Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vrijeme i vremenska prognoza

Go down 
5 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
Mišel
Ide prema gore
Ide prema gore



Broj postova : 441

Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty21.09.10 22:48

konzum je dao.......
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty21.09.10 22:55

Mišel je napisao/la:
konzum je dao.......


Bravo za Konzum
! bounce I love you cheers

Hajmo i ostali trgovački lanci, uzor imate, pokrenite se. To su i Vaši kupci i potrošači. Question Arrow
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty22.09.10 0:59

Ulazila sam u Čičku poljanu iz Ribnice:

Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 2010023n

Najbolje se vidi kolika je razina vode kad pogledaš putokaz.


Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 2010008


Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 2010019m


Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 2010010 Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 2010003r

Kravica je bila splašena i vjerojatno promzla u hladnoj vodi, na trenutak je otkazala poslušnost, ali je na kraju spašena. Vidjela sam je na malom suhom dijelu, iako je do stvarno suhog naselja imala još puno za preplivati. Ne znam kamo su je zbrinuli.

Svinje po dvorištu, zbunjene, izgubljene, jadne životinje.

Nekim ljudima se donosila hrana na način da se ulazilo u dvorište (sva putnena vrata su bila zatvorena, pa su ih dečki otvarali viseći iz bagera):


Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 2010014n

Neki su sami dolazili do "ceste",

Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 2010016

a nekima hrana i voda nije mogla biti dopremljena bagerom nego samo čamcima.

Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 2010017

Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 2010018a

U podne sam vidjela 3 čamca i to od mještana koji su veslali lopatama, jer vesla vjerojatno nisu taj čas bila na dohvat ruke.

Nameće mi se pitanje kaj naša vojska nema čamce?
Pa da, vjerojatno nema od kad smo se pridružili NATO-u.
A onda kad čitam post od JosipaJože jasno mi je da nemamo niti vojsku koja bi trebala uvijek biti PRVA kad su elementarne nepogode.
Gdje li je onaj sustav organizacije zvan NNNI. Tamo se znalo tko, što i kada radi i na koji način.
Danas sam se uvjerila da ova država bolje rečeno ova vlast kako god da se zvala NE POZNAJE ORGANIZACIJU.

Nije istina što čujem na TV da u Čičku Poljanu nitko nije dolazio i da nisu dobili ništa.
Vožena je hrana: kruh i mlijeko i voda. VG komunalac, Čistoća i Vodooprema (hvala svim djelatnicima tih poduzeća, zaista su pokazali hrabrost, dobru volju i strpljenje) sa svojim strojevima odrađivali su dostavu hrane, ali ........... one koja je bila na raspolaganju.


Zašto nije bilo više hrane, različitih namirnica pa i cigareta, čizama i deka i pokrivača, to ne znam, ali znam da je toga MORALO BITI.
Poplava u Turopolju je danas bilježila četvrti dan, a ne prvi, i moralo se do sad već ući u kolotečinu krizne organizacije.
No, kaj se čudim, kad je tek sinoć oformljen krizni stožer kojem je čini se, zadatak osigurati prolazak Predsjednici vlade i ostalim gnjidama.

DA, SVI STE GNJIDE, vi koji ste morali osigurati zbrinjavanje ljudi umjesto da šetate po Ščitarjevu u kojem se voda uglavnom povukla. Sramota i špot. Fujjjjjjjjjj.
Jeste se dobro pogledali na TV? Svi su na broju. Najviše snimatelja i onih s kravatama.

Ako se već poplava nije mogla izbjeći (a i to mnogi sumnjaju) onda se pomoć i opskrba MORALA ODRADITI BESPRIJEKORNO.

I ovo je dovoljan razlog da ova predsjednica i svi oko nje pokupe gumene čizme koje su navukli i nestanu u svoje mišje rupe čekajući istragu.

Ovo se nije smjelo dogoditi.

A snaga poplave jača nego 1964 - pričam ti priču.


I za kraj i labudovi su došli na Ribnicu da malo uživaju u smeđem "moru".

Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 2010026


PS slike su namjerno stavljene velike da se doživi ova katastofa.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty22.09.10 1:23

Ovo se tako lagano neće povući. Nema gdje. A za vikend kiša. Nadam se ako ništa drugo da će popraviti nasipe, barem bi to mogli, prije novog vodenog vala i nove katastrofe.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty22.09.10 9:17

[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty22.09.10 9:35

Hvala plemenitašice za ove prestrašne snimke.
Na video snimci vidimo kako mali bager stari FAP-ov kamion voze kroz vodu
a naglašavam HV je imala naredbu da s velikim kamionima, koji su bili parkirani u Ribnici, ne vozi u vodu.

Gdi se izgubio duh vojske, kako ste rekli koji idu među prvima u ovakvoj situaciji, tko je izdao takvu naredbu, što je činio zapovjednik na terenu da se naredba promijeni, pitanja su zaista koja nas mogu sve skupa zabrinuti.

Osim toga MORH, kupivinu i financiranje nabave sredstava MORH plaćamo svi mi skupa, a kada je trebala pomoć građanima, naredba je da kamioni ne idu u vodu. Prestrašno.

Naravno da dostava s tako malim bagerima nije mogla biti dostatna i brza, kao što to neki pokušavaju prikazati, građani su s pravom ogorčeni, što pokazuju i sve snimke i razgovori u svim TV informativnim emisijama.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty22.09.10 11:53

Uuuuuh...užas, katastrofa i strava pogledati ove strašne snimke. Hvala plemenitašica da smo ovo ovako mogli vidjeti.

Bože, pa ovo je strašno što su ti ljudi-stradalnici doživjeli. Zašto, zašto im se to moralo dogoditi?
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty22.09.10 13:30

Hrvatska Vojska je usmjerena i preraspoređena u Kuče kod Odranskog ribiča odakle će konačno velikim vojnim čamcem dostavljati pomoć u Čičku Poljanu. Konačno. Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Icon_bounce

Tako da od ovog trena ide pomoć iz oba smjera prema Čičkoj Poljani.

Svi koji mogu na bilo koji način pomoći molim da kontaktiraju
Voditeljicu Crvenog križa gđ. Suzanu Strunjak u stožeru Novo Čiče, na broj telefona: 098 247 040
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty22.09.10 20:09

Molim sve forumaše koji su bili na poplavljenim i postradalim područjuma neka ovdje napišu kakvo je stanje danas. Dešava li se poboljšanje? Povlači li se voda? Kako se stradalnici nose sa ovom njihovom osobnom katastrofom, što kažu? Zapravo sve što znate o situaciji neposredno sa terena, molila bih, napišite. Question

Molim također ako vam je poznato, da li su u tijeku neke pripreme i radnje da se ova situacija ne ponovi za nekoliko dana obzirom na najavu ponovnih oborina Question Arrow
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty22.09.10 22:20

Koliko znam i imam informacije neki Mjesni odbori su se već uključili u prikupljanje pomoći za poplavljeno područje, na različite načine, neki skupljaju namirnice, vodu, špeceraj, neki nisu ili bolje rečeno većina Mjesnih odbora s velikogoričkog podrčja nije.
Apeliram na sve one koji nisu da se uključe, vjerujem da u svim našim mjestima ima ljudi dobre volje, koji žele pomoći, neznaju kako i na koji način, neke treba potaknuti na pomoć.

Forumi se prate i čitaju, stoga vjerujem da će ovo potaknuti sve nas da se uključimo prema našim mogućnostima.

Stoga Mjesni odbori koji niste krenuli, nije kasno ni sutra da krenete u prikupljanje pomoći, jer poplavljenim područjima će sigurno trebati i kada se voda povuče mnogo proizvoda za sanaciju objekata, dvorišta, naselja, od sredstava za dezinsekciju do različitih higijenskih proizvoda.

Svaka pomoć će sigurno dobro doći jer je neophodna.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty22.09.10 22:38

Rožica-ljutibijes je napisao/la:
Molim sve forumaše koji su bili na poplavljenim i postradalim područjuma neka ovdje napišu kakvo je stanje danas. Dešava li se poboljšanje? Povlači li se voda? Kako se stradalnici nose sa ovom njihovom osobnom katastrofom, što kažu? Zapravo sve što znate o situaciji neposredno sa terena, molila bih, napišite. Question

Molim također ako vam je poznato, da li su u tijeku neke pripreme i radnje da se ova situacija ne ponovi za nekoliko dana obzirom na najavu ponovnih oborina Question Arrow

Rožice, nije potrebno ponavljati a imamo prilike vidjeti po elektronskim medijima izjave s lica mjesta na terenu, naših sugrađana s tog područja.
Osobno sam bio i danas, na području Odranskog ribiča, Ribnice, Novo čiče stožer.
Odranski ribič, dva tri mala čamčića gdje su uglavnom sami mještani organizirani išli u područje i iz područja, noseći namirnice s jedne strane, hranu za životinje u kantama, a vani su nosili zamrznute namirnice iz zamrzivača, vjerojatno kod prijatelja.

Svi kometari su ogorčenje, bijes i ljutnja jer nitko do njih nije došao.

Ribnica kao uostalom i zadnja dva dana, moglo bi se svesti na onu narodnu: Puno baba kilava djeca.
Naime tu se kao nešto pomaže ali sve to je neorganizirano i nedostatno. Nemože se reći neki ljudi ulažu napor i hvala im na tome, ali mislim da je ipak sve u organizaciji, koja je ovaj put zakazala. A ne kaže se za vraga da je dobra organizacija pola posla.

Tek oko podneva je vojska usmjerena na Kuče-Odranski ribič s velikim vojnim čamcem( tamo su ljudi imali nekoliko malih čamčića, skoro onih dječijih) kako bi pomoć aktivnije krenula i ste strane, što je meni osobno bilo jako važno da u ovim uvjetima ide pomoć s dvije strane, a pisao sam već ranije i zašto.

Informativne emisije na televiziji su najviše pokazale kakva je situacija, to se nemože sakriti, niti netko može reći da informacije koje iznosim nisu istinite.

Kako bilo da bilo, sada je najvažnije što više sve ljude dobre volje koji mogu i žele pomoći, potaknuti da se organiziraju u prikupljanju pomoći kao što rekoh ranije već, jedna mogućnost su i Mjesni odbori.
Jednako tako svatko od nas gdje može pogurati i potaknuti bilo kakvu donaciju od tvrtki, prijatelja, poznanika, jednostavno u svim smjerovima pa koliko se uspije prikupiti, svaka pomoć je dobro došla. Poljanci to zaslužuju i ne samo Polajnci nego svi naši sugrađani s poplavljneih područja, Ribnice, Bukevskog područja, Ščitarjeva......
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty23.09.10 0:15

JOSIPJOŽA je napisao/la:
.........
Osobno sam bio i danas, na području Odranskog ribiča, Ribnice, Novo čiče stožer.
I ja. Od podne pa do noći. Ne mogu se baš pohvaliti da sam bila od prevelike koristi, jer ljudi su se već sami organizirali, pomažu si, prevoze traktorima, odnosno tam kod Ribiča čamčićima.
Vojni čamac sam vidjela "usidren" i nitko mi nije znao reći zakaj nije u pogonu. Nekoliko malih čamčića na vesla od stanovnika Polane i onda se izmjenjuju u čamcima oni koji idu tam i oni koji idu nazad. Sve u svemu vrlo, vrlo loše.

Od Ribnice prema Bukevju i prema "drugoj" Polani idu veliki vojni kamioni, veliki traktori, i strojevi. Voda je niža, danas se može do svih kuća naravno k nekima još uvijek u čamcima.
Naime, bila sam u križnom stožeru gdje se prikupljaju donacije pa mi je gospođa Suzana rekla da ima dovoljno i hrane i vode, ali da je problem dostava.
A to nisu krivi niti vatrogasci, niti Turopoljci, nego oni koji izdaju zapovjedi, a to je ZNA SE koja "vojska". Kako su u svemu nepripremljeni, tak su i u ovoj nepogodi pokazali koliko su stupidni i jadni.

Očekujem da se SVIM građanima, a naročito onima koji su iz poplavljenih područja gradska vlast očituje izvještajima i točnim podacima i pokazateljima što su i kako odradili.
Zašto je Šuker sam sebe proglasio načelnikom kriznog stožera, kad se zna da je GV grada VG izabralo Stjepana Kosa za tu "ulogu", a i GV je tijelo koje donosi takva imenovanja.
Zakaj se ovaj nagural, i k tome NIŠTA nije učinio osim kaj je predvodio Jadranku da se sprešetava po onda već suhom Ščitarjevu.

Ovo kaj se dogodilo u Turopoljskoj Posavini je ravno prodaji mora (čitaj ZERP) što im nikada, nikada, baš nikada neću oprostiti. I ne samo da neću oprostiti, nego ću svima i svakome (naročito izvan granica Turopolja) objašnjavati da je za ovu poplavu krivac politika koja postavlja na ključna mjesta imbecile i nesposobnjakoviće, počev od predsjednika/ce vlade pa do zadnjeg ministra i načelnika kriznog stožera.

Jedino pohvalno:


Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 2010003n Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 2010004g

DV društva iz Prigorja, okolice Zagreba su došli u pomoć sa pumpama za ispumpavanje. Mjesto sastanka je bilo Novo Čiće i onda se krenulo preko Ribnice prema kućama gdje su bila potreba ispumpavanja. Koordinator je bio Ervin Kolarec (njega sam vidjela pa zaključujem da je vodio tu akciju). Pohvalno.

Da ne bi zaboravila, i gradonačelnik je svaki dan na tom području, obilazi. Pohvalno.


VŠO je bila jučer, namočila čizme, poslikala se s jednim dedekom i nestala. Nisam je vidjela, ali sam to čula jučer na cesti u Ribnici.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty23.09.10 0:39

plemenitašica je napisao/la:
..........
..........da je za ovu poplavu krivac politika koja postavlja na ključna mjesta imbecile i nesposobnjakoviće, počev od predsjednika/ce vlade pa do zadnjeg ministra i načelnika kriznog stožera.

Koju zadaću ima Ravnatelj Državne uprave za zaštitu i spašavanje Damir Trut?
I kako je obavio tu zadaću?

Samo se nadam da mu u opisu radnog mjesta za koji je sigurno debelo plaćen, ne piše da se naslikava pred kamerama, i da prati Jadrnaku Kosor po područjima koja više nisu ugrožena.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty23.09.10 1:00

STRAŠNO

ZBOG navodnog miniranja nasipa u ponedjeljak na području zahvaćenom poplavama protiv dožupana Zagrebačke županije i načelnik Stožera zaštite i spašavanja Zagrebačke županije Rudolfa Vujovića biti će podnijeta prijava policiji. Njega će zbog toga miniranja prijaviti novinar bussines.hr-a Dražen Tomić, koji tvrdi kako je Vujević odgovoran zato što je nasip miniran na tri mjesta. To navodno dokazuje činjenica da su mještani Črnkovca u ponedjeljak oko 5 sati čuli eksplozije.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/u-velikogorickom-kraju-u-ponedjeljak-minirali-nasip/513603.aspx
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty23.09.10 1:19

Ante je napisao/la:
STRAŠNO

ZBOG navodnog miniranja nasipa u ponedjeljak na području zahvaćenom poplavama protiv dožupana Zagrebačke županije i načelnik Stožera zaštite i spašavanja Zagrebačke županije Rudolfa Vujovića biti će podnijeta prijava policiji. Njega će zbog toga miniranja prijaviti novinar bussines.hr-a Dražen Tomić, koji tvrdi kako je Vujević odgovoran zato što je nasip miniran na tri mjesta. To navodno dokazuje činjenica da su mještani Črnkovca u ponedjeljak oko 5 sati čuli eksplozije.
Ne mogu vjerovati da bi to bila istina. Koji bi bio razog miniranja? I tko donosi odluku o miniranju? Tko minira? Ako je istina ima li načina i mjere da sr krivce kazni?
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty23.09.10 8:09

I meni zvuči suludo. Zašto bi minirali? Čemu? Kome?
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty23.09.10 8:58

Tu priču sam čuo na nekoliko mjesta od građana koji su navodno čuli eksplozije prije nego je voda krenula iz Save i nasipi pustili. Ta priča je brujala zadnja dva dana, nisam je htio ovdje plasirati jer mi je bila u domenu rekla kazala, priča koja je kružila okolo među građanima ali nepotvrđena.

Međutim objašnjenje koje je objašnjavalo razloge miniranja ima smisla a ono glasi:

U tom trenutku kada su nasipi minirani Sava je prijetila Zagrebu da ga poplavi i bilo je na samoj granici da ga poplavi. Zbog toga je navodno netko donio odluku da se minira nasip nizvodno Save, na ovom našem području kako bi se Sava rasteretila, Zagreb spasio jer je po onome tko je donosio takvu odluku bilo je bolje žrtvovati ruralni dio Turopoljske Posavine nego da Zagreb bude poplavljen.

To je priča koja je kružila i kruži i dalje, sada kada je medijski podignuta na tu razinu možemo iznijeti i sve priče s terena koje znamo.

Naprosto ja nisam mogao vjerovati u tu priču i smatrao sam da ljudi naravno i posebno kada su ugroženi razmišljaju o svemu pa i na ovakav način. Međutim držim opet da je sve moguće i da ta priča ima smisla, jedino iz razloga što bi u tom slučaju svakako štete bile daleko veće da je cijeli Zagreb polavljen nego ovaj naš kraj Turopoljske Posavine.
Naravno da je i meni to sve suludo, naravno da sam ogorčen ako bi to bila istina, naravno da u tom slučaju ako se to pokaže kao istina kojim slučajem da država i Grad Zagreb trebaju i moraju ovim našim jadnim ljudima u Posavini sve štete koje su nastale onda pozlatiti nakon povlačenja vode. Ali tko zna, što nam se iza leđa valja i što nam političari odlučuju. U ratu su neka podrčja žrtvovana, ljudi izginuli, napustili svu svoju imovinu, pa moguće je i u miru na ovaj način.
[Vrh] Go down
Mišel
Ide prema gore
Ide prema gore



Broj postova : 441

Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty23.09.10 9:53

Tu priču sam i ja čula,ali mi je bila poprilično čudna.Naime moji ukučani su bili na terenu i pomagali kada je jednog vatrogasnog zapovjednika netko zvao na mobitel,te mu rekao da je nešto minirano,neku šljunčaru je spominjao,ovaj zapovjednik se čudom čudio kako se moglo dozvoliti da se tako nešto napravi.Moji su čuli razgovor i dobili dojam da je to napravio netko sam o svojoj domisli.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty23.09.10 10:47

I iz ovih slika se može vidjeti da stanje Save u Zagrebu je bilo kritično.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/tko-je-kriv-za-katastrofu/513771.aspx

Postradali tvrde da se političari samo "šeću" kroz njihov jad i nevolju

Stanovnici Čičke Poljane i okolnih sela, koja još "plivaju" pod vodom, optužuju nadležne da nisu učinili sve što se moglo kako bi se spriječilo nadiranje vode, ali još više sve one koji nisu dovoljno dobro organizirali skrb o žiteljima poplavljenih sela, pogotovo kada je riječ o opskrbi hranom i vodom. Optužbe idu i dalje, pa stanovnici najugroženijih sela optužuju političare da se samo "šeću" kroz njihov jad i nevolju skupljajući političke bodove te da medijima daju neistinite izjave da su se vojska i civilne službe pobrinule za sve stradale, što, kako tvrde, nije istina. "Ostavili su nas da se sami borimo s vodom, vojska se povukla, a mnogima od nas pitka voda i hrana nisu stigle više od 24 sata", tvrde žitelji sela koja su već četvrti dan posve izolirana od ostatka svijeta. "Utješne" riječi direktora Hrvatskih voda Jadranka Husarića kako se za poplave ovakvih razmjera ne mogu adekvatno pripremiti ni europske zemlje daleko bogatije i organiziranije od Hrvatske ovim ljudima ne znače mnogo i ne umanjuju njihov osjećaj bespomoćnosti i napuštenosti.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty23.09.10 17:11

Ja sam i dalje očajna. Iako se nije dogodilo meni, jako suosjećam s tim ljudima, i najradije bi išla tamo ako ništa plakati s njima.

Mnogi Goričani i Turopoljci, a naročito Zagrepčani uopće nisu svjesni da se poplava dogodila par kilometara od njihova doma.

No, ima jedna druga stvar koju ne razumijem.

Poplavljeno je područje grada VELIKA GORICA. Grad ima gradonačelnika i gradsko vijeće. Prva voda je krenula na naselja već u nedjelju (ili možda i u subotu, no sporedno).

Zašto se gradonačelnik nije sastao sa 27 vijećnika?


Zašto vijećnici nisu prozvali gradonačelnika i zatražili sastanak već u nedjelju i podijelili zadatke što činiti i što činiti ako bude trebalo?

I tada bi već u nedjelju bili zatraženi čamci, hrana, veterinari itd.


Građani, javite se
Za sve građane potopljenih sela do kojih nisu došle pošiljke s hranom, te ukoliko imaju bilo kakvih potreba mogu se javiti na broj 6221 283 ili u Centar na broj 098 247 040

http://www.gorica.hr/2010/09/pomozimo-stradalim-obiteljima/#more-5831

Pitam se kako? Nemaju struje, mobiteli su već odavno ispražnjeni. Možda da pošalju goluba pismonošu pa da glasnogovornica čeka na prozoru dok stigne.


- potvrde stanovnicima pogođenog područja koji su izostali s posla odnosno iz škole i fakulteta. Izdaje ih Upravni odjel za gospodarstvo i poljoprivredu Grada Velike Gorice sukladno Odluci o proglašenju elementarne nepogode, a na pisani zahtjev stranke. Ovim potvrdama potvrđuje se da je za određeno područje proglašena elementarna nepogoda koja je spriječila stanovništvo u njihovim redovnim životnim aktivnostima.
http://www.gorica.hr/2010/09/proglasena-elementarna-nepogoda-gradani-mogu-prijaviti-stete/


Stanje danas:

Poplavljeno je bilo 13 velikogoričkih naselja u kojima živi 3. 950 stanovnika.

Od 13 naselja samo je još jedno - Čička Poljana pod vodom te se do nje može doći samo čamcima i velikim strojevima, rekao je Barišić u izjavi za Hinu, istaknuvši da se u tom mjestu došlo do svake kuće i dopremila potrebna pomoć.
Barišić je naglasio da je i u Čičkoj Poljani voda u opadanju te se očekuje normalizacija stanja.
http://www.nacional.hr/clanak/91909/barisic-vratila-se-vecina-evakuiranih-ljudi-s-velikogorickog-podrucja


Zadnja promjena: plemenitašica; 23.09.10 17:20; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty23.09.10 17:17

- Stanovnici poplavljenih naselja ogorčeni su reakcijom države na dolazak vodenog vala, ali i reakcijom i organizacijom gradskih nadležnih službi - stoji u priopćenju.

- Vijećnici SDP-a u Gradskom vijeću Grada Velike Gorice inicirali su podnošenje zahtjeva 1/3 vijećnika Gradskog vijeća za izvanrednom sjednicom Grada Velike Gorice s temom o uzrocima i posljedicama poplave, stanju obrane od poplave i saniranju ugroženih područja. Od Predsjednice Gradskog Vijeća Grada Velike Gorice tražimo žurno sazivanje sjednice Gradskog vijeća. Tražimo da u pripremi žurne sjednice predsjednica Gradskog vijeća Vesna Škare Ožbolt od Stožera zaštite i spašavanja i Zapovjedništva civilne zaštite zatraži kronološko izviješće o poduzetim aktivnostima i mjerama na poplavljenom području te Plan daljnjih mjera i aktivnosti - zaključuje se u priopćenju.

http://www.zagrebancija.com/hr-zupanija/goricki-sdp-ovci-traze-hitnu-sjednicu-o-poplavama_307138
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty23.09.10 18:43

Gle, gle.......... VŠO sluša VFK.
http://www.gorica.hr/

Odgovor se nije dugo čekao te je Vesna Škare Ožbolt već danas sazvala tematsku sjednicu za datum 29. rujan 2010. - Izvještaj o stanju poplavljenih područja Grada Velike Gorice i prijedlog mjera za sanaciju.

- Ljudi su ostali bez svega što su cijeli život gradili i moramo im pomoći. Zato je prijedlog mjera vrlo važan kako bi građani mogli očekivati konkretne poteze i znali kako će im se pomoći u predstojećem razdoblju - rekla je za Radio Veliku Goricu predsjednica vijeća Vesna Škare Ožbolt.
http://www.vgdanas.hr/izvanredna-sjednica-vijeca-zbog-poplava-1564.aspx

Gdje je bila do sad?
Zašto nije sazvala sjednicu radi dogovora o sprječavanju poplave ili bar o eventualnoj mogućnosti brže obrane, kao i o opskrbi poplavljenih područja?
Baš me zanima s kojim bu mjerama izašla u javnost?
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty23.09.10 19:06

obratite pažnju na kronologiju Ponedjeljak 20.09.2010.

3.30 Vodeni val uzrokuje teškoće u općinama Rugvica i Orle. U tijeku su pripreme za intervencije
4.25 Probijen nasip u mjestu Sop Bukevski te u Strmcu Bukevskom
5.14 Gradonačelnik V. Gorice proglasio evakuaciju naselja Sop Bukevski. Za sanaciju nasipa angažirano 100 pripadnika Hrvatske vojske
5.50 Iz naselja Sop Bukevski, Čret Posavski, Zablatje i Bukevje evakuacija oko 300 stanovnika
5.52 Dojava građana o prodiranju vode na nasipu 1 km nizvodno od Hruščice. Krenula sanacija i šalju se dodatne snage
6.00 Proglašeno izvanredno stanje obrane od poplava za dionicu 78/1 (općina Orle)
9.00 Proglašenje izvanrednog stanja obrane na slivnom području Grada Zagreba, dionica 69/1 (rijeka Sava, vodomjer Dubrovčak)
19.00 Namjerno probijen nasip Save kod sela Palanjek
20.00 Počela evakuacije stanovništva iz sela pokraj Velike Gorice
20.30 Hrvatske vode tvrde da će se tijekom noći vodostaji normalizirati


http://www.index.hr/vijesti/clanak/kod-velike-gorice-probijen-nasip-muskarac-na-krovu-kuce-potrazio-pomoc-od-save/513177.aspx

I onda danas ovo:

"NAŠ SUSTAV je napravio sve što je mogao", rekao je danas direktor Hrvatskih voda Jadranko Husarić koji kaže kako u kriznim situacijama ništa nije idealno ali svejedno tvrdi da je napravljeno sve što se moglo napraviti.
Husarić tvrdi kako ovakva elementarna nepogoda još nikad nije zabilježena ali i usprkos tome smo prošli bolje nego Europa i svijet koji su također pogođeni velikim poplavama ove godine.
"Pogledajte što se dogodilo u Europi, događa li se to kod nas? Ne! Zato što smo bolji od njih", kaže Husarić posebno naglašavajući kako u Hrvatskoj nije bilo ljudskih žrtava zbog poplava.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/direktor-hrvatskih-voda-pa-bolji-smo-od-europe-kod-nas-nema-mrtvih-u-poplavama/513850.aspx

Kaj reći - mi (Čitaj oni) smo savršeni. Da vas nema trebalo bi vas izmisliti.
Pa kak ga nije stram i strah ljudi takov nekaj izgovoriti. Nikad nisu čuli za koordinaciju, krizni stožer i protok informacija. U Ž A S.
Husariću - nakon ovih rečenica bolje je da spakiraš poslovnu torbu i javiš se na burzu.

Ovo može izgovoriti samo onaj tko NIJE BIO u žarištu poplavljenih područja, jer da je bio onda bi znako (kao što zna i Kalinić) da "SUSTAV NE FUNKCIONIRA" ni u dobru ni u zlu.
[Vrh] Go down
Mišel
Ide prema gore
Ide prema gore



Broj postova : 441

Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty23.09.10 19:29

ŠUKEROVA ŠKOLA.Tak se i on vadi i uspoređuje s Europom ko da smo svi mi glupi ,nepismeni i neobrazovani,te neznamo zbrojiti 2 plus 2
Šta god oni rekli stanje na terenu i stav unesrečenih ljudi pobija ih na svakom koraku i u svakoj njihovoj riječi.Pa nije Kosorica slučajno rekla kamermanu Nove TV nek ne snima baš sve.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty23.09.10 22:19

Ovaj komantar mi je znakovit, kaj nas do danas nisu točno informirali?


"Radi točnog i istinitog informiranja javnosti, naglašavamo da je za Čičku Poljanu danas u nekoliko navrata organizirana dostava hrane, vode i potrepština. Obavljana je pomoću kamiona od kuće do kuće, a na drugom ulazu (od strane Kuča9 tijekom cijelog dana je stajalo vozilo sa hranom koju su stanovnici mogli uzeti po potrebi."


http://www.gorica.hr/2010/09/1830-stanje-obrane-od-poplave-javna-rasvjeta-ukljucena-u-svim-mjestima/#more-5865

Tijekom današnjeg poslijepodneva uključena je javna rasvjeta na svim područjima i u svim mjestima koja su bila zahvaćena poplavom, uključujući i Čičku Poljanu, čiji je jedan dio još poplavljen. Struju su dobila i sva kućanstva, osim onih u Čičkoj Poljani koja su još pod vodom, a time su stvoreni i preduvjeti da se obitelji mogu vratiti svojim kućama.

Na terenu je 12 velikogoričkih i pet zagrebačkih vatrogasnih ekipa koje na cijelom području zahvaćenom poplavom obavljaju ispumpavanje vode. A, tijekom dana su odvezene i lešine s područja koja su bila dostupna.
Obavljena je dezinfekcija bunara na području Šćitarjeva, kućanstva su dobila upute kako postupati s vodom i kako obaviti dezinfekciju unutar kućanstva.
Radi točnog i istinitog informiranja javnosti, naglašavamo da je za Čičku Poljanu danas u nekoliko navrata organizirana dostava hrane, vode i potrepština. Obavljana je pomoću kamiona od kuće do kuće, a na drugom ulazu (od strane Kuča9 tijekom cijelog dana je stajalo vozilo sa hranom koju su stanovnici mogli uzeti po potrebi.
Do 18 sati u gradskoj je upravi zaprimljeno 176 zahtjeva za prijavu štete. Povjerenstvo za procjenu sutra ujutro počinje obilaziti teren i utvrđivati nastalu štetu po kućanstvima.
Prijavu štete građani mogu obaviti u zgradi gradske uprave, Trg kralja Tomislava 34, gdje je organizirano dežurstvo od 7 do 19:30.
U centar za pomoć, koji je smješten u Vatrogasnom domu u Novom Čiču, dolaze nove donacije poslovnih subjekata i privatnih osoba.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   Vrijeme i vremenska prognoza - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Vrijeme i vremenska prognoza
[Vrh] 
Stranica 2 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Radno vrijeme 0-24

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum Velika Gorica :: Razne teme :: Svašta nešto-
Forum(o)Bir: