Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 ZET i pokazi

Go down 
+2
JOSIPJOŽA
Rožica-ljutibijes
6 posters
Autor/icaPoruka
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

ZET i pokazi Empty
PostajNaslov: ZET i pokazi   ZET i pokazi Empty10.01.11 19:43

Studentski pokaz po staroj cijeni

Iako se najavljivalo da će cijena ZET-ovih
studentskih pokaza za velikogoričke studente značajno porasti u novoj
godini, ona je ipak ostala na prošlogodišnjoj razini od 106 kuna za
mjesečni pokaz na relaciji Velika Gorica - Zagreb.

Očekivano
poskupljenje trebalo je biti posljedica ukidanja subvencija za studente s
prebivalištem izvan Zagreba, najavljenom u novom proračunu Grada
Zagreba za 2011. godinu. Studenti su se tako od početka nove godine
trebali pridružiti velikogoričkim učenicima srednjih škola, kojima je
već ranije ukinut besplatan prijevoz kroz Zagreb, te koji mjesečni pokaz
plaćaju po cijeni od 189 kuna.

Budući da se o porastu cijena
pokaza spekulira već nekoliko mjeseci, pokušali smo nešto više saznati
od institucija zaduženih za to pitanje. U Zagrebačkom Holdingu uputili
su nas da se za informacije o ovoj temi obratimo ZET-u, dok je
glasnogovornik ZET-a Tomislav Jurić kazao kako zasad nemaju nikakve
službene informacije o tome kada će pokazi poskupjeti i hoće li uopće
poskupjeti.

Zasada je jedina konkretnija informacija, prema kojoj
se mogu ravnati velikogorički studenti, posljednja ZET-ova obavijest
koja kaže da, do 31. listopada 2011., besplatan prijevoz na području
Zagreba imaju svi redoviti studenti koji studiraju u gradu Zagrebu.


http://www.vgdanas.hr/studentski-pokaz-po-staroj-cijeni-2058.aspx

Hajde, makar nešto, eh....samo do kada? drunken
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

ZET i pokazi Empty
PostajNaslov: Re: ZET i pokazi   ZET i pokazi Empty10.01.11 22:50

Ajde to me raduje, međutim ne raduje me činjenica da srednjoškolci plaćaju više nego studenti, ne vidim razloga da bi studenti imali jeftiniji pokaz nego srednjoškolci. bounce
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

ZET i pokazi Empty
PostajNaslov: Re: ZET i pokazi   ZET i pokazi Empty10.01.11 23:15

JOSIPJOŽA je napisao/la:
Ajde to me raduje, međutim ne raduje me činjenica da srednjoškolci plaćaju više nego studenti, ne vidim razloga da bi studenti imali jeftiniji pokaz nego srednjoškolci. bounce

Potpuno se slažem, zato sam i napisala "makar nešto", iako se pitam odmah i "do kada".
Nekako pušem i na hladno, sve mi se čini gdje ima dima da ima i vatre. Čim se o ovome nešto pisalo, govorilo, bojim se da nije za duga vijeka. Ah, nažalost.
bom
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

ZET i pokazi Empty
PostajNaslov: Re: ZET i pokazi   ZET i pokazi Empty10.01.11 23:25

Živjelo drštvo znanja
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

ZET i pokazi Empty
PostajNaslov: Re: ZET i pokazi   ZET i pokazi Empty20.01.11 11:29

Prijevoz:

Prilagodba: Na liniji Velika Gorica - Turopolje vozi samo jedan autobus

Trudimo se prilagoditi vozni red, pošaljite nam primjedbe

Iako u Gradu slušaju primjedbe građana, teško je svima ugoditi, a malo olakšanje mogla bi donijeti gradnja novog mosta između Kuča i Rakitovca

Voznim redom autobusne linije 305, između Velike Gorice i Turopolja, teško je udovoljiti svima. Tek što je potkraj godine riješen problem školaraca koji su kasnili na jutarnju nastavu, problem sada imaju radnici koji se u više turopoljskih naselja vraćaju s posla. Naime, u rasporedu postoji ''rupa'' od gotovo dva sata u vrijeme povratka najvećeg broja radnika, pa tako autobus polazi iz Velike Gorice u 16.20 sati, a zatim u 18.05 sati.

http://www.vecernji.hr/zagreb/trudimo-se-prilagoditi-vozni-red-posaljite-nam-primjedbe-clanak-241549

Prijevoz je problem našeg grada. Puno naselja, malo novca. Iako bi svi trebali imati jednake uvjete, oni u centru i oni u okolnim naseljima.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

ZET i pokazi Empty
PostajNaslov: Re: ZET i pokazi   ZET i pokazi Empty20.01.11 12:31

Ante je napisao/la:


Prijevoz je problem našeg grada. Puno naselja, malo novca. Iako bi svi trebali imati jednake uvjete, oni u centru i oni u okolnim naseljima.

Nije uvijek novac presudan, da bi se poboljšao prijevoz, dobrom organizacijom i promišljanjem bi se moglo dosta poboljšati prijevoz na zadovoljstvo građana.
Primjer:

prošle godine je HNS dao inicijativu MO Staro i Novo Čiče, da se Gradu podnese prijedlog da se autobusne linije koje idu iz smjera Siska a ima ih 3 ili 4 preusmjere iz S.Čiča ne za Goricu(jer S.Čiče je zadnja stanica do Grada) nego da se preusmjere kroz S.Čiče za Novo Čiče i tako kružno izađu prema Gorici, čime bi se povezala naselja Vukovina i Staro Čiče, G.Podotočje pa i Kuče sa Novim Čičem i dalje prema Lazini, Ribnici i Posavini.
I obrnuto iz Gorice u smjeru Siska. Dodatno bi bio direktan pristup svim okolnim selima i velikogoričanima pristup jezerima u N.Čiču u ljetnim mjesecima.

Je li tu novac potreban? Ne.
Autobus bi samo 5 minuta kružio po Čičkom trokutu, imali bi još nekoliko stanica za putnike i veliko zadovoljstvo bar najmanje 5000 stanovnika ovih mjesta i Mjesnih odora.

Sigurno bi se takvih promjena u gradskom prijevozu moglo napraviti još u smjeru optimiranosti i bolje i racionalnije povezanosti okolnih naselja kada bi se sve detaljno anlaliziralo.

I eto Grad je platio prometnu studiju oko 250000 kuna od koje ni traga ni glasa u javnosti, o kojoj se uopće ne govori a kamoli primjenjuje analiza te studije u poboljšanju prometa općenito pa i gradskog prijevoza.

Neznam da li je što od ove inicijative pomjereno s mrtve točke ali evo samo kao jedan primjer poboljšanja gradskog prijevoza na zadovoljstvo građana, pa evo zanima me i Vaše mišljnje o ovoj inicijativi, je li Vam se čini dobrom ili ne?

Zašto do danas nije ništa od toga realizirano, neznam.
[Vrh] Go down
mariofil68
Ide prema gore
Ide prema gore
mariofil68


Broj postova : 245

ZET i pokazi Empty
PostajNaslov: Re: ZET i pokazi   ZET i pokazi Empty22.01.11 19:28

Javni prijevoz u Gradu možda bi trebali sagledati iz osnovnih i elementarnih početnih pozicija.
Ukoliko smo Grad u punom smislu te rijeci, prvenstveno bi trebali definirati zone istog. Ukoliko smo Grad u punom smislu te rijeci onda okolna naselja nisu zaseoci več kvartovi koje treba povezati u lokalnom prijevozu, a da bi se povezali mora postojati nešto što u Kninu zovu - Autobusni kolodvor. Sa te pozicije umreženosti lakše bi bilo razgovarati sa koncesionarima koji bi se kandidirali da voze na lokaciji Velika Gorica-Zagreb. prijevoz sa točke A na točku B bez subvencija iz Gradskog proračuna u prijevoznim sredstvima koja su propisana Zakonskim odredbama. Lokalni zbirni prijevoz trebao bi obavljati sam Grad formiranjem vlastitog društva koji bi u svom sastavu imao i vozila i servis i ostale popratne djelatnosti kao što su prijevoz osoba sa posebnim potrebama, farbanje "zebri" na cestama. Na taj način bi dijelom rasteretili komunalac jer bi novi subjekt preuzeo dio uposlenika ( ne vozača ali ostale strukture sigurno ), zaposlio još barem 50 novih djelatnika. U sastavu tog društva mogao bi funkcionirati i Pauk.
Ali, nažalost, nema elementarnih pretpostavki za navedeno pa je iluzorno očekivati bilo kakve pomake.
Svakako je iluzorno i razmišljati o naseljavanju kvartova kad im je povezanost sa centralom na nivou 19 stolječa.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

ZET i pokazi Empty
PostajNaslov: Re: ZET i pokazi   ZET i pokazi Empty22.01.11 22:08

mariofil68 je napisao/la:

Ali, nažalost, nema elementarnih pretpostavki za navedeno pa je iluzorno očekivati bilo kakve pomake.
Svakako je iluzorno i razmišljati o naseljavanju kvartova kad im je povezanost sa centralom na nivou 19 stolječa.

Slažem se - čista iluzija, sve što ste pametno i kao doista moguće izvedivo napisali - a nivo - pa nivo je tam dalje još od XIX stoljeća. Basketball
I šta mislite da je njih briga što su na tisuće stitine tisuća nezaposlenih, kaj bi oni sad se prtljali da bi 50-ak ljudi u Gorici bilo novozaposleno, pih, mene bi šokiralo kad bi bilo drugačije ZET i pokazi 286897 .
[Vrh] Go down
mariofil68
Ide prema gore
Ide prema gore
mariofil68


Broj postova : 245

ZET i pokazi Empty
PostajNaslov: Re: ZET i pokazi   ZET i pokazi Empty23.01.11 1:03

Rožica-ljutibijes je napisao/la:
mariofil68 je napisao/la:

Ali, nažalost, nema elementarnih pretpostavki za navedeno pa je iluzorno očekivati bilo kakve pomake.
Svakako je iluzorno i razmišljati o naseljavanju kvartova kad im je povezanost sa centralom na nivou 19 stolječa.

Slažem se - čista iluzija, sve što ste pametno i kao doista moguće izvedivo napisali - a nivo - pa nivo je tam dalje još od XIX stoljeća. Basketball
I šta mislite da je njih briga što su na tisuće stitine tisuća nezaposlenih, kaj bi oni sad se prtljali da bi 50-ak ljudi u Gorici bilo novozaposleno, pih, mene bi šokiralo kad bi bilo drugačije ZET i pokazi 286897 .

Pa počnimo rješavati problem jedan po jedan. Sigurno na forumu postoje politički aktivni sudionici pa nek postave konkretno pitanje na gradskom Viječu o tržnici. Grad je u vlasničkom odnosu dijela zemljišta pored sadašnjeg " Autobusnog kolodvora" i može izmjestiti tržnicu za 30 dana, Komunalac može izvršiti sve radove. Onih par limenih kioska mogu sadašnjim vlasnicima ponovo ustupiti ( još bolje jer će biti novi i zadovoljiti nove standarde) i problem od 500 tis kuna prodajom prodajnih pozicija namirit će za 24h. Dakle, investicija bi mogla koštati o,oo kn i još bi mogli zaraditi. Pa sad računajte u slijedećih 5 godina koliko bi uštedjeli samo kroz neplačanje najma. Postavite pitanje i tražite konkretan odgovor. Ne Vi, već netko od forumaša koji je politički aktivan.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

ZET i pokazi Empty
PostajNaslov: Re: ZET i pokazi   ZET i pokazi Empty23.01.11 2:16

Kod nas se niša tako brzo ne rješava. Da li su ove varijante koje su napisane moguće, ne znam. Da li je isplativo ne znam. Ono što mene brine je sljedeće: ako grad ima prijevoz na svom području, a ja radim u Zagrebu, hoću li morati imati dva pokaza i koliko će me to koštati? Kakva će mi bit povezanost?

Mene kao krajnjeg korisnika zanima kako bi bilo koja odluka takvog tipa imala utjecaja na mene. Već se pisalo da je naručena neka nova studija, jel ima što od toga?
[Vrh] Go down
mariofil68
Ide prema gore
Ide prema gore
mariofil68


Broj postova : 245

ZET i pokazi Empty
PostajNaslov: Re: ZET i pokazi   ZET i pokazi Empty23.01.11 22:16

Ante je napisao/la:
Kod nas se niša tako brzo ne rješava. Da li su ove varijante koje su napisane moguće, ne znam. Da li je isplativo ne znam. Ono što mene brine je sljedeće: ako grad ima prijevoz na svom području, a ja radim u Zagrebu, hoću li morati imati dva pokaza i koliko će me to koštati? Kakva će mi bit povezanost?

Mene kao krajnjeg korisnika zanima kako bi bilo koja odluka takvog tipa imala utjecaja na mene. Već se pisalo da je naručena neka nova studija, jel ima što od toga?

Da, kad bi grad imao lokalni prijevoz rješen Vi bi morali imati dva pokaza. U konačnici bi Vas ta dva koštala manje od ovog jednog.
Nigdje nije zakonom regulirano i propisano da grad ne može u svojoj lokalnoj mreži vršiti uslugu prijevoza do bilo koje destinacije u Zagrebu, dakle izlaskom iz "našeg" autobusa koji bi prometovao na liniji VG-ZG uključili bi se u mrežu Holdinga. Zaboravljate da bi c.ca.9-12 miliona kuna koje sad Grad ( valjda još uvijek) izdvaja za ZET mogli biti usmjereni u lokalnu mrežu pa bi "pokaz" bio jeftin ali i za neke skupine građana besplatan, da bi radne jedinice koje sad održavaju vozni park javnim poduzeća mogle održavati i lokalni pa bi se pojavila isplativost istih i još masu faktora koji bi u konačnici štedjeli. Da ne ulazimo sad u dubinu pa da velimo da bi već u samom startu moderne vozne jedinice koje koriste "pametne" jedinice lokalne samouprave pojeftinile troškove održavanja za 50%. U masi kalkulacije bilo kja studija će Vam pokazati da je to isplativije od dosadašnjeg sistema. Osim toga, U centru Velike Gorice ( još jedan specifikum) servisna garaža ZET-a bila bi izmještena i stvorili bi se realni uvjeti izgradnje kojim bi grad prihodovao OGROMNA sredstva po osnovi komunalnog doprinosa. Ta garaža ionako već 10 godina ne zadovoljava minimalne tehničke uvjete po važećim zakonima ali još uvijek funkcionira. A iz Kauflanda grad posjeduje više od 10000 m2!!!!!!!!! Ima li bolje lokacije za servis i kolodvor! Pa normalno da nijedan maloprodajni lanac neće uložiti u tu poziciju kad mu je u zoni od 50m već i Billa i kaufland maloprodaja. Mi smo jednini Grad u RH koji u pješačkoj zoni ima servis za autobuse i kamione, jedini.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

ZET i pokazi Empty
PostajNaslov: Re: ZET i pokazi   ZET i pokazi Empty23.01.11 23:10

Ovo je svakako dobro razmišljanje, slažem se i moguće je da dva pokaza budu jeftinija od jednog, neka ih bude 5 i neka su povoljniji građanima, što se tiče pokaza. Pitanje je dugoročne strategije, koje mi nemamo samo iz razloga jer se poltizira umjesto da se vodi briga o građanima, za što bi svakako i trebala služiti javna Uprava kao servis građana. Kada se ispune uvjeti koje sam napisao u jednoj drugoj temi onda možemo očekivati i javnu raspravu o projektima, prijedlozima i možebitnim dobrim i povoljnim rješenjima za građane.
Ukoliko se ne stvore ti preduvjeti, i dalje ćemo živjeti u svijetu poltikanstva i lova u mutnom što je najveća karakterstika dosadašnjeg upravljanja, poglavito nekih politčkih opcija i tu moramo htjeli ili ne napraviti razliku između njih, koliko su neki jaki ili nisu da mogu utjecati to je sada drugo pitanje, mijenjati će se i to jer ni građani nisu više bedasti i vide što se događa oko njih, ali ostavimo to vremenu.

Dakle još jedan klasičan primjer je ured za prostorno uređenje i problemi sa građevinskim dozvolama, Gorica je valjda jedini Grad u HR koji nije do dandanas riješio taj problem i sveo izdavanje građ. dozvola na razumno vrijeme, gdje ljudi još uvijek čekaju dozvole po 5 godina i ne mali broj ljudi sam čuo da odlaze i idu graditi negdje drugo razočarani jer njihovi susjedi su dobili dozvolu jako brzo a oni čekaju po 5 godina, ali općenito svi čekaju.
Dakle, zakočene su investicije, zakočen je ravoj, gospodarstvo, poduzetništvo i obrtništvo, Grad ne ubire komnunalnu naknadu i ne ravija dalje svoju komunalnu infrastruktur, odražava se i na proračun Grada, po svim stavkama, građani, poduzetnici i investitori su jadni i nezadovoljni, neki su ušli i u kreditne aranžmane itd.itd, mogao bih do ujutro nabrajati posljedice. I što se dogodilo ili događa? Ništa.

Grad diže koeficijente nekim podobnim djelatnicima i radnim mjestima, plaćaju se premije opet po ključu koji nema logike, otvaraju se nova radna mjesta i šta sve ne da se zadovolje apetiti svih onih koji su podržali dolazak na vlast, ured o kome sam pisao je isti, isti ljudi, iste plaće, sve je isto, isto je i nezadovoljstvo građana, isto je i čekanje, isti je i broj neriješenih predmeta.

Ma nemojte me žderati da nema rješenja za taj problem?
Treba netko kreativan, pametan, hrabar i odlučan da povuče neke poteze za koje bi ga možda netko i krivio u početku, međutim rezultati bi se vidjeli ubrzo, ali pitanje je i financiranje, dakle kao što sam predhodno rekao mi financiramo neke zasluge, neke ljude, da im se odužimo umjesto da se ista sredstva usmjere tamo gdje gori i gdje je problem te da obezbijedimo još više sredatava za taj problem, čije rješavanje uvelike treba popraviti i situaciju u proračunu grada ali i ono najvažnije zadovoljstvo investitora i građana ali prije svega građana, jer oni i trpe najviše, veliki investitori se snađu i dobiju dozvole bez brige, pa pogledajte samo onaj objekt koji se gradi u Vukovini kod mosta prije Crkve s desne strane, taj je dobio vrlo brzo građevinsku dozvolu i to na onom mjestu za onakav objekt, koji nipočemu ne pripada tu gdje je. Ali znate kak se veli para vrti gdje burgija neće.
I tako mario mogao bih ja još jako dugo ali možda je vrijeme i za pauzicu, slažete se.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

ZET i pokazi Empty
PostajNaslov: Re: ZET i pokazi   ZET i pokazi Empty18.04.11 22:24

Umirovljenici zbog Bandićeve odluke satima čekali pred PUZ-om

ZET: Mogu se podignuti besplatni kuponi za svibanj
Iz ZET-a poručuju da umirovljenici koji imaju pravo na besplatnu umirovljeničku kartu mogu preuzeti kupon za svibanj u svim prodavaonicama karata ZET-a (osim u Velikoj Gorici i Zaprešiću) i u upravnoj zgradi, Ozaljska 105 i to radnim danom od 8 do9 15 sati. Besplatni kuponi izdaju se temeljem Popisa korisnika prava na besplatnu umirovljeničku kartu izdanu od Gradskog ureda za socijalnu zaštitu i osobe s invaliditetom i vrijede od 20. do 19. u mjesecu.
Kod preuzimanja kupona mora se predočiti osobna iskaznica, umirovljenička iskaznica ZET-a i potpisati preuzimanje.

http://www.vecernji.hr/zagreb/umirovljenici-zbog-bandiceve-odluke-satima-cekali-pred-puz-om-clanak-277874

A što je sa našim goričkim umirovljenicima?
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

ZET i pokazi Empty
PostajNaslov: Re: ZET i pokazi   ZET i pokazi Empty19.05.11 16:09

- Grad Zagreb ukida beneficije studentima koji nemaju prebivalište u Zagrebu, a ZET ukida beneficije besplatnog prijevoza starijima od 65 godina - rekao nam je Zvonko Kunić, pročelnik goričkog Ureda za društvene djelatnosti, još početkom svibnja.


http://www.vgdanas.hr/Info/Clanak/2729/studentski-pokaz-ide-40-posto-gore.aspx
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

ZET i pokazi Empty
PostajNaslov: Re: ZET i pokazi   ZET i pokazi Empty04.07.11 15:18

Ante je napisao/la:
- Grad Zagreb ukida beneficije studentima koji nemaju prebivalište u Zagrebu, a ZET ukida beneficije besplatnog prijevoza starijima od 65 godina - rekao nam je Zvonko Kunić, pročelnik goričkog Ureda za društvene djelatnosti, još početkom svibnja.

Evo, od 01.07. uredba vrijedi:

Prema objavljenom cjeniku opći odnosno radnički mjesečni pokaz ZET-a za zone V.Gorica i Zagreb košta 530 kuna, đački 270 kuna, srednjoškolski 189, studentski 173(?), socijalni 186, a pokaz za umirovljenike 186 kuna.

http://www.vgdanas.hr/Info/Clanak/2973/od-danas-nema-vise-besplatnog-prijevoza-za-penzionere-studentima-poskupio-pokaz.aspx
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

ZET i pokazi Empty
PostajNaslov: Re: ZET i pokazi   ZET i pokazi Empty28.09.11 22:52

Policija ipak uz ZET-ovce u potrazi za švercerima?

Putnici koji su se vozili na autobusnoj liniji 268 iz Velike Gorice prema Zagrebu u utorak ujutro šokirali su se kad su shvatili da se uz kontrolore vozi i policajac. Svoju je značku pred nos gurnuo putnici s neponištenom kartom, koja se pet minuta svađala s nimalo pristojnim ZET-ovim kontrolorom.

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/09/28/0191006.html
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

ZET i pokazi Empty
PostajNaslov: Re: ZET i pokazi   ZET i pokazi Empty21.12.11 19:54

Ide poskupljenje pokaza.

U Zagrebu radnički poskupljuje sa 290 na 350.

Karta sa 10 na 15.

Koliko će tek biti gorički radnički?
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

ZET i pokazi Empty
PostajNaslov: Re: ZET i pokazi   ZET i pokazi Empty24.12.11 23:37

Rožica-ljutibijes je napisao/la:
Studentski pokaz po staroj cijeni

Iako se najavljivalo da će cijena ZET-ovih
studentskih pokaza za velikogoričke studente značajno porasti u novoj
godini, ona je ipak ostala na prošlogodišnjoj razini od 106 kuna za
mjesečni pokaz na relaciji Velika Gorica - Zagreb.

Očekivano
poskupljenje trebalo je biti posljedica ukidanja subvencija za studente s
prebivalištem izvan Zagreba, najavljenom u novom proračunu Grada
Zagreba za 2011. godinu. Studenti su se tako od početka nove godine
trebali pridružiti velikogoričkim učenicima srednjih škola, kojima je
već ranije ukinut besplatan prijevoz kroz Zagreb, te koji mjesečni pokaz
plaćaju po cijeni od 189 kuna.

Budući da se o porastu cijena
pokaza spekulira već nekoliko mjeseci, pokušali smo nešto više saznati
od institucija zaduženih za to pitanje. U Zagrebačkom Holdingu uputili
su nas da se za informacije o ovoj temi obratimo ZET-u, dok je
glasnogovornik ZET-a Tomislav Jurić kazao kako zasad nemaju nikakve
službene informacije o tome kada će pokazi poskupjeti i hoće li uopće
poskupjeti.

Zasada je jedina konkretnija informacija, prema kojoj
se mogu ravnati velikogorički studenti, posljednja ZET-ova obavijest
koja kaže da, do 31. listopada 2011., besplatan prijevoz na području
Zagreba imaju svi redoviti studenti koji studiraju u gradu Zagrebu.


http://www.vgdanas.hr/studentski-pokaz-po-staroj-cijeni-2058.aspx

Hajde, makar nešto, eh....samo do kada? drunken

....u uvodnom postu kod ove informacije odmah sam se pitala: do kada?
....i eto, 11 mjeseci poslije - stigel i odgovor Rolling Eyes


Ante je napisao/la:
Ide poskupljenje pokaza.

U Zagrebu radnički poskupljuje sa 290 na 350.

Karta sa 10 na 15.

Koliko će tek biti gorički radnički?

.... bute čuli već, a morti i osjetili .... Mad

.... eeeee, moj narode ....
ZET i pokazi 570667

(i nije to sve, nažalost) Sad
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

ZET i pokazi Empty
PostajNaslov: Re: ZET i pokazi   ZET i pokazi Empty25.12.11 10:32

Istina je da je ZET već godinama na istoj cijeni, a benzin nije.

Druga je stvar zašto je do toga došlo i Bandićevog davanaja svima besplatno, to tako ne ide.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

ZET i pokazi Empty
PostajNaslov: Re: ZET i pokazi   ZET i pokazi Empty20.01.12 13:21

Znamo da će ZET poskupiti, ali još nigdje nisam vidio koliko će biti pokaz za VG.

Ima li netko neku informaciju?
[Vrh] Go down
Neo
Moderator
Moderator
Neo


Broj postova : 287

ZET i pokazi Empty
PostajNaslov: Re: ZET i pokazi   ZET i pokazi Empty21.01.12 22:07

ZET je svake godine na gubitku zbog lošeg poslovanja i to se nadoknađuje od naših novaca. Znači li ovo poskupljenje kraj davanja "rupi bez dna" ili će im to dati veću mogućnost lošeg poslovanja?
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

ZET i pokazi Empty
PostajNaslov: Re: ZET i pokazi   ZET i pokazi Empty22.01.12 10:32

U pravu si Neo.

Novci idu, a nema poboljšanja.

Svi smo čuli što se događa u ovoj garaži u VG, a ni ostatak ZET-a nije bolji.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

ZET i pokazi Empty
PostajNaslov: Re: ZET i pokazi   ZET i pokazi Empty01.03.12 18:43

Ante je napisao/la:
Znamo da će ZET poskupiti, ali još nigdje nisam vidio koliko će biti pokaz za VG.

Ima li netko neku informaciju?



P O H V A LJ U J E M


gradonačelnika ili osobu koja je u ime grada dogovorila:



Grad Velika Gorica subvencionirat će prijevoz učenicima i studentima u istom postotku

Nakon odobrenja Grada Zagreba, ZET je uveo novi cjenik svojih usluga. S obzirom na poskupljenje voznih karata na svim linijama pa tako i na području našega grada, danas je usuglašeno između Grada Velike Gorice i prijevoznika ZET-a da će cijena karata sve kategorije putnika s područja Velike Gorice biti subvencionirana u istom postotku kao i do sada.


Tako će, na primjer, cijena karte za učenike za lokalno područje, uz subvenciju Grada, iznositi 161,00 kn (do sada je bila 140,00 kn), a za učenike za prijevoz na relaciji Velika Gorica-Zagreb cijena je 217,00 kn (do sada je bila 189,00 kn).

Cijena karte za studente za područje Velika Gorica-Zagreb iznosi 198,00 kn ( do sad je bila 173,00 kn).

Kako u ovom trenutku nismo dobili najpreciznije podatke o cijeni pokazne karte za ostale kategorije putnika, informaciju o tome ćemo dostaviti tijekom sutrašnjeg dana.

http://www.gorica.hr/2012/03/grad-velika-gorica-subvencionirat-ce-prijevoz-ucenicima-i-studentima-u-istom-postotku/



A pohvaljujem i onoga tko je ovaj tekst postavio na gradski portal odmah nakon što je dogovor sa ZETom postignut.

Neću biti zajedljiva, ali zar se nešto počelo pozitivno događati?

Naime, jučer zovem ZET i pitam za srednjoškolski pokaz i šokiram se kad sam čula da će umjeto 189,00 biti 310,00 - cca 65%.

No evo, sad gore piše da će biti samo 217,00 što uopće ne vidim kao neki značajniji izdatak.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

ZET i pokazi Empty
PostajNaslov: Re: ZET i pokazi   ZET i pokazi Empty02.03.12 9:43

S obzirom na cijene benzina, nije mi čudno.

Ali da to povećava kućni budget, svakako.
[Vrh] Go down
Sponsored content





ZET i pokazi Empty
PostajNaslov: Re: ZET i pokazi   ZET i pokazi Empty

[Vrh] Go down
 
ZET i pokazi
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum Velika Gorica :: Domaće teme :: Grad Velika Gorica-
Forum(o)Bir: