Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".

Početna stranicaRegistracijaLogin

Share | 

narodna muzika u Gorici

Go down 
Autor/icaPoruka
glava
Učenik
Učenik

Broj postova : 53

PostajNaslov: narodna muzika u Gorici   13.05.11 19:16

svaki dan sve više raje sluša narodno. dal neko zna kako je u bistrou stari kotači?
mislim da je to muzika budučnosti ne toliko ali turbo folk jest.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss

Broj postova : 1957

PostajNaslov: Re: narodna muzika u Gorici   13.05.11 23:41

Ja jedva čekam da u Kurilovac dovedu ponovo Seku Aleksić, neznam tko je ono zadnji put organizirao njen koncert, možda Vi glava znadete?
Seka Aleksić, pečeni vol i živi vol, kam ćete bolje kombinacije.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert

Broj postova : 2046

PostajNaslov: Re: narodna muzika u Gorici   14.05.11 11:28

glava je napisao/la:
svaki dan sve više raje sluša narodno. dal neko zna kako je u bistrou stari kotači?
Da, raja sigurno sluša narodno tu se slažem.
A de je taj bistro?

*izbrisan dio posta, Plemenitašice, molio bih Vas da se ovakve stvari ne ponavljaju! Goran*

Pojednici koji drže do sebe, do svoje pristojnosti, do svojeg čvrstog stava i koji imaju svoju glavu za sebe, ne idu na takve skupove ni pod razno.

No, nemam ništa protiv da takvi bistroi postoje i da se ljudi vole, piju, loču, plešu samo da se ne tuku i pucaju. I još kad nije u blizini mojeg stana onda je još bolje.

Sretno vam u toj turbo-folk budućnosti.
Very Happy

[Vrh] Go down
mariofil68
Ide prema gore
Ide prema gore

Broj postova : 245

PostajNaslov: Re: narodna muzika u Gorici   16.05.11 18:49

plemenitašica je napisao/la:
glava je napisao/la:
Da, raja sigurno sluša narodno tu se slažem.
A de je taj bistro?

*izbrisan dio posta, Plemenitašice, molio bih Vas da se ovakve stvari ne ponavljaju! Goran*

Pojednici koji drže do sebe, do svoje pristojnosti, do svojeg čvrstog stava i koji imaju svoju glavu za sebe, ne idu na takve skupove ni pod razno.

No, nemam ništa protiv da takvi bistroi postoje i da se ljudi vole, piju, loču, plešu samo da se ne tuku i pucaju. I još kad nije u blizini mojeg stana onda je još bolje.

Sretno vam u toj turbo-folk budućnosti.
Very Happy

Poštovana,
molim Vas da mi objasnite Vaš neobičan stav prema kulturno umjetničkom stvaralaštvu sa područja odakle dolazite, zajedno sa svima nama. Ovo naše Turopolje odavno je poznato po izuzetnim i virtuoznim izvedbama umjetnika sa područja klavira ( obješenog oko prsiju tzv. harmonika), udaraljki raznih ( koalicija u zadnjem prikazu) i vokalnih arija punih ljubavnih obečanja ( autocesta ZG-SK, POT pod PLOT, Gdje si bio-što si radio....). Zaista me čudi da Vi, kao istaknuti podupiratelj projekata HNS-a i SDP-a, ne libite svoje konzervativne stavove sa mirisom HDZ-a ili HČSP ili HSP-a istaknuti na ovom našem forumu čime ulazite u kontradikciju naše stabilne vlade i lokalne vladajuče kominatorike ( " kombinovano meso"). Mi smo na putu u Uniju, željeli Vi to ili ne, a tamo nas čeka muzika koja je stolječima skladana na mesu i krvi koloniziranih zemalja, silovanim domorocima i pokradenim zubima diljem kugle zemaljske. Skoro pa nema države unutar te Unije koja se nije omastila po Africi, Aziji ili čak i u Americi i to junački, do granice izdržljivosti. Sad, kad i mi ulazimo u takvu stolječima građenu "demokraciju" Vi se odmičete od naše, svjetski priznate, izvorne umjetničke tvorevine. Lepa Brena, Sinan Sakić ili Seka Aleksić svjetski su priznate muzičke legende koje bez problema mogu napuniti bilo koju dvoranu ili stadion u Hrvatskoj, a još su i pripadnici našeg manjinskog naroda-stabilnog koalicijskog partnera naše vladajuče stranke. Čudni ste mi malo, neevropski stavovi nisu Vam baš u liniji Vaših stranačkih simpatizera. pirat
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert

PostajNaslov: Re: narodna muzika u Gorici   16.05.11 23:15

mariofil68 je napisao/la:
............molim Vas da mi objasnite Vaš neobičan stav prema kulturno umjetničkom stvaralaštvu sa područja odakle dolazite, zajedno sa svima nama.
Ako pod podrujčje odakle dolazite, zajedno sa svima nama podrazumijevateSocijalističku Federativnu Republiku Jugoslaviju onda ne vidim što trebam objašnjavati.
U toj zemlji se slušao i živio Novi val, punk, i domaća kajkavska popevka. Slušalla sam i slušam i danas i ITDov Rođen u Zagrebu, Valjkove Moje zastave koje su uvijek iste boje, kao i Čorbino Ostani Đubre do kraja, te Filmov Zamisli život u ritmu muzike za ples, Boinu Zemlju, Balaševićevu Protinu kći ali i Suzu za zagorske brege, To je moja zemlja, ili dalmatinske klapske pjesme.
U koji dio vam se ne uklapam. Question

............ Zaista me čudi da Vi, kao istaknuti podupiratelj projekata HNS-a i SDP-a, ne libite svoje konzervativne stavove sa mirisom HDZ-a ili HČSP ili HSP-a istaknuti na ovom našem forumu čime ulazite u kontradikciju naše stabilne vlade i lokalne vladajuče kominatorike ( " kombinovano meso").
Zaista vas cijenim kao čovjeka, kao kolegu forumaša, kao ozbiljnog sugovornika, ali ovo stvarno nije za razumjeti.
Prvi dio je sasvim jasan istaknuti podupiratelj projekata HNS-a i SDP-a,
ali koji su to moji konzervativni (???) stavovi sa mirisom HDZa?

............
Mi smo na putu u Uniju, željeli Vi to ili ne, a tamo nas čeka muzika koja je stolječima skladana na mesu i krvi koloniziranih zemalja, silovanim domorocima ......

.... Sad, kad i mi ulazimo u takvu stolječima građenu "demokraciju" Vi se odmičete od naše, svjetski priznate, izvorne umjetničke tvorevine. ......
Perfektno ste ih opisali.
Ne odmičem se ja sad, ja se odmičem non-stop od 0 do 24 dnevno, 7 dana u tjednu, 12 mjeseci u godini pa sve ove godine.
Republika Hrvatska za čije otcjepljenje od SFRJ sam glasala je zemlja u kojoj je "hrvatski narod iskazao svoju odlučnost i spremnost za uspostavu i očuvanje Republike Hrvatske kao samostalne i nezavisne, suverene i demokratske države."
............
Čudni ste mi malo, neevropski stavovi nisu Vam baš u liniji Vaših stranačkih simpatizera.
Pa što. Nisam vjenčana ni za koga u toj stranci, a i da jesam imam svoju liniju.
Nisam stranački čovjek, a znam pouzdano da ni građani sa stranačkim iskaznicama uopće nisu na istoj liniji svojih stranaka po pitanju udruživanja. Čak sam ostala neki dan iznenađena kad sam čula da i HDZovci jedva čekaju skinuti ovu vlast s trona. Ne, ne nisam se počela s njima družiti, niti ih gledam blagonaklono (da to ni u snu niste pomislili). Moj stav - NE u EU.

A raja nek ide i nek se narodno zabavlja. Primitivci.
[Vrh] Go down
glava
Učenik
Učenik

PostajNaslov: Re: narodna muzika u Gorici   17.05.11 18:05

plemenitašica je napisao/la:

U toj zemlji se slušao i živio Novi val, punk, i domaća kajkavska popevka. Slušalla sam i slušam i danas i ITDov Rođen u Zagrebu, Valjkove Moje zastave koje su uvijek iste boje, kao i Čorbino Ostani Đubre do kraja, te Filmov Zamisli život u ritmu muzike za ples, Boinu Zemlju, Balaševićevu Protinu kći ali i Suzu za zagorske brege, To je moja zemlja, ili dalmatinske klapske pjesme.
U koji dio vam se ne uklapam. Question

Ne uklapate su unas mlade koji ne slušamo takove stvari. to su slušali naši djedovi i bake, dobro možda i otac i majka. Vi ste jako konzervativni i nedopada vam se ništa što vole mladi. vrijeđate i govorite da oni koji slušaju narodno su idijoti. nadam se da vas je administrator opomenuo kao što mi je obećato odnjega.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss

Broj postova : 1353

PostajNaslov: Re: narodna muzika u Gorici   17.05.11 20:37

glava je napisao/la:

Ne uklapate su unas mlade koji ne slušamo takove stvari. to su slušali naši djedovi i bake, dobro možda i otac i majka. Vi ste jako konzervativni i nedopada vam se ništa što vole mladi. vrijeđate i govorite da oni koji slušaju narodno su idijoti. nadam se da vas je administrator opomenuo kao što mi je obećato odnjega.

Ajme majko, jadne li budućnosti .....aaaa, mislim s "unas mlade".....

prosim, zna li netko ima li kakav tečaj, kurs, doškolovavanje ..... bilo što gdje se može učiti pravopis, gramatika i ovaj novi način "izričaja mladih", neki novokomponirani jezik itd.
[Vrh] Go down
mariofil68
Ide prema gore
Ide prema gore

PostajNaslov: Re: narodna muzika u Gorici   17.05.11 21:59

Oh plemenita damo , kakovijeh pogrešaka uočih u Vašim mislima izrečenim ovođ.
Pa zar nije jedan od najpoznatijih KUD-ova "Ladarice" najpoznatiji po vokalnoinstrumentalnoj izvedbi "Od Vardara pa do Triglava". tad je to bilo dobro, prihvatljivo, narodski. Pa zar nije Riblja Čorba zapjevala u vrhuncu svoje osobnosti " e moj druže zagrebači, evo nas kod vas u pljački"? Novi Val i bendovi koje navodite samo su kap u moru neke druge generacije koja je živjela neki drugi život i odrastala u nekom drugom okruženju, šopingirala po Trstu i uživala. Nažalost, ta ista generacija danas je u dužničkom ropstvu, isto kao i Forumaš glava ( samo što on toga svjestan nije). I kao što tadašnjoj novovalnoj generaciji nitko ( pa ni KP) nije branio muziku tako ni danas nitko ne bi trebao braniti Turbo Folk u srcu lijepe naše Domovine, herojske tvorevine naroda i narodnosti. Uostalom, sami priznajete da ste glasovali za samostalnu i nezavisnu, suverenu i demokratsku državu, zar ne?
Pa to danas i imate. U cjelini gledajući. Ovih par " sitnih" tranzicijskih greškica koje su se dogodile morate pravdati jer su iznjedrile iz pametnih glava koje su znale punih 48 godina studirati ekonomiju ( od malih nogu) ili su fantastičnim novinarskim radom došle do samoga trona. Ako netko voli Himzu ili Lepu, Cajku ili Nedu, Mileta ili DJ Krmak, njegovo je Ustavom zagarantirano pravo da ih i sluša, od sumraka do zore.
Vaša granica tolerancije trebala bi se popeti malo više jer to je odlika iskusnih demokrata kao što su Linić, Čačić, Milanović, Šeks ili jedan od vrhunskih Andrija od Hebranga sin. Ovi Vaši stavovi vrlo su konzervativni, desno orjentirani sa "mirisom" prvog nam i največeg, stvaraoca ove ledine.
Vidite da mladi vole dolaziti na muzička događanja sa znakovima nikad prežaljene NDH i slušaju izvorno kajkavsi "more bre, more bre ajd odavde bre". Zar to nije prekrasna mješavina istinske demokracije koja zaslužuje Vaš visoki prag tolerancije? pirat
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert

PostajNaslov: Re: narodna muzika u Gorici   17.05.11 22:01

glava je napisao/la:

Kao što vam je kolega JOSIPJOŽA napisao u nekoj drugoj temi:
mislite da ste stvarno sposobni zavarati nas? Ajde, ajde.

Na onom forumu je postalo dosadno?
Nadam se da nećete ponovljati iste pogreške kao i tamo.
Vidim da ste počeli, pa stoga pripazite.
Lučić i ja smo na istoj valnoj dužini i obožavamo Turopolje moje drago u srcu te nosim,
Ima vina i šenice i prelepe devojčice.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert

PostajNaslov: Re: narodna muzika u Gorici   17.05.11 22:06

Oh plemenita damo , kakovijeh pogrešaka uočih u Vašim mislima izrečenim ovođ..........
Čujte teško je biti gospar u današnjem dobu.
Ja sam bila prije neki dan, ali sam se vrlo brzo vrnula u normalu.

Zar to nije prekrasna mješavina istinske demokracije koja zaslužuje Vaš visoki prag tolerancije? pirat
Ne zaslužuje. Vrijeđate me s tim konzervativnim stavom bliskim ZNA SE gnjidama.
Imate sreće kaj me boli izvađeni zub, pa nisam baš raspoložena.
[Vrh] Go down
mariofil68
Ide prema gore
Ide prema gore

PostajNaslov: Re: narodna muzika u Gorici   17.05.11 22:39

Ah, žao mi je što ste zub vadili. Vaša bol i name utjecaja ima. Samo recite, za kraj večerašnje diskusije, zašto Vam se ne sviđa ovaj HDZ pokret? Pa nakon 20 godina samostalnosti morali bi svjesni biti da taj pokret nikada nestati neće. Kao što ni SDP nikada nestati neće. Uvije če biti ta dva pola na političkoj sceni, uvijek u podjeli 50% izbornog tijela. Ono ostalo što preživi surfat će malo lijevo, malo desno. I to je normalno za državu koja po broju stanovnika spada u omanji grad Amerike, a po zaposlenosti u omanji grad Evrope. Tako će i muzika naroda i narodnosti uvijek imati svoje štovatelja dok će muzika Novog Vala i sve što je nastalo na njoj imati svoje. Negdje u sredini slušat će se Blues. Popijte koju rakijici, za zubobolju. I nemojte se živcirati previše, ta nijesmo tice! pirat
[Vrh] Go down
glava
Učenik
Učenik

PostajNaslov: Re: narodna muzika u Gorici   18.05.11 12:30

Rožica-ljutibijes je napisao/la:
glava je napisao/la:

Ajme majko, jadne li budućnosti .....aaaa, mislim s "unas mlade".....

prosim, zna li netko ima li kakav tečaj, kurs, doškolovavanje ..... bilo što gdje se može učiti pravopis, gramatika i ovaj novi način "izričaja mladih", neki novokomponirani jezik itd.

Ajme majko
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: narodna muzika u Gorici   

[Vrh] Go down

narodna muzika u Gorici
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» CF Top lista (strana) 21.-28.3.2011
» Cijene vrtica