www.pouvg.hr/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=26&Itemid=36

Hohohohohohohoho daje se na znanje, daje se na znanje:

K I K L O P u Velikoj Gorici u POU:

utorak, 18. 1. KIKLOP, dvorana Gorica, 20 sati

petak, 21. 1. KIKLOP, dvorana Gorica, 20 sati


Tko nije gledao predstavu, preporučam, svakako pogledati.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Kulturne sramote Empty
PostajNaslov: Re: Kulturne sramote   Kulturne sramote Empty04.01.11 15:19

KIKLOP - nova premijera Scene Gorica

Redatelj: Ivica Buljan
Dramaturg i adaptacija teksta: Goran Ferčec
Kostimografkinja: Ana Savić Gecan
Scenograf: Ivan Fijolić
dizajner svjetla: Nikša Mrkonjić
Glazba: Let 3
Izvođači: Zoran Prodanović Prlja, Marko Cindrić, Frano Mašković,
Marinko Leš, Damir Martinović Mrle, Matej Zec, Branko Kovačić,
Dražen Baljak, Tomislav Kvartuč, Damjan Simić, Elvis Hodžić,
Davor Ćiković, Ivan Magud, Ivan Ožegović, Boris Barukčić, Miroslav Mlinar


UTORAK, 18. 1. dvorana Gorica 20 sati

PETAK, 21. 1. dvorana Gorica 20 sati

Kulturne sramote Kiklop3 Kulturne sramote Kiklop1 Kulturne sramote Kiklop4

Postoji vrijeme za tragediju. Postoji vrijeme za komediju.
Nova predstava Kazališta Scena Gorica, nudi vam vrijeme za nešto između.
Jedina sačuvana Euripidova satirska drama Kiklop u režiji Ivice Buljana i
adaptaciji Gorana Ferčeca, premijerna je inscenacija teksta za koji je,
zbog njegove žanrovske neodređenosti, uvijek nedostajalo hrabrih.
Temeljen na poznatoj epizodi iz devetog pjevanja Homerove Odiseje,
Euripidova satirska drama Kiklop se danas može čitati kao žanr koji
istovremeno potencira moralne slabosti pojedinca ironizirajući ih,
otkriva dvoličnost vremena reltivizirajući ga, te kritizira društvo
satirom opravdavajući njegove slabosti.
Kulturne sramote Kiklop5
Na granici komedije i tragedije, satire i slapsticka, bez uzvišenih i
božanskih bića, bez objava velikih istina, ali prepun travestije,
parodije i bučnog plesa, Kiklop uz pomoć banda Let 3 postaje spektakl
koji vas poziva na kazališni događaj godine u kojem ste oduvijek željeli
sudjelovati.
Predvođeni mladim glumcem Markom Cindrićem, iskusnim Franom Maškovićem
te energičnim članom Leta 3 Zoranom Prodanovićem Prljom, u dionizijskim
bakanalijama sudjeluju mladi i talentirani glumci i plesači te studenti
Akademije dramskih umjetnosti u Zagrebu.



No comment! Osim - nemrem bilivit.... Kulturne sramote 401681


Zadnja promjena: Goran; 08.03.11 13:28; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Katastrofični copy/paste...)
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Kulturne sramote Empty
PostajNaslov: Re: Kulturne sramote   Kulturne sramote Empty29.01.11 11:12

Dobar i svijetli dokaz da su Hrvati kulturan Narod i gladni prave Kulture.
Problem je samo što im je Kultura na različite načine uskraćena, počevši od političara i njihovog miješanja u Kulturu, do opet političara koji su hrvatski Narod osiromašili u svakom pogledu, materijalnom, duhovnom i svakom drugom smislu. Čast rijetkim iznimkama u politici koji se zalažu za kulturu.


http://www.jutarnji.hr/tisuce-ljudi-na-noci-muzeja/921332/

Tisuće ljudi pohrlile su na 'Noć muzeja', večer kada muzeji diljem Hrvatske otvaraju svoja vrata svim posjetiteljima uz besplatan ulaz. Na slici Zagreb
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Kulturne sramote Empty
PostajNaslov: Re: Kulturne sramote   Kulturne sramote Empty29.01.11 13:29

JOSIPJOŽA je napisao/la:
.......http://www.jutarnji.hr/tisuce-ljudi-na-noci-muzeja/921332/

Tisuće ljudi pohrlile su na 'Noć muzeja', večer kada muzeji diljem Hrvatske otvaraju svoja vrata svim posjetiteljima uz besplatan ulaz. Na slici Zagreb
I ja sam jedna u toj brojci.
I inače obilazim muzeje, ne samo u Zgb nego i kad sam primjerice na ljetovanju. Znam kako izgledaju muzeji i galerije u svim gradovima ili mjestima gdje sam do sad nogom kročila. U Zgb obilazim novopostavljene izložbe u istim tim muzejima, iako ne baš svaku, što je i razumljivo.

No, otići sinoć na NOĆ MUZEJA je za mene nešto neodgodivo. Nema te familje ili gostiju koji bi se najavili pa da ne odem, njih sam odgodila.
Bila sam u Povijesnom i družila se sa Jelačić banom i njegovom Sofijom, zatim u Meštrovićevom atelieru (stalni postav, ali uvijek volim okolo naokolo obići skulpture) gdje je "gost" bio Bourek.
Klovićevi dvori imaju Grke na hrvatskom tlu i Franjevce, i bila je gužvica.
Ući noću u Strossmayerovu galeriju je neponovljivo i još više kad nisi skoro sam unutra nego se vrzmaju ljudi.
Muzej prekinutih veza bio je jako posjećen, ljudi su stajali po 5 ili 7 zajedno u dugačkom redu (čak nisam ni znala da je tamo gdje je). Nisam niti namjeravala ulaziti, a i da jesam ne bih čekala, kao što nisam niti pred prirodoslovnim jer je bio red i po Mesničkoj. Bio je tamo prof. Baltazar pa su djeca željela tamo.
Gužva na ulaza bila je ispred Mimare, Muzeja za umjetnost i obrt, u Muzej suvrmene umjetnosti ulazilo se stalno i priličan broj, jedino ne znam kak je bilo u Tehničkom, ali tamo je svake godine navala.

A još više od toga dojmio me se stari tramvaj koji je kružio po centru grada i lagano milio i cvilio na skretanjima. Valjda sam se u takvom tramvaju vozila kao dijete, jer sjećam se 15-ice i 21-Dolje.
Mnogo ljudi, svih generacija, djeca na ramenima, školarci, bakice sa štapovima hodaju u 23 po Gornjem gradu, hladno, puše, ali mnogo mnogo ljudi. Perfektno.

I na kraju sam stigla i u naš turopoljski muzej, iako je već bio pust, ali sam ipak opet zazibala zipku i bacila pogled na popis plemenitaša. Wink

PS - ovo nije sramota, nego za svaki pohvalu, ali neka bude tu pod ovim naslovom.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Kulturne sramote Empty
PostajNaslov: Re: Kulturne sramote   Kulturne sramote Empty29.01.11 13:58

Tema je o Kulturi pa sam iz tog razloga stavio ovaj post u ovu temu kao svijetlu točku.
Međutim postavlja se logično pitanje zašto je to tako samo u Noći Muzeja?
Ili recimo zašto neki muzeji rade i otovreni su samo za vrijeme radnog vremena, zašto se Muzeji ne otvore više u večernjim satima, da li redovne karte za posjet mogu biti niže, obzirom na financijsku situaciju građana, pa se kroz veću posjetu Muzejima ostvari i veća dobit ali najveća je dobit da građani posjećuju bogatstvo Muzeja, koliko se Muzeji promoviraju da potaknu građane na posjet, itd? Ali svakako za pohvalu i neka bude i ostane svijetli primjer ove teme koja nosi naziv Kulturne sramote, da nas podsjeti da ipak nije sve tako crno.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Kulturne sramote Empty
PostajNaslov: Re: Kulturne sramote   Kulturne sramote Empty29.01.11 14:17

JOSIPJOŽA je napisao/la:
........Ili recimo zašto neki muzeji rade i otovreni su samo za vrijeme radnog vremena, zašto se Muzeji ne otvore više u večernjim satima, da li redovne karte za posjet mogu biti niže, ....... Ali svakako za pohvalu i neka bude i ostane svijetli primjer ove teme koja nosi naziv Kulturne sramote, da nas podsjeti da ipak nije sve tako crno.
Slažem se. Mnogo puta bih recimo otišla u neki od muzeja u subotu navečer ali nemam kamo. Pa čak bi otišla i u npr. Stubicu ili Krapinu ili Ozalj, ili Dubec (Karlovac) ali zatvoreno je.
Pa i naš Muzej da nema četvrtka podvečer, ne znam kad bih unutra prošetala.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Kulturne sramote Empty
PostajNaslov: Re: Kulturne sramote   Kulturne sramote Empty29.01.11 14:36

[quote="plemenitašica"]
JOSIPJOŽA je napisao/la:
.......http://www.jutarnji.hr/tisuce-ljudi-na-noci-muzeja/921332/

Bila sam u Povijesnom i družila se sa Jelačić banom i njegovom Sofijom, zatim u Meštrovićevom atelieru (stalni postav, ali uvijek volim okolo naokolo obići skulpture) gdje je "gost" bio Bourek.
Klovićevi dvori imaju Grke na hrvatskom tlu i Franjevce, i bila je gužvica.
Ući noću u Strossmayerovu galeriju je neponovljivo i još više kad nisi skoro sam unutra nego se vrzmaju ljudi.
Muzej prekinutih veza bio je jako posjećen, ljudi su stajali po 5 ili 7 zajedno u dugačkom redu (čak nisam ni znala da je tamo gdje je). Nisam niti namjeravala ulaziti, a i da jesam ne bih čekala, kao što nisam niti pred prirodoslovnim jer je bio red i po Mesničkoj. Bio je tamo prof. Baltazar pa su djeca željela tamo.
Gužva na ulaza bila je ispred Mimare, Muzeja za umjetnost i obrt, u Muzej suvrmene umjetnosti ulazilo se stalno i priličan broj, jedino ne znam kak je bilo u Tehničkom, ali tamo je svake godine navala.

http://www.jutarnji.hr/tisuce-ljudi-na-noci-muzeja/921332/?foto=3 (Prirodoslovni)

http://www.jutarnji.hr/tisuce-ljudi-na-noci-muzeja/921332/?foto=2 (Povijesni)

http://www.jutarnji.hr/tisuce-ljudi-na-noci-muzeja/921332/?foto=4 (Klovićevi dvori)

http://www.jutarnji.hr/tisuce-ljudi-na-noci-muzeja/921332/?foto=6 (Tehnički)

http://www.jutarnji.hr/tisuce-ljudi-na-noci-muzeja/921332/?foto=17 (Arheološki)

http://www.jutarnji.hr/tisuce-ljudi-na-noci-muzeja/921332/?foto=24
na ovoj fotki se vidi kako straiji građani sa štapovima i štakama idu noću u muzeje, ako ništa zbog njih i mnoge djece je taj događaj dobio na važnosti.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Kulturne sramote Empty
PostajNaslov: Re: Kulturne sramote   Kulturne sramote Empty23.02.11 14:37

Evo na pomolu još jedna u nizu sramota. Potpišite da se to i ne dogodi:

TEATAR.HR jedini je specijalizirani portal koji se bavi scensko-izvedbenom umjetnošću u Hrvatskoj!

Nakon 10 godina kvalitetnog rada od kojega smo svi mi, posjetitelji portala TEATAR.HR, imali koristi kako informativnog tako i edukativnog karaktera, vlasnicima domene nisu dodijeljena dovoljna financijska sredstva kako bi nastavio s radom!

Ako se slažete da je TEATAR.HR kvalitetan projekt, ako, kao i mi, smatrate da će njegovim nestankom, nestati i jedino i jedinstveno mjesto cyber kazališnih susreta, molimo Vas da podržite akciju Sačuvajmo TEATAR.HR! i potpišete peticiju!

http://www.gopetition.com/petition/43275.html
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Kulturne sramote Empty
PostajNaslov: Re: Kulturne sramote   Kulturne sramote Empty23.02.11 17:03




Komentari Slavka Kulića se uklapaju i u ovu temu iako je ovdje više bila riječ o hrvtaskoj vodi ali prije svega o kulturi promišljanja koja se provlači kroz sve sfere našeg života. Odličan komentar.

A trko je financirao do sada tu domenu?

http://www.teatar.hr/

Ministarstvo kulture? Ili tko?
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Kulturne sramote Empty
PostajNaslov: Re: Kulturne sramote   Kulturne sramote Empty07.03.11 18:42

Zašto ured Turističke zajednice ima radno vrijeme od 08-16, a subotom i nedjeljom NE RADI?

U petak popodne sam dva stranca uputila na aerodrom da kupe suvenire. Sramota.
Svi koji pohode TZ ili trebaju informaciju ili suvenir imaju doći oko 09 (neće valjda ranom zorom dok se pije kava), i onda do 11 (dok je pauza) će sve saznati.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Kulturne sramote Empty
PostajNaslov: Re: Kulturne sramote   Kulturne sramote Empty07.03.11 18:49

plemenitašica je napisao/la:
Zašto ured Turističke zajednice ima radno vrijeme od 08-16, a subotom i nedjeljom NE RADI?

U petak popodne sam dva stranca uputila na aerodrom da kupe suvenire. Sramota.
Svi koji pohode TZ ili trebaju informaciju ili suvenir imaju doći oko 09 (neće valjda ranom zorom dok se pije kava), i onda do 11 (dok je pauza) će sve saznati.

To je tak valjda po ZNA SE šemi - o kulturi, turizmu i inom....
No
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Kulturne sramote Empty
PostajNaslov: Re: Kulturne sramote   Kulturne sramote Empty07.03.11 19:28

plemenitašica je napisao/la:
Zašto ured Turističke zajednice ima radno vrijeme od 08-16, a subotom i nedjeljom NE RADI?

Po ugledu na gradonačelnika 0-24. Laughing
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Kulturne sramote Empty
PostajNaslov: Re: Kulturne sramote   Kulturne sramote Empty07.03.11 21:27

Turistička, nula bodova.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Kulturne sramote Empty
PostajNaslov: Re: Kulturne sramote   Kulturne sramote Empty25.03.11 13:37

Barišićevi diletanti u kazalištu apsurda

Cilj te združene propagandne akcije, koju vode pročelnik Zvonko Kunić i gradonačelnikova savjetnica Elizabeta Stipetić, šefica službe za laži i video vrpce, bio je da se u vrijeme kad sav grad vidi da gradska uprava na čelu s gradonačelnikom Draženom Barišićem ne radi ništa pokuša pozornost javnosti okrenuti prema iskonstruiranome slučaju „spiskanih kuna“ u velikogoričkome kazalištu.
To je jadni pokušaj da (još) jedna velika laž bude smokvin list na golotinji nesposobne, neuspješne, na političkoj korupciji i klijentelizmu utemeljene i na primitivizmu i lažima izgrađene koalicije HDZ-a i DC-a. Grad vodi nesposoban čovjek paraliziran frakcijskim borbama i obračunima u vlastitoj stranci i to treba zakriti, zatajiti, Potemkinovim selom prikriti i pozornost javnosti odvući u drugome pravcu.
............
Pa koliko je puta karatu kupio pročelnik Kunić kad je išao u kazalište? Ni jednom, naravno.

Diletantska glumačka skupina Stipetić-Kunić prešućuje koliko su velikogoričke kazališne produkcije dobile prostora u medijima. Ne samo hrvatskim i ne samo tiskanim, osobito ne samo onim (malobrojnim) koji prate kulturu.
.........
A taj medijski prostor zarađen je i dobiven kvalitetom kazališnih produkcija, ugledom umjetnika koji su ih stvarali, reputacijom Senke Bulić koja je gotovo iz ničega stvorila najrelevantnije malo kazalište u Hrvatskoj ali i brojnim nagradama koje su velikogoričke predstave i umjetnici (kako glumci i glumice tako i redatelji) dobivali u Hrvatskoj i inozemstvu.
O tome u Kunić-Stipetićkinome pamfletu nema, naravno, ni riječi. Zašto? Pa zato jer oni to ne razumiju!
............
Ovaj udarni propagandistički dvojac gradonačelnika Barišića, najnesposobnijega od svih velikogoričkih gradonačelnika od kad je grada do danas (a da je nesposoban svjedoči i to što je – o tempora, o mores – uzeo Kunića i Stipetićevu za glavne savjetnike za kulturu),
............
..njima je nezamislivo da se i supruge političara same mogu baviti politikom, uopće bilo kakvim javnim radom u zajednici. To im ide na živce pa kad već ne mogu (ili ne smiju) seksistički otvoreno zboriti (valjda bi trebala biti kući zatvorena poput supruga HDZ-ovih političara??) onda se raskokodaču o nepotizmu: „supruga zastupnika Beusa“. (Ovo „zastupnika“ nisu nikada preboljeli. Ajoooj!)
...........
Naime, POU je dio gradske riznice i ne raspolaže samostalno svojim prihodima nego svako plaćanje svojim potpisom odobrava najprije ravnatelj ustanove, potom nadležni pročelnik (to je već čitavo desetljeće Zvonko Kunić) a potom i gradonačelnik (ma tko to bio). Dakle, Senku Bulić proziva Zvonko Kunić zbog „rastrošnosti“? On, bez čijega odobrenja i supotpisa Senka Bulić nije mogla potrošiti ni jednu jedinu lipu? Eto, i toga kod nas u Velikoj Gorici ima.


http://www.hns-vg.com.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=272%3Abariievi-diletanti-u-kazalitu-apsurda&catid=1%3Alatest-news

GBR briljantno. Naklon i poklon. m15 m15 m18
Najviše me se dojmilo "šefica službe za laži i video vrpce" i ponosni stav glede svoje supruge.
Opet ste narasli u mojim očima. Prestanite rasti, ionako ste visoki. GBR čestitam na tekstu.
Ne mogu reći da potpisujem, jer to ne bih znala tako napisati, ali apsolutno se slažem sa svakim slovom, zarezom. Briljantno.

Duži je tekst, ali svakako ga pročitati.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Kulturne sramote Empty
PostajNaslov: Re: Kulturne sramote   Kulturne sramote Empty25.03.11 14:16

Kako im je vratio lopticu Very Happy
Odlično.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Kulturne sramote Empty
PostajNaslov: Re: Kulturne sramote   Kulturne sramote Empty25.03.11 14:21

Ante je napisao/la:
Kako im je vratio lopticu Very Happy
Odlično.
To je više od vraćene loptice. Šah i mat. Briljantno, nemam bolju riječ.
Apsolutno cijeli tekst je perfektan, jedan od onih koje moraš imati spremljene.
Ma čisti + 5.

A Kunić, iako je kako sam kaže najdugovječniji pročelnik, napravio je svoje, sebi je zabio zadnji čavao.
O ideš Đurđi ne treba niti komentirati, kak je GBR rekao "šefica za laži i video vrpce". rofl arhht m34

Oni to ne razumiju. m34 m34 m34
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Kulturne sramote Empty
PostajNaslov: Re: Kulturne sramote   Kulturne sramote Empty25.03.11 16:09

plemenitašica je napisao/la:
Ante je napisao/la:
Kako im je vratio lopticu Very Happy
Odlično.
To je više od vraćene loptice. Šah i mat. Briljantno, nemam bolju riječ.
Apsolutno cijeli tekst je perfektan, jedan od onih koje moraš imati spremljene.
Ma čisti + 5.


Ma nevažno da li je tekst dobar ili briljantan, važno je to da je to sve ISTINA Basketball
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Kulturne sramote Empty
PostajNaslov: Re: Kulturne sramote   Kulturne sramote Empty25.03.11 16:16

JOSIPJOŽA je napisao/la:


Ma nevažno da li je tekst dobar ili briljantan, važno je to da je to sve ISTINA Basketball

Točno. Ali oni ISTINU ne razumiju.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Kulturne sramote Empty
PostajNaslov: Re: Kulturne sramote   Kulturne sramote Empty25.03.11 16:22

Svi već to znamo. Istina, prvi put je to javno netko i napisao.
[Vrh] Go down
Mišel
Ide prema gore
Ide prema gore



Broj postova : 441

Kulturne sramote Empty
PostajNaslov: Re: Kulturne sramote   Kulturne sramote Empty25.03.11 23:08

Ajoj kakve sad brige imaju,sad budu morali na sve strane potezati i zmišljati kak se prema ovome postaviti i kaj na ovo reći i napisati.Već dugo nema niš napisano na onoj njihovoj stranici,bude skoro bute vidli,a ovo bu tema.Samo treba vremena da se sroči nakej za reći,da si lektori čez ruke to pustiju i što više laži na to zmisliju.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Kulturne sramote Empty
PostajNaslov: Re: Kulturne sramote   Kulturne sramote Empty26.03.11 1:25

Predlažem im tekst pod nazivom:

Kunić i Stipetić su kulturne sramote Velike Gorice
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Kulturne sramote Empty
PostajNaslov: Re: Kulturne sramote   Kulturne sramote Empty26.03.11 1:52

plemenitašica je napisao/la:
Barišićevi diletanti u kazalištu apsurda

Cilj te združene propagandne akcije, koju vode pročelnik Zvonko Kunić i gradonačelnikova savjetnica Elizabeta Stipetić, šefica službe za laži i video vrpce, bio je da se u vrijeme kad sav grad vidi da gradska uprava na čelu s gradonačelnikom Draženom Barišićem ne radi ništa pokuša pozornost javnosti okrenuti prema iskonstruiranome slučaju „spiskanih kuna“ u velikogoričkome kazalištu.
To je jadni pokušaj da (još) jedna velika laž bude smokvin list na golotinji nesposobne, neuspješne, na političkoj korupciji i klijentelizmu utemeljene i na primitivizmu i lažima izgrađene koalicije HDZ-a i DC-a. Grad vodi nesposoban čovjek paraliziran frakcijskim borbama i obračunima u vlastitoj stranci i to treba zakriti, zatajiti, Potemkinovim selom prikriti i pozornost javnosti odvući u drugome pravcu.
............
Pa koliko je puta karatu kupio pročelnik Kunić kad je išao u kazalište? Ni jednom, naravno.

Diletantska glumačka skupina Stipetić-Kunić prešućuje koliko su velikogoričke kazališne produkcije dobile prostora u medijima. Ne samo hrvatskim i ne samo tiskanim, osobito ne samo onim (malobrojnim) koji prate kulturu.
.........
A taj medijski prostor zarađen je i dobiven kvalitetom kazališnih produkcija, ugledom umjetnika koji su ih stvarali, reputacijom Senke Bulić koja je gotovo iz ničega stvorila najrelevantnije malo kazalište u Hrvatskoj ali i brojnim nagradama koje su velikogoričke predstave i umjetnici (kako glumci i glumice tako i redatelji) dobivali u Hrvatskoj i inozemstvu.
O tome u Kunić-Stipetićkinome pamfletu nema, naravno, ni riječi. Zašto? Pa zato jer oni to ne razumiju!
............
Ovaj udarni propagandistički dvojac gradonačelnika Barišića, najnesposobnijega od svih velikogoričkih gradonačelnika od kad je grada do danas (a da je nesposoban svjedoči i to što je – o tempora, o mores – uzeo Kunića i Stipetićevu za glavne savjetnike za kulturu),
............
..njima je nezamislivo da se i supruge političara same mogu baviti politikom, uopće bilo kakvim javnim radom u zajednici. To im ide na živce pa kad već ne mogu (ili ne smiju) seksistički otvoreno zboriti (valjda bi trebala biti kući zatvorena poput supruga HDZ-ovih političara??) onda se raskokodaču o nepotizmu: „supruga zastupnika Beusa“. (Ovo „zastupnika“ nisu nikada preboljeli. Ajoooj!)
...........
Naime, POU je dio gradske riznice i ne raspolaže samostalno svojim prihodima nego svako plaćanje svojim potpisom odobrava najprije ravnatelj ustanove, potom nadležni pročelnik (to je već čitavo desetljeće Zvonko Kunić) a potom i gradonačelnik (ma tko to bio). Dakle, Senku Bulić proziva Zvonko Kunić zbog „rastrošnosti“? On, bez čijega odobrenja i supotpisa Senka Bulić nije mogla potrošiti ni jednu jedinu lipu? Eto, i toga kod nas u Velikoj Gorici ima.


http://www.hns-vg.com.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=272%3Abariievi-diletanti-u-kazalitu-apsurda&catid=1%3Alatest-news

GBR briljantno. Naklon i poklon. Kulturne sramote 292822 Kulturne sramote 292822 Kulturne sramote 974
Najviše me se dojmilo "šefica službe za laži i video vrpce" i ponosni stav glede svoje supruge.
Opet ste narasli u mojim očima. Prestanite rasti, ionako ste visoki. GBR čestitam na tekstu.
Ne mogu reći da potpisujem, jer to ne bih znala tako napisati, ali apsolutno se slažem sa svakim slovom, zarezom. Briljantno.

Duži je tekst, ali svakako ga pročitati.

Waaauuuuu! Čestitam GBR! Eto, zato Vas obožavam.... oni šumom - a Vi časno drumom. Bravo!
Da Vas nema trebalo bi Vas izmisliti. Duboki naklon i poštovanje s divljenjem I love you
Kulturne sramote 111 Kulturne sramote 29gd3js.

plemenitašica je napisao/la:
JOSIPJOŽA je napisao/la:


Ma nevažno da li je tekst dobar ili briljantan, važno je to da je to sve ISTINA Basketball

Točno. Ali oni ISTINU ne razumiju.

Da, da....ISTINA, i jedino ISTINA, bez obzira što ju "oni ne razumiju". Zar još netko i očekuje da oni "razumiju" bilo što a kamo li istinu.
Kako volim kada se istina onako pravo narodski i jasno shvatljivo iznese. Tako treba GBR i HNS (sjećam se od neki dan i Pusićkinog odgovora "bombončeku" Jaci).
Kulturne sramote Yoel3
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Kulturne sramote Empty
PostajNaslov: Re: Kulturne sramote   Kulturne sramote Empty26.03.11 11:11

Hhahahaa. Beusov demanti na trećoj stranici Reportera. Tko je to mogao i zamisliti?

Istina boli. Koliko čujem Kunić i Betika u šoku. Imaju vijećanje za odgovor, zvali i Božića u pomoć. Vidjet ćemo što su smislili uskoro.

Prvo su zvali ekipu s RVG na razgovor i prijete otkazom ugovora o poslovnoj suradnji.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Kulturne sramote Empty
PostajNaslov: Re: Kulturne sramote   Kulturne sramote Empty26.03.11 13:10

Ante je napisao/la:
Hhahahaa. Beusov demanti na trećoj stranici Reportera.

http://www.rvg.hr/uploads/download/reporter/Reporter_295.pdf

Hihihihihihihihihihihihihi - u načelu ne uzimam taj magazin gluposti, ali ovaj put sam ga pospremila u kućnu arhivu..

Ante je napisao/la:
Koliko čujem Kunić i Betika u šoku.
I neka su su šoku, vjreojatno križaju na kalendaru dan po dan do odlaska. Još malo pa će prijeći polovicu, a onda prema niže. Iako su oni srozani već ispod granice pristojnosti, bontona, civilizacijskog razgovora, pameti.


Ante je napisao/la:

Prvo su zvali ekipu s RVG na razgovor i prijete otkazom ugovora o poslovnoj suradnji.

Zašto pa RVG reporter je MORAO objaviti demantij.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kulturne sramote Empty
PostajNaslov: Re: Kulturne sramote   Kulturne sramote Empty

[Vrh] Go down
 
Kulturne sramote
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum Velika Gorica :: Razne teme :: Kultura i umjetnost-
Forum(o)Bir: