Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Papa u Hrvatskoj

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Papa u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Papa u Hrvatskoj   Papa u Hrvatskoj Empty04.06.11 18:15

dobro nam došel!

http://www.vgdanas.hr/Info/Clanak/2811/goricani-pozdravili-papu.aspx

Goričani pozdravili Papu

Sveti Otac Benedikt XVI sletio je danas nešto prije 11 sati u zračnu luku Pleso. Papu je zajedno sa predsjednikom Republike Ivom Josipovićem i zagrebačkim nadbiskupom Josipom Bozanićem prva pozdravila sedmeročlana velikogorička obitelj Kardum. Četverogodišnji Mihael papi Benediktu XVI. uručio je cvijeće.

[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Papa u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Papa u Hrvatskoj   Papa u Hrvatskoj Empty04.06.11 18:20

Ali ovo je ipak zabrinjavajuće.


Hrvati tako često spominju Boga, ponajviše u psovkama i to u svim mogućim kombinacijama čije su raznolikost i izražajnost često tema anegdotalnih prepričavanja 'manje kreativnih' europskih naroda. Skloni su praznovjerju i rado posjećuju vidovnjake koji svakodnevno pune termine na nacionalnim televizijskim programima, a gotovo 10 tisuća gatara i samoprozvanih proroka svoje usluge pružaju putem 250 telefonskih linija koje, prema nekim procjenama, mjesečno ukupno prihoduju 750 milijuna kuna", napominje Deutsche Welle dodajući da je za očekivati da će se i ovoga puta ponekom televizijskom voditelju, pa i političaru, unatoč ustavnoj sekularnosti, omaknuti sintagma 'Hrvatska – katolička zemlja.

Uz sve to, nedjelja u Hrvatskoj nije neradan dan, a medicinski neindicirane pobačaje obavljaju državne bolnice. Ni brak u Hrvatskoj nije svetinja pa je tako evidentan porast razvoda. Prema predviđanjima stručnjaka, svaki četvrti brak sklopljen ove godine neće doživjeti petnaestu obljetnicu. Pribrojimo li tome i podatak da je najveća prepreka ulasku Hrvatske u Europsku uniju korupcija, teško je ne posumnjati da se na satovima vjeronauka u Hrvatskoj ne obrađuju 10 Božjih zapovijedi, pitaju se u izvještaju Deutsche Wellea.
(Index.hr)
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Papa u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Papa u Hrvatskoj   Papa u Hrvatskoj Empty05.06.11 4:20

Papu na stranu, ali ovo što rade je van pameti.

Gledam policajce od petka čuvaju cestu. Sada po kiši, promrzili stoje na autobusnim stanicama i čuvaju cestu. Zagreb blokiran, nigdje se ne može. Cesta prema Bundeku zatvorena. Zašto i čemu ta cesta.

Uglavnom veeeeeeliki minus.
[Vrh] Go down
marac
Novi član
Novi član
marac


Broj postova : 15

Papa u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Papa u Hrvatskoj   Papa u Hrvatskoj Empty06.06.11 0:51

Dobro nam došao i još bolje otišao. Preskup i nepotreban nazadnjački cirkus.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Papa u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Papa u Hrvatskoj   Papa u Hrvatskoj Empty06.06.11 1:02

marac je napisao/la:
Dobro nam došao i još bolje otišao. Preskup i nepotreban nazadnjački cirkus.

Zašto marac?
Ako ne držite do vjere i katoličanstva u redu Vaše pravo, ali nemojte to pravo oduzimati drugima.
Evo jednog dobrog komentara kao da je iz moje glave i mojih usta izašao.
A i apropo troškova koji su kap vode u moru uzalud potrošenih, pokradenih, pofarbanih novaca.....

http://www.index.hr/xmag/clanak/robert-knjaz-najsmjesnije-ce-biti-kad-politicare-koji-su-pljeskali-papi-vidimo-u-remetincu/555264.aspx
[Vrh] Go down
marac
Novi član
Novi član
marac


Broj postova : 15

Papa u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Papa u Hrvatskoj   Papa u Hrvatskoj Empty07.06.11 0:32

JOSIPJOŽA je napisao/la:
marac je napisao/la:
Dobro nam došao i još bolje otišao. Preskup i nepotreban nazadnjački cirkus.

Zašto marac?
Ako ne držite do vjere i katoličanstva u redu Vaše pravo, ali nemojte to pravo oduzimati drugima.
Evo jednog dobrog komentara kao da je iz moje glave i mojih usta izašao.
A i apropo troškova koji su kap vode u moru uzalud potrošenih, pokradenih, pofarbanih novaca.....

[url=http://www.index.hr/xmag/clanak/robert-knjaz-najsmjesnije-ce-biti-kad-politicare-koji-su-pljeskali-papi-vidimo-u-remetincu/555264.aspx
http://www.index.hr/xmag/clanak/robert-knjaz-najsmjesnije-ce-biti-kad-politicare-koji-su-pljeskali-papi-vidimo-u-remetincu/555264.aspx[/quote[/url]]

Ja ne tražim da se zbog mog ateizma blokira cijeli Zagreb. Niti tražim da porezni obveznici milijunima financiraju moj ateizam. Pred Ustavom bi sve trebali biti jednaki.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Papa u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Papa u Hrvatskoj   Papa u Hrvatskoj Empty07.06.11 0:43

marac je napisao/la:
Pred Ustavom bi sve trebali biti jednaki.

Naravno, pa tako i vjernici.
O troškovima je suludo diskutirati, već sam rekao to je samo kap u moru uzalud potrajbanih novaca u ovoj zemlji.
Papa ako ništa drugo doprinosi promidžbi zemlje, Hrvatska je ta dva dana bila u centru zbivanja svih svjetskih medijskih kuća, to je neprocjenjivo.

Sigurnosne mjere su kod ovog posjeta bile puno jače nego ranije, neznam zašto.
Valjda se Kara Marko dokazivao. Laughing
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Papa u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Papa u Hrvatskoj   Papa u Hrvatskoj Empty07.06.11 20:04

Bila sam i na dočeku, i na hipodromu, i na kraju sam mahala doviđenja (i pokisnula).
Nije mi žao kaj je bio, ali mi je zato žao što se danima i prije dolaska a i sad ne jenjava, stalno proziva za potrošene novce.
Niti se papa sam pozvao, ZNA SE tko dokazuju "brigu" o narodu (ovaj put su dušebrižnici) kao što ZNA SE tko drži kasu.
Stoga molim, prst je uperen u HDZ kliku.
A tih par milijuna uopće nije vrijedno spomena u odnosu na milijarde i milijarde koje su oteli, spiskali, ukrali.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Papa u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Papa u Hrvatskoj   Papa u Hrvatskoj Empty08.06.11 8:53

Ma nije problem u njegovom dolasku.Neka dođe. Problem je što su naši napravili predstavu od toga. Jednostavno skretanje s problema u državi, makar na dva dana.

Ono o čemu možemo diskutirati su poslane poruke. Ali one nam pokrivaju nekoliko tema.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Papa u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Papa u Hrvatskoj   Papa u Hrvatskoj Empty08.06.11 9:40

Ante je napisao/la:
Ma nije problem u njegovom dolasku.Neka dođe. Problem je što su naši napravili predstavu od toga. Jednostavno skretanje s problema u državi, makar na dva dana.

Ono o čemu možemo diskutirati su poslane poruke. Ali one nam pokrivaju nekoliko tema.

Papin posjet bilo kojoj zemlji je uvijek predstava kako kažeš, jer je na visokom nivou i cijeli svijet prati papino kretanje, tak da mi je to normalno.
Tisuču je drugih slučajeva gdje se skreće s osnovnoh problema pa se ne diže tolika graja kao prilikom papinog posjeta.

Iako ja ni za ta dva dana uopće nisam skrenuo s problema i snjima živim svaki dan, pa i ta dva dana dok je papa bio tu.

I na koncu, koliko sam shvatio i sam papa je poslao vrlo jasne i decidirane poruke svima, to što su svi slušali a nisu ništa čuli to je već drugi par cipela i o tome bi se dalo diskutirati, kao i o sasatavu koji je bio nazočan u HNK.
Najvećem dijelu njih bi trebalo ponoviti itekako 10. božjih zapovijedi.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Papa u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Papa u Hrvatskoj   Papa u Hrvatskoj Empty

[Vrh] Go down
 
Papa u Hrvatskoj
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» G-Vinjete u Hrvatskoj
» P - Hypo Banka u Hrvatskoj
» Propast kulture u Hrvatskoj

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum Velika Gorica :: Domaće teme :: Grad Velika Gorica-
Forum(o)Bir: