Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 G - Vladin New Deal

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - Vladin New Deal Empty
PostajNaslov: G - Vladin New Deal   G - Vladin New Deal Empty25.09.10 2:47

13,85 mlrd. eura za projekte koji će pokrenuti Hrvatsku. OK, ali tko će sve to platiti?

Vlada je jučer odlučila pokrenuti zamrlo hrvatsko gospodartsvo sa 30 investicijskih projekata, vrijednih čak 13,85 milijardi eura, ali radovi na većini njih, kako sada stvari stoje, neće tako brzo početi.

Podaci koje je jučer podastrijela Vlada pokazuju da je financiranje u ovom trenutku osigurano samo u iznosu od 597 milijuna eura, što čini svega 4,3 posto ukupno potrebnih sredstava za provedbu projekata.

Bitno je kazati i da taj iznos nije u cijelosti osiguran iz državne blagajne, nego i iz kredita. Iako je javnim poduzećima - HEP-u, HAC-u, HC-u, HŽ-u i Hrvatskim vodama te Plinacru - jučer dan rok od 20 dana da Vladi dostave prijedlog financiranja i realizacije svakog pojedinog projekta, već je sada jasno da cjelokupni novac za hrvatsku inačicu New Deala neće doći iz državne blagajne, nego i od lokalne samouprave, ali i privatnih ulagača, koji će se u provedbu projekata uključiti prema modelu koncesija ili javno-privatnog partnerstva.

Iako u Vladi tvrde da su svi projekti zacrtani u prostornim planovima, problem bi mogao iskrsnuti s izdavanjem građevinskih, lokacijskih i drugih dozvola. Dio projekata nije ni razrađen do kraja, pa će i to usporiti njihovu provedbu.

http://www.jutarnji.hr/vladin-new-deal---13-85-mlrd--eura-za-projekte--ok--ali-tko-ce-sve-to-platiti-/889227/

Ne znam da li da se nasmijem ili zaplačem
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G - Vladin New Deal Empty
PostajNaslov: Re: G - Vladin New Deal   G - Vladin New Deal Empty25.09.10 10:59

Ante to ti je kazališna predstava na Sceni Hrvatska :

"Stoka sitnog zuba na ispaši"

Samo što smo premijeru odgledali davno, kao i puno izvedbi naknadno. Ova je samo jedna u nizu.
[Vrh] Go down
Mišel
Ide prema gore
Ide prema gore



Broj postova : 441

G - Vladin New Deal Empty
PostajNaslov: Re: G - Vladin New Deal   G - Vladin New Deal Empty25.09.10 11:02

Kad su jučer novinari pitali Kosoricu od kud će uzeti novac vjerovatno su npostavili pitanje koje nisu smjeli jer nije imala odgovor na njega.Toliko zamuckivanja već dugo nisam vidjela kod nje.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - Vladin New Deal Empty
PostajNaslov: Re: G - Vladin New Deal   G - Vladin New Deal Empty25.09.10 11:03

JOSIPJOŽA je napisao/la:
Ante to ti je kazališna predstava na Sceni Hrvatska

Jasno mi je to. Ali dokle?
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - Vladin New Deal Empty
PostajNaslov: Re: G - Vladin New Deal   G - Vladin New Deal Empty25.09.10 11:06

Ante je napisao/la:
13,85 mlrd. eura za projekte koji će pokrenuti Hrvatsku. OK, ali tko će sve to platiti?.............
Ne znam da li da se nasmijem ili zaplačem
Slažem se. Iz tragedije u tragediju. Gdje je kraj? Do kad će MI gliste izmišljati i prikrivati neodrživo stanje?
I do kad će ovaj narod šutjeti i ništa ne poduzimati?
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G - Vladin New Deal Empty
PostajNaslov: Re: G - Vladin New Deal   G - Vladin New Deal Empty25.09.10 11:15

plemenitašica je napisao/la:
Ante je napisao/la:
13,85 mlrd. eura za projekte koji će pokrenuti Hrvatsku. OK, ali tko će sve to platiti?.............
Ne znam da li da se nasmijem ili zaplačem
Slažem se. Iz tragedije u tragediju. Gdje je kraj? Do kad će MI gliste izmišljati i prikrivati neodrživo stanje?

Znakovito je i to da oproba nije bila i nije dovoljno aktivna i agresivna, trebala je i morala dići sve snage na n-tu potenciju i davno još pokušati srušiti ovu Vladu i isprovocirati izvanredne izbore. To bi u bilo kojoj zemlji se dogodilo u ovakvim uvjetima koje mi imamo danas. Ne, nego pušta Vladu do kraja mandata da upropasti još što se dade upropastiti.

Samim tim, pretpostavljam da će oporba pobijediti, morat će preuzeti još veću odgovornost, veće probleme, veće dugove i sve ono što će ova Vlada još do kraja mandata učiniti loše morati će plivati u tome, naravno ne lako i jednostavno.

Dakle, samim tim što nisu rušili vladu su učinili još jednu otežavajuću okolnost sebi.
I onda će se ponoviti 2004 i HDZ će se ponovo nakon jednog mandata vratiti na Vlast.
Povijest se ponavlja.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - Vladin New Deal Empty
PostajNaslov: Re: G - Vladin New Deal   G - Vladin New Deal Empty25.09.10 15:46

Vrlo teško s ovim omjerom snaga u Saboru.

Međutim, građani Hrvatske isto tako reagiraju kada voda dođe preko glave. Kada se moglo 2007. onda je voda bila do vrata, ali su vjerovali da ne može biti gore (užasna mi je bila floskula, već su pokrali pa valjda više neće, a ovi novi ako dođu, pa dok se oni namire.....). Uvijek može, a građani su u klasi optimista sve dok ima zraka. Mislim da ga je ponestalo....a što će tek biti za godinu dana.

A jeste li razmišljali o uistinu realnoj opciji, da HDZ ostane na vlasti?
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G - Vladin New Deal Empty
PostajNaslov: Re: G - Vladin New Deal   G - Vladin New Deal Empty25.09.10 15:51

Ak uspiju ponovo dokazati:

http://www.jutarnji.hr/odgovornost-opozicije-i-vlasti-ne-moze-se-izjednacavati/889448/

da su ipak svi isti, moguća opcija kod naših građana, koji vrlo olako prihvaćaju obećanja i prihvaćaju tezu da su svi isti. Što naravno nisu ni približno.

Nijedna vlast nije idealna ali razlike postoje i to ogromne, ovisno kako će to naši građani shvatiti u datom trenutku. G - Vladin New Deal Icon_basketball
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - Vladin New Deal Empty
PostajNaslov: Re: G - Vladin New Deal   G - Vladin New Deal Empty25.09.10 15:59

JOSIPJOŽA je napisao/la:

Nijedna vlast nije idealna ali razlike postoje i to ogromne, ovisno kako će to naši građani shvatiti u datom trenutku.

Potpisujem.
[Vrh] Go down
Sponsored content





G - Vladin New Deal Empty
PostajNaslov: Re: G - Vladin New Deal   G - Vladin New Deal Empty

[Vrh] Go down
 
G - Vladin New Deal
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum Velika Gorica :: Razne teme :: Politika i gospodarstvo-
Forum(o)Bir: