Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Ceste i cestice u Turopolju

Go down 
+9
manimal
Goran
Neo
santek.vg
Rožica-ljutibijes
Mišel
JOSIPJOŽA
Ante
plemenitašica
13 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ceste i cestice u Turopolju   Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty17.10.10 23:02

plemenitašica je napisao/la:
Ante je napisao/la:
Da ne otvaram novu temu, ali nekako mi se čini da se proširila parkirališna zona u VG.
prije svega mislim na ulicu Matije Slatinskog ...
Pa kak? Ta ulica je uska sama po sebi jer se parkiraju na desnom kolniku. Tako da je promet moguć samo po lijevoj i zato i je jednosmjerna.

E pa to desno se naplaćuje. Iscrtana parkirna mjesta i naplaćuje se.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ceste i cestice u Turopolju   Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty17.10.10 23:20

Ante je napisao/la:
plemenitašica je napisao/la:
Ante je napisao/la:
Da ne otvaram novu temu, ali nekako mi se čini da se proširila parkirališna zona u VG.
prije svega mislim na ulicu Matije Slatinskog ...
Pa kak? Ta ulica je uska sama po sebi jer se parkiraju na desnom kolniku. Tako da je promet moguć samo po lijevoj i zato i je jednosmjerna.
E pa to desno se naplaćuje. Iscrtana parkirna mjesta i naplaćuje se.

I meni se čini da sam od jedne svoje poznanice iz tog dijela čula da se naplaćuje parkiranje.
[Vrh] Go down
Neo
Moderator
Moderator
Neo


Broj postova : 287

Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ceste i cestice u Turopolju   Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty18.10.10 22:14

Zar je njima problem naplatiti bilo što?
Što se tiče tog proširenja on je bio u planu s domom zdravlja ali su ga odgodili za šest mjeseci mada razlog ne znam jer su aparati stajali u komunalcu cijelo vrijeme.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ceste i cestice u Turopolju   Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty18.10.10 23:23

Neo je napisao/la:
Zar je njima problem naplatiti bilo što?
Što se tiče tog proširenja on je bio u planu s domom zdravlja ali su ga odgodili za šest mjeseci mada razlog ne znam jer su aparati stajali u komunalcu cijelo vrijeme.

Nisu htjeli prenagliti m17 i uzeti jako široko područje za naplatu. Trebalo je dati vremena da se dio po dio navikne. em4700
A kaj se tiče naplate, ma nije njima niš problem naplatiti bilo što nnnn Lako je kad narod plaća. E moj narode.... ablow
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ceste i cestice u Turopolju   Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty19.10.10 0:01

Dobro a zakaj nitko ne komenitra one radove na ulazu u VG? Pa tam je katastrofa.
Jel netko proniknuo kak su zamislili to raskršće?
Suzili su cestu od aerodromskog semafora prema Podbrežnici na jedan trak?
Kak bu ulaz u VG bio iz dvije trake u jednu?
Ili možda studija pokazuje Razz da će se automobili raspodijeliti desno prema semaaforu u Frizirovoj pa prema kOnzumu, ili lijevo prema Aerodromu pa na ovu novu za koju ne znam kak se zove koja ide uz stadion na veterinarsku st, tj van iz VG?
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ceste i cestice u Turopolju   Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty19.10.10 0:14

plemenitašica je napisao/la:
Dobro a zakaj nitko ne komenitra one radove na ulazu u VG? Pa tam je katastrofa.
Jel netko proniknuo kak su zamislili to raskršće?
Suzili su cestu od aerodromskog semafora prema Podbrežnici na jedan trak?
Kak bu ulaz u VG bio iz dvije trake u jednu?
Ili možda studija pokazuje Razz da će se automobili raspodijeliti desno prema semaaforu u Frizirovoj pa prema kOnzumu, ili lijevo prema Aerodromu pa na ovu novu za koju ne znam kak se zove koja ide uz stadion na veterinarsku st, tj van iz VG?

Ah, ne znam što bi na ovo komentirati i reći Exclamation Question. Znam samo da je danas popodne bilo strašno voziti se prema ZG i kolona je bila od groblja-obilazno do izlaza iz Gorice. Tko je tu i kako "osmislio" ikakovu studiju, uistinu mi nije jasno. Da li se zaista tu na ulazu u Goricu bude tranzitni promet dijelio i rasterećivao sam grad, ne znam, ali sve mi je to "izvan logike i pameti". I ja se pitam je li to nešto što je predviđeno kao "privremeno - dakle prisilno" ili...??? Ostaje nam čekati i vidjeti ili se informirati na gradskom portalu Razz nesvjestica
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ceste i cestice u Turopolju   Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty19.10.10 0:17

plemenitašica je napisao/la:
Ili možda studija pokazuje Razz da će se automobili raspodijeliti desno prema semaaforu u Frizirovoj pa prema kOnzumu, ili lijevo prema Aerodromu pa na ovu novu za koju ne znam kak se zove koja ide uz stadion na veterinarsku st, tj van iz VG?

Ostavili su jednu traku za ulaz u Grad kako bi nas prisilili da skrenemo lijevo ili desno, zbog gužvi u toj jednoj taci ćemo morati skrenuti, ja znam da ću uvijek lijevo. Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 703205
[Vrh] Go down
Goran
Admin
Admin
Goran


Broj postova : 130

Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ceste i cestice u Turopolju   Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty19.10.10 0:57

mislim da bi to trebalo ovako nekako izgledati nakon rekonstrukcije...

Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 1zp422c

možda sam fulao... nisam siguran Very Happy
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ceste i cestice u Turopolju   Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty19.10.10 1:07

Tu se moralo pokušati pronaći još jednu traku za ulaz u Grad, pa Gorica je 6.Grad po veličini, bez obzira što intencija treba biti da se promet usmjeri na sjevernu obilaznicu i desno prema Konzumu.
To bi se poticanjem i motiviranjem, kulturom vožnje i podizanjem svijesti i tako dobilo ubrzo da se vozači sami usmjeravaju u tim smjerovima ali svejedno 1 traka za ulazak u Veliku Goricu i unatoč tomu je premalo, trebale su i morale biti dvije trake. bounce
[Vrh] Go down
Goran
Admin
Admin
Goran


Broj postova : 130

Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ceste i cestice u Turopolju   Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty19.10.10 1:18

danas sam na put do Zagreba potrošio sat i pol vremena... (brza linija-25 min maximalno inače!)

Izašao iz kuće u 14:20 i došetao do stanice na Galženici čekajuć brzu liniju...
I naravno brze linije nema! U 14:30 dolazi jedna spora linija, na koju nisam otišao
u nadi da će svakog trenutka doći brza!
U 14:45 dolazi druga spora na koju ulazim jer sam vidio da od brze neće biti ništa!
(sada sam trebao biti negdje poslije Oreškovićeve i prema Avenue Mallu, a zapravo
sjedim u busu na našem kolodvoru i čekam da krene)
Inače,ZET-ovci imaju zanimljiv način rada. Naime, kada dođu na svoje odredište i
vide da su zakasnili, neće odmah krenuti, nego čekaju da im njihov automatski
Atron sustav zapišti da je vrijeme polaska (čekaju sljedeći vozni red)
U 14:57 ako se ne varam,krećemo sa kolodvora u Gorici i mislim si "Ajd, nije vrijeme
velike gužve baš sad, brzo ću doć!"
MOŠ MISLIT! Nakon skretanja desno prije groblja,kolona koja se protezala tamo od
ulaza u grad gdje su radovi do možda stotinu metara prije skretanja na onu obilaznicu.
ROGOVI SU MI NARASLI U TOM TRENUTKU!!!! I naravno, mic po mic,
da bi u zagreb došao u 15:44!!!!!

Ovo šta nama ova gospoda rade je van svake pameti!
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ceste i cestice u Turopolju   Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty19.10.10 1:32

Hvala Neo na pojašnjenu vezano uz parking.

Ja sam jutro zapeo u gužvi kod groblja, okrenuo se i otišao na Rakarje, Kobilić na Mičevec i Zagreb.
Naravno da sam kasnio 20 min na posao. Sutra ujutro idem drito tuda. Neću ni pokušavati glavnim cestama.

Što se tiče rekonstrukcije, krivo je jedino vrijeme izvođenja radova.

Ovako mi se čini da ima smisla jer će kamionima i šleperima biti zabranjen prolaz kroz Goricu
koji realno su spori i naprave najviše gužve. Ovo je način preusmjeravanja prometa.

Samim time što je bilo otvoreno za Gradiće pao je intenzitet prometa kroz Goricu, tako će biti i sa sjevernom obilaznicom, kraće do Plesa, Rakarja, Koblića a i cijeli taj dio.

Uostalom, kada sve bude gotovo vidjet ćemo.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ceste i cestice u Turopolju   Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty30.10.10 1:36

Otvorena sjeverna obilaznica,
kamionima zabranjen ulaz u grad
...........
- Tko jednom prođe novom obilaznicom višeneće ulaziti u grad ukoliko nema potrebe za tim - rekao jegradonačelnik najavljujući smirivanje prometa u gradskom središtu.

http://www.vgdanas.hr/otvorena-sjeverna-obilaznica-kamionima-zabranjen-ulaz-u-grad-1742.aspx


Sliku spodoba koje su došle danas u grad, možete pogledati ovdje.

Sve je lijepo dok je novo. Vidjet ćemo kako cesta izgleda za godinu dana.
A one silne oštećene ulice po gradu i okolici će valjda sad doći na red.
Drago mi je da je napravljena zaobilaznica i da kamioni neće voziti po gradu iako mi se ne sviđa mnogo toga na toj cesti.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ceste i cestice u Turopolju   Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty30.10.10 19:59

plemenitašica je napisao/la:
Otvorena sjeverna obilaznica,
kamionima zabranjen ulaz u grad
...........
- Tko jednom prođe novom obilaznicom višeneće ulaziti u grad ukoliko nema potrebe za tim - rekao jegradonačelnik najavljujući smirivanje prometa u gradskom središtu.

http://www.vgdanas.hr/otvorena-sjeverna-obilaznica-kamionima-zabranjen-ulaz-u-grad-1742.aspx


Sliku spodoba koje su došle danas u grad, možete pogledati ovdje.

Sve je lijepo dok je novo. Vidjet ćemo kako cesta izgleda za godinu dana.
A one silne oštećene ulice po gradu i okolici će valjda sad doći na red.
Drago mi je da je napravljena zaobilaznica i da kamioni neće voziti po gradu iako mi se ne sviđa mnogo toga na toj cesti.
Sve je to narod platio i pozlatio. A šta se ovi lokalni "kite" s time? Da, točno ste rekli plemenitašica, uistinu se i ja veselim da će sam grad biti rasterećen od kamiona i "ako" tranzitnog prometa, ali u gradu i okolini su nam ceste-ulice KATASTROFALNE. Valjda, valjda se bude nešto po tom problemu napravilo, jer ovo je strašno. Ali, tko kada, kako i s čime? Question Question Question
Ma na onoj slici mi uz uslikane glistave kreature nedostaje "još destabilizirajuća botoksirana spodoba" koja je mrak Gorice i Turopolja još više zacrnila. Gdje je, kako to da nije u prvim redovima? Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 401681 Ha, ha, šetnica? Zar nije preča sportska dvorana? Gdje je lova? Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 778688
[Vrh] Go down
Goran
Admin
Admin
Goran


Broj postova : 130

Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ceste i cestice u Turopolju   Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty30.10.10 22:07

na koji način će se sad pratit kuda idu kamionu i dali i dalje ulaze u grad? jer,bit će ih,siguran sam! bez obzira na obilaznicu...
što je sa svima koji putuju prema zg-u a samo prolaze kroz goricu? dakle potez Gorica-Sisak?
Na koji način misle "natjerat" da se ide na obilaznicu...
nisam imao prilike vidjeti kako izgleda ulaz u grad iz smjera siska... ima tko kakve slike možda?
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ceste i cestice u Turopolju   Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty30.10.10 23:35

Goran je napisao/la:
na koji način će se sad pratit kuda idu kamionu i dali i dalje ulaze u grad? jer,bit će ih,siguran sam! bez obzira na obilaznicu...
što je sa svima koji putuju prema zg-u a samo prolaze kroz goricu? dakle potez Gorica-Sisak?
Na koji način misle "natjerat" da se ide na obilaznicu...
nisam imao prilike vidjeti kako izgleda ulaz u grad iz smjera siska... ima tko kakve slike možda?

Hej Gorane, ako budu htjeli za kamione rješiti, staviti će za grad znak zabrane za kamione i na obilaznicu znak obaveze za kamione...
Što se tiče ostalih vozila u tranzitu kroz grad, vjerujem da će i sami tranzitni vozači auta, naravno pod uvjetom da im obilazak grada bude brži, kad to shvate i sami ići na obilaznicu, ali treba proći vremena, sve uredno prometnim znakovima i signalizacijom urediti pa se bude vidjelo...recimo ja bih uvijek radije napravila obilazak nego "gmizala" u kolonama Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 375790
Tako bi trebalo, a bude li, vidjeti će se....hahahaaaaaa bounce Basketball
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ceste i cestice u Turopolju   Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty31.10.10 1:09

Rožica-ljutibijes je napisao/la:
Goran je napisao/la:
na koji način će se sad pratit kuda idu kamionu i dali i dalje ulaze u grad? jer,bit će ih,siguran sam! bez obzira na obilaznicu...
što je sa svima koji putuju prema zg-u a samo prolaze kroz goricu? dakle potez Gorica-Sisak?
Na koji način misle "natjerat" da se ide na obilaznicu...
nisam imao prilike vidjeti kako izgleda ulaz u grad iz smjera siska... ima tko kakve slike možda?

Hej Gorane, ako budu htjeli za kamione rješiti, staviti će za grad znak zabrane za kamione i na obilaznicu znak obaveze za kamione...

Točno.
Postavili su znak obavezno desno nakon veterinarske za kamione, osim stanara i dostave. Prošla sam jučer, vidjela sam znam, nisam stala poslikati, ali budem. A pratit će tako da postave policijsku patrolu negdje u gradu, i ako je kamion na Zagrebačkoj ili Matice Hrvatske trebao bi biti zasutavljen i kažnjen. Pa znakovi po cesti jesu da se primjećuju i da se poštuju. Znam da ima mnogih koji na domaćem terenu ili poznatim cestama voze automatski i napamet, ali vjerujem da su saznali da je obilaznica otvorena, a strani kamioni ionako prate znakove, pa neće biti problema.

No, mene više zabrinjava upravo to skretanje desno iza veterinarske, jer je vrlo usko, nepregledno i nedovršeno. Pretpostavljam da će se tamo morati napraviti širi odvojak.
Isto tako kad se izlazi iz grada, onda se semafor na tom raskršću ne vidi. Postavljen je samo onaj u zraku, ali i on se ne vidi jer smeta ona zadnja kuća na desnu stranu. Možda je predviđena za iseljenje, pa će se ta pregeldnost povećati, ali svakako kad izlazite iz grada prema Vukovini usporiti dok se ne ugleda svjetlo na semaforu.

Na toj zaobilaznici me strašno smeta pješački prijelaz iz Podbrežnice prema drvenoj kapelici na Pleškom polju. A i kapelica koja je uvijek bila usamljena i vrlo vdiljiva iz svih smjerova, sad je skoro sakrivena iza ceste koja je podignuta iz ne znam kojeg razloga.

Imam često dojam da neke velike projekte unište kardinalne pogreške onih koji su ZNA SE kupili diplome.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ceste i cestice u Turopolju   Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty31.10.10 11:01

Mislim da će još biti preinaka u skorije vrijeme.

U svakom slučaju ako kamioni ne budu išli kroz VG to je već plus. Svi znamo koliko ih je bilo i kako
su se vozili.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ceste i cestice u Turopolju   Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty02.11.10 18:04

Ante je napisao/la:
.....
U svakom slučaju ako kamioni ne budu išli kroz VG to je već plus.

Plus se osjetio i jučer pri dolasku na groblje.
Tu i tamo bi prošao pokoji automobil.
Stvarno je lijepo prelaziti cestu kad znaš da nema silnog prometa i da je grad rasterećen.
A bit će i puno "normalnije" biti na sprovodima kad znaš da nema zvukova s ceste.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ceste i cestice u Turopolju   Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty02.11.10 19:37

plemenitašica je napisao/la:

Tu i tamo bi prošao pokoji automobil.
Stvarno je lijepo prelaziti cestu kad znaš da nema silnog prometa i da je grad rasterećen.

Mislim da ova procjena nije realna, jer jučer je bio blagdan i promet slabiji.
Trebalo je danas vidjeti križanje kod veterinarske, mislim da je ovo definitivno loše i da semafori usporavaju promet time stvaraju i ogromne gužve, jutros sam išao za Sisak, kolona vozila je bila do Starog Čiča, jer semafori su usporili protok vozila i to će biti svako jutro tako, ne vidim da će biti bolje.
Prvo i osnovno prekratka je traka prestrojavanja za obilaznicu, u ovom slučaju ona bi trebala biti duga bar 200 metara, kako bi se promet mogao razdijeliti na obilaznicu i u grad, ovako totalni kaos, jedni voze u grad drugi na obilaznicu, križanje je veliko, semafori dok se uključe i puste ove prema obilaznici, tek kada dođu na red za skretanje, ma ludilo. Basketball
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ceste i cestice u Turopolju   Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty04.11.10 20:55

Jutros sam igrom slučaja išao prema Vukovini. Očajna kolona. Ali istina je,popodne prema VG nema guzve. Osobno se odmah bacim prema aerodromu, brze mi.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ceste i cestice u Turopolju   Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty04.11.10 22:16

Ante je napisao/la:
Jutros sam igrom slučaja išao prema Vukovini. Očajna kolona. Ali istina je,popodne prema VG nema guzve. Osobno se odmah bacim prema aerodromu, brze mi.

Naravno, brže je i lakše napraviti obilazak nego puzati u koloni. Biti će tu još dosta svega i svačega, ali...to su radili naši ZNA SE stručnjaci, heheheee, s Question bogtepitaj kakvim Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 2vl3dl3papirima Razz
[Vrh] Go down
manimal
Ide prema gore
Ide prema gore
manimal


Broj postova : 413

Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ceste i cestice u Turopolju   Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty17.11.10 16:55

...a, kaj im znači onih 50 m označeno žutom bojom samo za bus u desnoj traci na izlasku iz gorice (tam kod zubaka na semaforu)... ne vidim logiku niti razlog da (bi) se to stavilo... samo vidim ljude koji, valjda prvi puta idu "novom regulacijom", prije semafora panično se ubacuju u lijevu traku (naravno, bez žmigavca jer se ne stigne)... nigdje prije toga nema nikaklog znaka (ili ga baem nisam vidio) da je lijevi trak u dužini cca 50 m sam za bus...

...fakat ludo...


...ali to je samo moje mišljenje.....
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ceste i cestice u Turopolju   Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty17.11.10 21:17

manimal je napisao/la:
...a, kaj im znači onih 50 m označeno žutom bojom samo za bus u desnoj traci na izlasku iz gorice (tam kod zubaka na semaforu)... ne vidim logiku niti razlog da (bi) se to stavilo... samo vidim ljude koji, valjda prvi puta idu "novom regulacijom", prije semafora panično se ubacuju u lijevu traku (naravno, bez žmigavca jer se ne stigne)... nigdje prije toga nema nikaklog znaka (ili ga baem nisam vidio) da je lijevi trak u dužini cca 50 m sam za bus...

...fakat ludo...

...ali to je samo moje mišljenje.....
Šta mi i Vi imamo misliti, kad je stručna studija tako odredila da bude - ima da bude, pa kad je i "fakat ludo", jer oni Zna se-gliste znaju...
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ceste i cestice u Turopolju   Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty17.11.10 22:23

manimal je napisao/la:
...a, kaj im znači onih 50 m označeno žutom bojom samo za bus u desnoj traci na izlasku iz gorice (tam kod zubaka na semaforu)... ne vidim logiku niti razlog da (bi) se to stavilo... samo vidim ljude koji, valjda prvi puta idu "novom regulacijom", prije semafora panično se ubacuju u lijevu traku (naravno, bez žmigavca jer se ne stigne)... nigdje prije toga nema nikaklog znaka (ili ga baem nisam vidio) da je lijevi trak u dužini cca 50 m sam za bus...

...fakat ludo...


...ali to je samo moje mišljenje.....
I ja sam to vidjela večeras, ali sam ostala na toj traci i bili su neki iza mene. Kak je večras kiša, žuta boja se uopće ne vidi, (čak je i rasvjeta nekak slabija nego prije, ili mi se samo čini), skužila sam po tome kaj veliko piše BUS.

Nego, kad već spominjem rasvjetu, vozeći se noću po sjevernoj (ili koja je već) novoj zaobilaznici od Aerodroma prema istoku rasvjeta je užasna. Semafor za pješake kod crkvice, ne vidi se baš ništa, pa sve ono dalje kad nisi blizu raskršća treba jako naprezati oči da bi se vidjelo sa strane. Zašto? Zato jer je nogostup dovoljno blizu da se možda neka luda sjeti stati uz rub cesti ili još gore pretrčavati.
No, ograničanje je 60, ali samo do 22-06 zbog buke, dok je u ostale sate valjda više, nisam zapazila jer se ioank vozim noću pa ne idem više od 60, a i pazim zbog mraka.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ceste i cestice u Turopolju   Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty22.12.10 2:05

"Ivica Kolarec, predsjednik Vijeća Gradske četvrti “Miljenko Granić” za sljedeću sjednicu odgodio je, pak, odluku o imenovanju novosagrađene prometnice od Zagrebačke ulice koja ide uz Auto Zubak do nadvožnjaka Gradići. Prijedlog četvrti je da se ona imenuje u Ulicu dr. Franje Tuđmana, no njezino imenovanje odgođeno je jer još nije dobivena suglasnost za imenovanje koju daje obitelj prvoga hrvatskog predsjednika."
http://www.vecernji.hr/zagreb/gorica-ima-aveniju-nove-ulice-nazive-parkove-clanak-230563


Ahahahahhahahahahahaha - imamo Park, sad bumo imali i ulicu.
Kad se kreće u izgradnju javnog zahoda?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ceste i cestice u Turopolju   Ceste i cestice u Turopolju - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Ceste i cestice u Turopolju
[Vrh] 
Stranica 2 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Vrijeme i vremenska prognoza
» Škole u Turopolju

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum Velika Gorica :: Domaće teme :: Grad Velika Gorica-
Forum(o)Bir: