Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 G - Turistička sezona

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - Turistička sezona  Empty
PostajNaslov: G - Turistička sezona    G - Turistička sezona  Empty18.07.11 15:55

S približavanjem ljetnih mjeseci broj turista sve snažnije rasta, što pokazuju i posljednji podaci Državnog zavoda za statistiku. Naime, u svibnju je Hrvatsku posjetilo 792,2 tisuće turista (+38,1% u odnosu na travanj), koji su ostvarili 2,6 milijuna noćenja (+57,9% u odnosu na travanj).

Međutim, na godišnjoj razini nakon razmjerno snažnog rasta u travnju, broj dolazaka i noćenja turista u svibnju zabilježio je pad. Hrvatsku je u spomenutom mjesecu posjetilo 6,5% manje turista nego u svibnju prošle godine, dok se broj noćenja smanjio za 12,2% godišnje.

http://www.limun.hr/main.aspx?id=725988
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - Turistička sezona  Empty
PostajNaslov: Re: G - Turistička sezona    G - Turistička sezona  Empty27.07.11 13:16

'Bolji je jedan gost koji će dnevno ostaviti 500 eura nego njih deset koji će ostaviti po 30 eura ili njih nekoliko stotina ili tisuća koji vikendom dolaze iz BiH na jednodnevne izlete… Turizam je na ovaj način u problemima. Radi se o kampanjskim gostima koji smetaju, ali koje se ne može izbjeći i eliminirati...'

Ovoga puta riječ je o Ivi Ćurkoviću izvršnom uredniku tjednika Makarsko primorje, lista u vlasništvu Grada Makarske, koji služi i kao glasilo HDZ-a koji Gradom upravlja i izdašno ga financira kako bi prezentirao 'jedinu i pravu' istinu. A ona očito nije onakva kako ju je prezentirao HSS-ov ministar turizma Damir Bajs, inače HDZ-ov koalicijski partner u Vladi.

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/140550/HDZ-ovo-glasilo-ne-zeli-BiH-turiste-u-Makarskoj.html
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G - Turistička sezona  Empty
PostajNaslov: Re: G - Turistička sezona    G - Turistička sezona  Empty27.07.11 21:24

Sad budem onak napoprečke i ova dva posta komentirala:

1. Ministar Bajs zbilja "udara u bajs" - samo da se čuje. Uglavnom u politikantske svrhe "licitira" s brojkama, slovima i očekivanjima. Bog daj da njegova očekivanja budu makar trostruko premašena. (Usput, smatram da je najmanje smrdljiv i prljav ministar- samo da se zna kaj mislim).

2. Ak nas HDZ i inače dijeli i odnosi se prema svojim građanima baš "Juden raus" - a odnosi se, zakaj je čudno da netko to u jednom od njihovih "lokalnih bastiona vlasti" konačno i javno kaže.Tak misle, tak su rekli! Je mrsko čuti, ali da mi pričaju o tzv. ravnopravnosti ili ljudskim pravima, a misle i odnose se drugačije, meni toga ne treba, meni ne mogu prodavati "jajca pod bubrege".
Uostalom i njihov ogranak u Novigradu istarskom je sve svojim raspuštanjem rekao o samom HDZ-u. http://www.barkun.hr/2011/07/23/clanovi-gradskog-odbora-hdz-a-novigrad-podnijeli-neopozive-ostavke/

3. Ja se ne bih baš puno pouzdavala u turističku sezonu. Nemreju turisti kakvi god bili platiše dovoljno potrošiti koliko je nama bolje reći njima potrebno za potrajbati.

Marš bando smrdljiva, nestanite zanavek s lica zemlje!
G - Turistička sezona  94512
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G - Turistička sezona  Empty
PostajNaslov: Re: G - Turistička sezona    G - Turistička sezona  Empty27.07.11 23:10

Koliko je i sezona dobra govori i nedostatak eura na tržištu, pa euro raste a kuna slabi, što nikada nije bilo u jeku turističke, do sada. Nravano i kriza čini svoje.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - Turistička sezona  Empty
PostajNaslov: Re: G - Turistička sezona    G - Turistička sezona  Empty18.08.11 23:17

Istraživanje je pokazalo da se četvrtina gostiju ne osjeća dobrodošlo na Jadranu. Iako je vidljiv pozitivan pomak u odnosu na 2009. godinu, još uvijek je to prevelik broj u odnosu na to koliko gostiju pristigne na odmor u našu zemlju. Najčešći razlog tomu je osjećaj gosta da ne dobiva vrijednost za svoj novac. Osmijeh i zahvalu dobije tek svaki treći gost! I dalje je najlošiji rezultat u nuđenju dodatnih proizvoda gostima. "Nemojte biti dodavači, ukoliko želite da gost potroši novac, ponudite mu da ga potroši kod Vas!", poručuju iz Heraklee.


Tajni su gosti ovo ljeto obratili pozornost i na izdavanje računa. Svaki peti račun (21 posto) nije izdan. Zanimljiv podatak poreznoj upravi? Računi se većinom nisu izdavali u slastičarnicama i suvenirnicama, a nerijetko i u restoranima i kafićima

http://www.index.hr/vijesti/clanak/tajni-kupci-istrazili-koliko-cijenimo-goste-pa-sta-ste-onda-dolazili-izvolte-van/567174.aspx
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - Turistička sezona  Empty
PostajNaslov: Re: G - Turistička sezona    G - Turistička sezona  Empty24.08.11 9:01

Maltretiranje na odmoruAko nećeš ležaljku, potjeraju te s plaže

Bezobrazluku s iznajmljivanjem ležaljki i suncobrana na hrvatskim plažama nema kraja. Očito su mnogi zaboravili da su plaže javni prostori, koji bez obzira na koncesionare moraju biti svima dostupni, pa i nama 'običnim' kupačima.

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/08/23/0881006.html?pos=n1

I to je Hrvatska...
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - Turistička sezona  Empty
PostajNaslov: Re: G - Turistička sezona    G - Turistička sezona  Empty25.08.11 17:19

Ante je napisao/la:
.........
Bezobrazluku s iznajmljivanjem ležaljki i suncobrana na hrvatskim plažama nema kraja.

Istina, plaćala sam fixni suncobran pokriven palminim lišćem koji "pokriva" 2 ležaljke ravno 100 kn dnevno.
Istina, plaža je sva pješčana tak da te peče za tabane dok hodaš jer propadneš skoro do gležnja u pijesak, i nema šanse da staviš ručnik na to tlo. Koncesionari to znaju i postave ležaljke tako da niti nema mjesta za ručnike ili vlastite ležaljke, a bome se hoda između redova ležaljki kao po hodnicima. Jedino je dobro kaj su samo 4 reda, više ne stane.
Prije par godina je bio i tepih da koliko toliko možeš ići bos, ove godine nema tepiha, nego noge namočiš pa možeš hodati.

No, to je jedna od najljepših plaža na Jadranu, pa stoga me ne čudi takva cijena. Ima i drugih plaža, nitko me nije tjerao da se kupam baš na toj.

Još kad bi samo to bio trošak bilo bi super. Cijene su otišle u nebo - prestrašno.
No, opet kažem, nitko te ne tjera, ako hoćeš imaš, ako ne ostaješ i bez voća.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - Turistička sezona  Empty
PostajNaslov: Re: G - Turistička sezona    G - Turistička sezona  Empty25.08.11 20:52

Sve ok, ali to je malo pretjerano...
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - Turistička sezona  Empty
PostajNaslov: Re: G - Turistička sezona    G - Turistička sezona  Empty25.08.11 21:39

Ante je napisao/la:
Sve ok, ali to je malo pretjerano...

Naravno da je i previše pretjerano.
Na otoku na Elafitima, ima neki betonski štandić veličine ping-pong stola. Na njemu drvene kašete pune prekrasnog voća. Nitko ne kupuje, a mnoštvo ljudi ide na brod.

Pitam za cijene: breskve 30, marelice 35, grožđe 45, šljive 40.

Zahavlim se i kažem - ne neću ništa kupiti, jako je skupo.
Ali gospođo, pa i u Zagrebu su takve cijene.
Jesu, da jesu ali bile u 4 mj, a sad je početak 8. Zar je jeftinije iz Metkovića odvesti voće u Zagreb nego na jug.
Ona kaže - je.
A dobro, ako vi tako kažete, ali ja ne dam tolike novce za kg grožđa.

Eto, bolje je na kraju dana baciti trulo voće koje stoji na cjelodnevnom suncu, nego smanjiti cijenu i sve prodati do podne.


No, nije samo na jugu toliko skupo ili na otocima. I u Primoštenu je jako jako skupo.
Na kiosku Tiska je flašica vode 10 kn, a kod nas u VG na istom kiosku je 4,50 (ili blizu - ne kupujem vodu na kiosku pa ne znam točno).
Ista ta flašica je na slapovima Krke 16 kn. A nemreš donijeti od doma. Osim toga se od jutra do podne ugrije.

O Hvaru neću niti pisati, to je prestrašno.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - Turistička sezona  Empty
PostajNaslov: Re: G - Turistička sezona    G - Turistička sezona  Empty25.08.11 23:29

Turistima bi bilo najbolje da pošalju novce i uoće ne dolaze Very Happy
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - Turistička sezona  Empty
PostajNaslov: Re: G - Turistička sezona    G - Turistička sezona  Empty29.08.11 16:52

Jedan stari tekst, ali vrijedi pročitati (naime sad je hajka na Pauletića pa su i ovakvi tekstovi izronili u "korist" onih koji ne prate bit teme u raspravama nego pljuju po svemu).

http://www.slobodnadalmacija.hr/Mozaik/tabid/80/articleType/ArticleView/articleId/16811/Default.aspx

[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - Turistička sezona  Empty
PostajNaslov: Re: G - Turistička sezona    G - Turistička sezona  Empty30.08.11 10:27

Kuna je kuna, a mi smo se svakako ove godine potrudili da turistima ostanu u džepu.



Kažu više turista (nisam primjetio), ali kažu i manje para nego prošle godine. Eeee to treba znati napraviti.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G - Turistička sezona  Empty
PostajNaslov: Re: G - Turistička sezona    G - Turistička sezona  Empty30.08.11 13:42

Ante je napisao/la:



Kažu više turista (nisam primjetio), ali kažu i manje para nego prošle godine...



Ja sam primjetio da je više turista ali nažalost onih koji sa sobom donesu i paket pive iz Češke i izvade ga na plaži u vudri cijeli dan po pivi.Laughing
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - Turistička sezona  Empty
PostajNaslov: Re: G - Turistička sezona    G - Turistička sezona  Empty30.08.11 16:54

Tko nam je kriv...
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - Turistička sezona  Empty
PostajNaslov: Re: G - Turistička sezona    G - Turistička sezona  Empty01.09.11 1:04

Danas sam dobio na poklon magnet jednog naseg otoka. U obliku japanke. Sve pet dok nisam okrenuo i vidio naljepnicu dekleracije:

Zemlja proizvodnje: Kina

Pa upucajte me!!!!! I to uvozimo iz Kine!!!!!!
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G - Turistička sezona  Empty
PostajNaslov: Re: G - Turistička sezona    G - Turistička sezona  Empty01.09.11 11:14

Ante je napisao/la:
Danas sam dobio na poklon magnet jednog naseg otoka. U obliku japanke. Sve pet dok nisam okrenuo i vidio naljepnicu dekleracije:

Zemlja proizvodnje: Kina

Pa upucajte me!!!!! I to uvozimo iz Kine!!!!!!



Ante, Ante, kaj se čudiš, pa mi pored tolikih hrvtaskih šuma uvozimo čačakalice.Laughing
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - Turistička sezona  Empty
PostajNaslov: Re: G - Turistička sezona    G - Turistička sezona  Empty01.09.11 12:31

Čačkalice, e za to nisam znao.



Ja kupujem od Pukupčanke....
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - Turistička sezona  Empty
PostajNaslov: Re: G - Turistička sezona    G - Turistička sezona  Empty01.09.11 14:12

Ante, pa vi kao da ste s kruške opali.
Sve, sve je kinesko. Ali nije samo kod nas.

Osim hand-made suvenira koji su skupi, a time i mnogima nedostupni.

Kad sam pripremala jednu grupu naših privrednika na put za Kinu, htjela sam spakirati neke naše suvenire da ponesu za poklon. Onda su mi posprdno rekli - kaj se mučiš, Kinezi sve to već imaju jer se izrađuje kod njih.

Pa mi uvozimo i lišće.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G - Turistička sezona  Empty
PostajNaslov: Re: G - Turistička sezona    G - Turistička sezona  Empty01.09.11 14:13

Ante je napisao/la:
Čačkalice, e za to nisam znao.



Ja kupujem od Pukupčanke....



Jesi siguran da ih ona i proizvodi, od pravog Hrasta Lužnjaka s Pokuspkih brega?Laughing

Daj provjeri pa nam javi, jel se osjeti miris pokuplja?
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - Turistička sezona  Empty
PostajNaslov: Re: G - Turistička sezona    G - Turistička sezona  Empty01.09.11 14:14

JOSIPJOŽA je napisao/la:
Ante je napisao/la:
Čačkalice, e za to nisam znao.



Ja kupujem od Pukupčanke....



Jesi siguran da ih ona i proizvodi, od pravog Hrasta Lužnjaka s Pokuspkih brega?Laughing

Daj provjeri pa nam javi, jel se osjeti miris pokuplja?

Osjeti. Bregi i Kupa. Twisted Evil
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - Turistička sezona  Empty
PostajNaslov: Re: G - Turistička sezona    G - Turistička sezona  Empty07.09.11 20:06

Kazne za vlasnike zatvorenih i ružnih hotela


Vlasnicima hotela u centrima srpskih gradova prijete kazne od dva milijuna eura ako do lipnja 2013. njihovi objekti ne budu imali odgovarajući sadržaj ili ako nastave nagrđivati okolicu. To je duh nove uredbe vlade Srbije koju u susjedstvu već zovu 'porez na ružnoću'. U središtima većih srpskih gradova nije neobično vidjeti oronula zdanja nekad elitnih hotela


http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/147088/Kazne-za-vlasnike-zatvorenih-i-ruznih-hotela.html


Tako se to radi. Dobar primjer.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - Turistička sezona  Empty
PostajNaslov: Re: G - Turistička sezona    G - Turistička sezona  Empty19.09.11 14:57

Nova sramota turizma

Goste preko noći izbacili iz hotela

Gosti koji su bili smješteni u novigradskom hotelu Nautica u prošli su petak morali odmah napustiti hotel! Revoltiranim gostima nije rečeno zašto moraju otići, ali su dobili 'papir' s kojim su se trebali javiti u jedan drugi hotel.

U tišini noći s prošlog petka na subotu, daleko od moguće znatiželjnih pogleda prolaznika, šezdesetak gostiju smještenih u 26 soba u hotelu Nautica u Marini Novigrad moralo je napustiti hotel.

http://danas.net.hr/novac/page/2011/09/18/0448006.html



No comment.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G - Turistička sezona  Empty
PostajNaslov: Re: G - Turistička sezona    G - Turistička sezona  Empty19.09.11 23:29

Ante je napisao/la:
Nova sramota turizma

Goste preko noći izbacili iz hotela

Gosti koji su bili smješteni u novigradskom hotelu Nautica u prošli su petak morali odmah napustiti hotel! Revoltiranim gostima nije rečeno zašto moraju otići, ali su dobili 'papir' s kojim su se trebali javiti u jedan drugi hotel.

U tišini noći s prošlog petka na subotu, daleko od moguće znatiželjnih pogleda prolaznika, šezdesetak gostiju smještenih u 26 soba u hotelu Nautica u Marini Novigrad moralo je napustiti hotel.

http://danas.net.hr/novac/page/2011/09/18/0448006.html



No comment.

Bilo je to u jednoj zemlji ..... ovaca i gusaka
na brdovitom Balkanu ....
m16
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - Turistička sezona  Empty
PostajNaslov: Re: G - Turistička sezona    G - Turistička sezona  Empty30.09.11 22:32

Milijuntoj posjetiteljici Plitvica Stani Ježini, Hrvatici iz
Francuske, dodijeljeno je u povodu te činjenice desetodnevno nagradno
putovanje u Yellowstone, SAD
.


Yellowstone je prvi nacionalni park na
svijetu i puno je veći od Plitvica, a zajedničko im je što su oba pod
zaštitom UNESCO-a.

Nacionalni park Plitvička jezera pokrit će sve troškove putovanja i desetodnevnog boravka u Yellowstoneu.
Naravno, nagrada je mogla biti i boravak u nekom od nacionalnih parkova u
Hrvatskoj, što se učinilo kao prirodniji odabir za milijuntu
posjetiteljicu, jer aviokompanije milijuntom putniku dodjeljuju kartu na
nekom od letova u istoj toj kompaniji, trgovački lanci nagrađuju
vjernost proizvodima iz vlastitog dućana,
no na Plitvicama su se vodili
drukčijom logikom.

http://www.jutarnji.hr/milijuntu-posjetiteljicu-plitvica-saljemo-izvan-hrvatske--u-yellowstone/977719/?fb_comment_id=fbc_10150337639209917_19685843_10150337683609917#f7b30a45baf9a2

Opet za nevjerovati? To se zove promidžba turizma?????

Pazi razmišljanje direktora NP - "..Mi se nadamo da će nam se posjetiteljica vratiti i prenijeti nam svoje doživljaje..."

Da, a u Yellowstoneu bude pripovijedala na megafon kak je bila na prekrasnim Plitvicama.

Svaki dan sve više otkrivam budala i idiota.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - Turistička sezona  Empty
PostajNaslov: Re: G - Turistička sezona    G - Turistička sezona  Empty01.10.11 1:32

plemenitašica je napisao/la:
Da, a u Yellowstoneu bude pripovijedala na megafon kak je bila na prekrasnim Plitvicama.
Svaki dan sve više otkrivam budala i idiota.

I mene je to nasmijalo do suza...eto mi nemamo drugih nacionalnih parkova
[Vrh] Go down
Sponsored content





G - Turistička sezona  Empty
PostajNaslov: Re: G - Turistička sezona    G - Turistička sezona  Empty

[Vrh] Go down
 
G - Turistička sezona
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Turistička zajednica

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum Velika Gorica :: Razne teme :: Politika i gospodarstvo-
Forum(o)Bir: