Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 P- Parlamentarni izbori 2011

Go down 
+3
Neo
Ante
JOSIPJOŽA
7 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Autor/icaPoruka
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

P- Parlamentarni izbori 2011 Empty
PostajNaslov: P- Parlamentarni izbori 2011   P- Parlamentarni izbori 2011 Empty25.09.10 14:20

Nisu svi isti: Na jednu aferu SDP-a ide tisuću afera HDZ-a



"Takva se strategija pokazala efikasnom, primjerice, u Velikoj Gorici, gdje su lokalni mediji uspjeli prikazati Tonina Piculu, Račanova ministra vanjskih poslova i tadašnjeg goričkog gradonačelnika, kao tipičnog korumpiranog lokalnog dužnosnika. Svi koji Piculu bar malo bolje poznaju, znaju da se tom čovjeku mogu predbaciti neorganiziranost, šlampavost i pogrešne političke procjene, ali da je on valjda posljednji političar u Hrvatskoj koji bi mogao biti korumpiran.
Tonino Picula, kao ministar vanjskih poslova, živio je u neuglednom stanu od četrdesetak kvadrata.
Svejedno, ta je strategija u velikogoričkom slučaju upalila, pa je Velika Gorica postala jedan od sasvim rijetkih većih gradova u kojima je SDP izgubio vlast."

http://www.jutarnji.hr/odgovornost-opozicije-i-vlasti-ne-moze-se-izjednacavati/889448/

Dobar tekst Butkovića ponovno i realan prikaz naše zbilje.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

P- Parlamentarni izbori 2011 Empty
PostajNaslov: Re: P- Parlamentarni izbori 2011   P- Parlamentarni izbori 2011 Empty25.09.10 15:41

Picula im nije znao odgovriti. Sve je krenulo prije kampanje. Napravio je nekoliko početničkih grešaka, ali najveća je što je podcjenio protivnika.



Dobar je članak.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

P- Parlamentarni izbori 2011 Empty
PostajNaslov: Re: P- Parlamentarni izbori 2011   P- Parlamentarni izbori 2011 Empty25.09.10 15:54

Ante, misliš nije vidio Šukera iza Barišića? A zamisli Barišića ispred Šukera, pa to se vidjelo iz aviona. P- Parlamentarni izbori 2011 Icon_basketball
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

P- Parlamentarni izbori 2011 Empty
PostajNaslov: Re: P- Parlamentarni izbori 2011   P- Parlamentarni izbori 2011 Empty25.09.10 15:58

Morao je vidjeti. Svi su to vidjeli.

Misim da je smatrao da se njih ne mora bojati.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

P- Parlamentarni izbori 2011 Empty
PostajNaslov: Re: P- Parlamentarni izbori 2011   P- Parlamentarni izbori 2011 Empty25.09.10 16:24

Krenulo je konačno s jasnim porukama javnosti. Kukurikanje je započelo. P- Parlamentarni izbori 2011 Icon_basketball P- Parlamentarni izbori 2011 Icon_bounce


http://www.index.hr/vijesti/clanak/sdp-krenuo-u-izbornu-godinu-izvuci-cemo-zemlju-iz-hdzova-beznadja/514215.aspx

U ZAGREBU je danas u tijeku konvencija SDP-a na kojoj kao gosti stranke sudjeluju i Radimir Čačić iz HNS-a, Ivan Jakovčić iz IDS-a i Silvano Hrelja iz HSU-a, SDP-ovi partneri iz tzv. Kukuriku koalicije.
Milanović: Policija ne smije biti stranačka
"Dosta je izgovora, dosta je politike koja traži opravdanja u drugima, u trećima, u prošlom i dalekom, a ne u sebi.", rekao je predjsednik SDP-a zoran Milanović okupljenim SDP-ovcima i gostima. Prema Milanovićevim riječima, "SDP će u savezu s građanima izvući Hrvatsku iz tjeskobe i beznađa u koje ih je uvukao HDZ u sedam godina svoje vladavine".
"Želimo državu reda, u kojoj policija neće biti stranačka nego građanska, i koja ne lijepi lažne kaznene prijave. Želimo državu u kojoj državni odvjetnici rade neprestano, a ne po inspiraciji", rekao je Milanović i dodao kako je vlast služba, a ne prokletstvo kako to neki smatraju.
"Pametnima i odlučnima ne trebaju proroci. Oni izaberu promjene i pravi smjer. Znanje i odlučnost, to je hrvatska budućnost", rekao je Milanović na današnjem govoru

Hrelja: Jedina svrha ove Vlade je ostanak na vlasti
Prema riječima predsjednika Hrvatske stranke umirovljenika, cilj SDP-ove konvencije mora biti slanje poruke da Vlada nema više što ponuditi te da su nužne promjene na vrhu države. "Jedina Vladina svrha je ostanak na vlasti", rekao je Hrelja koji je dodao da "skupu cijenu Vladina ostanka na vlasti plaća cijeli narod". "Sve su oči uprte u vas, kao najjaču oporbenu stranku, od vas se očekuje da kotač sudbine ove zemlje okrenete u drugom smjeru", zaključio je Hrelja.
Prema riječima Ivana Jakovčića, promjene nisu potrebne radi njih samih, nego "radi stvaranja nove europske Hrvatske". "Spremni smo već sad za izbore", odlučno je s govornice rekao Jakovčić koji je dodao da je upravo na današnji dan u Pazinu 1943. godine donesena odluka o spajanju Istre s Hrvatskom.
"Spremni smo u ruke preuzeti budućnost zemlje", rekao je Radimir Čačić koji je dodao kako dosad u Hrvatskoj niti jedna nije uspjela bez raspuklina i suštinskih dovjbi, osim ove za vladavine Ivice Račana. "Te bitke smo gubili, ponekad i zbog vlastitih grešaka. Ta činjenica je omogućila jednoj kulturi parazita vlasti da ovu zemlju dovedu u stanje beznađa. Istovremeno su uspjeli u svijest naših građana ugraditi virus - svi su oni isti", rekao je Čačić. Prema njegovim riječima, u Hrvatskoj je nužna promjena sustava vrijednosti: "Mora se otvoriti prostor radu i sposobnosti, pravnoj državi, državi pravde, a ne sudstvu i javnoj upravi koji su u funkciji promicanja interesa partikularnih skupina", zaključio je Čačić.
[Vrh] Go down
Neo
Moderator
Moderator
Neo


Broj postova : 287

P- Parlamentarni izbori 2011 Empty
PostajNaslov: Re: P- Parlamentarni izbori 2011   P- Parlamentarni izbori 2011 Empty25.09.10 20:54

Nije Picula izgubio zbog HDZ-ove priče nego zbog loših poteza od kojih je najgoru što je Beusa zamijenio "lojalnom" VŠO
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

P- Parlamentarni izbori 2011 Empty
PostajNaslov: Re: P- Parlamentarni izbori 2011   P- Parlamentarni izbori 2011 Empty25.09.10 23:23

Neo je napisao/la:
Nije Picula izgubio zbog HDZ-ove priče nego zbog loših poteza od kojih je najgoru što je Beusa zamijenio "lojalnom" VŠO

Ma nije valjda :shock:
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

P- Parlamentarni izbori 2011 Empty
PostajNaslov: Re: P- Parlamentarni izbori 2011   P- Parlamentarni izbori 2011 Empty26.09.10 18:52

Ante je napisao/la:
........ali najveća je što je podcjenio protivnika.

Neo je napisao/la:
Nije Picula izgubio zbog HDZ-ove priče nego zbog loših poteza od kojih je najgoru što je Beusa zamijenio "lojalnom" VŠO

I ja mislim da nije problem u podcjenjivanju jer je Picula političar koji zna posao, a izabrani gradonačelnik niti je znao onda, niti ima pojma sada.
Mislim kao i Neo - nije se smjela dogoditi promjena, čak štoviše, trebalo je sve iz DC izbaciti iz tadašnje koalicije.

No, svaka škola košta, pa tako i ova "naša". Za pretpostaviti je da će na parlamentarnim izborima paziti s kim se združuju (tu mislim na sve stranke) prije izbora, a nakon izbora još više (što do sada često nije bio slučaj) i da će slušati svoje birače.
Jer ako dajem glas za stranku ili ime koje se združilo prije izbora u koaliciju valjda sam i dobro razmislila da li odobravam koaliciju. Sve poslije izbora je drugi čušpajz koji vrlo čseto nema veze sa voljom birača zato jer se kod nas ne slušaju partneri nego glavni (čitaj HDZ) usmjerava politiku pa tako i one pod svojim šeširom.

Mene još zabrinjava i potrošena lova u tim predizbornim događanjima.
Jadranka je već jednom iskakala iz paštete, zgleda da bude opet. P- Parlamentarni izbori 2011 Icon_jokercolor

Slažem se s Hreljom:"Jedina svrha ove Vlade je ostanak na vlasti"

Ante je napisao/la:


A jeste li razmišljali o uistinu realnoj opciji, da HDZ ostane na vlasti?

Ufffffffffff.. jesam, još razmišljam i sve me više "strah".
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

P- Parlamentarni izbori 2011 Empty
PostajNaslov: Re: P- Parlamentarni izbori 2011   P- Parlamentarni izbori 2011 Empty26.09.10 23:15

plemenitašica je napisao/la:
I ja mislim da nije problem u podcjenjivanju jer je Picula političar koji zna posao

U tome i je problem, podcjenjivanje suparnika je precjenjivanje samog sebe.

To je bilo i prošlo, ali neka nauče iz toga i tu se slažem s tobom.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

P- Parlamentarni izbori 2011 Empty
PostajNaslov: Re: P- Parlamentarni izbori 2011   P- Parlamentarni izbori 2011 Empty16.10.10 22:33

plemenitašica je napisao/la:

No, svaka škola košta, pa tako i ova "naša". Za pretpostaviti je da će na parlamentarnim izborima paziti s kim se združuju (tu mislim na sve stranke) prije izbora, a nakon izbora još više (što do sada često nije bio slučaj) i da će slušati svoje birače.
......
Slažem se s Hreljom:"Jedina svrha ove Vlade je ostanak na vlasti"

[/color]
Ante je napisao/la:

A jeste li razmišljali o uistinu realnoj opciji, da HDZ ostane na vlasti?
Ufffffffffff.. jesam, još razmišljam i sve me više "strah".
Ante je napisao/la:
plemenitašica je napisao/la:
I ja mislim da nije problem u podcjenjivanju jer je Picula političar koji zna posao
U tome i je problem, podcjenjivanje suparnika je precjenjivanje samog sebe.
To je bilo i prošlo, ali neka nauče iz toga i tu se slažem s tobom.
I uvijek nanovo, već više puta ovdje je postavljeno pitanje "A što radi oporba?" Uistinu, pitam se i ja i nikako da dokučim, shvatim: što zapravo hoće i želi oporba? Želi li, u ovakvoj situaciji kakva jeste a što i ptice na grani znaju kakva jeste, zapravo vladati, odmah i sad ili po redu vožnje pa kako bude - bude ili NE ŽELE na vlast obzirom na sve poznato. Voljela bih da mi je to jednom jasno i decidirano čuti od oporbe: YES or NO i sve bih mogla razumjeti uz pametno obrazloženje.

RASKOL: SDP želi odmah rušiti Vladu, HNS: Polako, pričekajmo...
http://www.jutarnji.hr/hns--vladu-necemo-rusiti----sdp--tko-nece-s-nama--ne-treba-nam-/895401/

Dajte gospodo iz opozicije vi nama jasno i nedvosmisleno recite jeste li uopće svjesni da se ova Zločinačka svim silama upinje ostati na vlasti, samo radi vlasti.
A vi gospodo, znate da oni neće učiniti ono što bi trebali i morali da bi ova zemlja konačno krenula sa dna te da će to biti posao koji ćete vi morati odraditi kada i ako dođete na vlast ( izvanredno ili redovno).
Eeee, sad ako ste toga svega svjesni, dajte recite "nama guskama u ovoj magluštini i kaljužini" želite li vi uistinu doći na vlast i učiniti ono što ovi zločinci nisu, želite li vi vladati (bolje reći SLUŽITI) radi ovog naroda ili samo da budete na vlasti. Hoću znati, želim znati!!! nnnn umoraaan
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

P- Parlamentarni izbori 2011 Empty
PostajNaslov: Re: P- Parlamentarni izbori 2011   P- Parlamentarni izbori 2011 Empty16.10.10 23:33

Vesna Pusić je istakla jednu jako važnu stvar i mislim da je tu u pravu, dakle ako sam dobro shvatio to se i slaže s razlogom zbog kojeg će SDP pričekati da vidi rasplet oko Sanaderovog povratka u Sabor, odnosno moguću situaciju da Jadranka Kosor dođe sama u situaciju da zatraži nove izbore, iz svih tih razloga koji se događaju ovih dana.

- Ni na koji način ne želimo podržati rehabilitaciju čovjeka koji je, čak ako i zanemarimo sadašnje spekulacije o njegovoj mogućoj kaznenoj odgovornosti, učinio nedopustivu i u demokratskim zemljama nezamislivu stvar - usred mandata, u trenutku kad je Hrvatska bila na dnu, bez ikavog objašnjenja digao se i pobjegao. Taj ga čin, sve i da nema ničeg drugog, što se nas u HNS-u tiče, za sva vremena diskvalificira da sjedne u saborske klupe i da se ponovo bavi politikom iako formalno na to ima pravo - objasnila je Pusić.


http://www.jutarnji.hr/hns--vladu-necemo-rusiti----sdp--tko-nece-s-nama--ne-treba-nam-/895401/
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

P- Parlamentarni izbori 2011 Empty
PostajNaslov: Re: P- Parlamentarni izbori 2011   P- Parlamentarni izbori 2011 Empty17.10.10 0:30

Ali ovaj narod, pa i ja smo umorni već od njih ZLOČINAČKE organizacije, dosta ih je već i za sva vremena. Nek se nose u 3PM. Dok se oni "raskoljuju" ili "preslaguju", hoću, želim, tražim da netko u ovoj zemlji nešto učini za nas SAD I ODMAH dok ne bude kasno.
Za mene i mnoge od nas je "prošao vlak", ali ne vidim budućnosti, perspektive i prosperiteta za ovu našu mladost i to je ono najgore što ne mogu podnijeti.
Toliko su nas "uvalili" da ne znam kako i na koji način se uopće možemo izvući i tko je taj tko će to uopće moći i znati.
Jako sam ljuta, a večeras me je naljutio i intervju predsjednika RH gospodina Ive Josipovića, jer on isto priča o nekoj pravednosti, proceduri, zakonu, a BEZAKONJE SVUGDJE NA SVIM RAZINAMA OKO NAS. Pa to nije jednostavno više moći podnositi.
I zato što znam koliko se zlodjela učinilo od najnižih do najviših razina za vrijeme njihove vladavine, pitam se tko će biti toliko snažan, jak i pošten sve to ispraviti, popraviti, dovesti u red da konačno ova zemlja sa svim njenim institucijama počne funkcionirati pravedno, pošteno i po zakonima ma kakvi oni bili. A toga nema za sada na vidiku.
I zato me ubija nekakav obzir, čekanje, pasiva oporbe. Gledam Francusku i šta se tamo dešava, pa se pitam kada će i u ovoj zemlji početi narod "ustajati, vikati, pokazivati bunt" za ovaj smrad, kaljužu u koju su nas doveli.
Dosta nam je bande zločinačke i nek se istrijebe do posljednjega ili ih treba istrijebiti, zatrti im svako sjeme da se ovoj zemlji više nikada ne dogodi ovakva zločinačka organizacija-kasta.
A netko mora i treba poduzeti nešto, netko mora pozvati narod, netko mora povesti narod, netko mora biti ovom narodu "Matija". Naravno da se to očekuje od opozicije, ali i "oni se trebaju nešto dogovarati", pa do kada, nema vremena, iscurio nam je pjesak u pješčanom satu.
Oporbo, narod ti goriii em4700 umoraaan m1 zato kreni oporbo cist gun chair torbice
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

P- Parlamentarni izbori 2011 Empty
PostajNaslov: Re: P- Parlamentarni izbori 2011   P- Parlamentarni izbori 2011 Empty17.10.10 18:28

"Sanadera će optužiti prije nego što uspije zbaciti Kosoricu s vlasti"

POLITIČKI analitičari smatraju da se Hrvatska nalazi u političkoj krizi, a Polančecovo jučerašnje pismo u kojemu je popisao sve sastanke s hadezeovcima i obznanio da je Vladimir Šeks i prije presude znao da će dobiti godinu dana bezuvjetnog zatvora, samo je našu zemlju gurnulo u još dublju političku krizu koja bi se trebala riješiti izborima.

"Političku krizu imamo već godinu i pol od odlaska bivšeg premijera Sanadera, jer promjena vlasti premijera nije obavljena onako kako bi se to trebalo obaviti u jednoj demokratskoj zemlji", kazao je za Index profesor s Fakulteta političkih znanosti u Zagrebu Ivan Grdešić te je dodao kako kriza političkog vodstva traje od tada, a da su je posljednji događaji samo intenzivirali.

"Krizu se može riješiti samo putem novih izbora"


"Naravno, to se može riješiti samo putem novih izbora", kazao je recept za izlazak iz krize Grdešić pa dodaje da izbori nisu potrebni samo zato što današnja premijerka nema legitimitet, nego i zbog rješavanja gospodarske situacije. "Samo nova Vlada s novim legitimitetom može provesti odluke za koje bi joj biračko tijelo dalo mandat", kazao je Grdešić.

Posljednje događaje u kojima je navodno Vladimir Šeks znao za kaznu Damira Polančeca, prije nego je ona izrečena, i sastajanje hadezeovaca s optuženim bivšim potpredsjednikom Vlade Grdešić naziva samo još jednim oblikom koji dokazuje da smo u političkoj krizi. "Kada političke elite nemaju moralna i politička načela, nego ad hoc djeluju od krize do krize, to je samo posljedica političke krize u kojoj se nalazimo godinu i pol", kazao je Grdešić.

"Mislim da će se požuriti s optužnicom kako Sanader ne bi srušio većinu"

"Ne znam hoće li Ivo Sanader uspjeti srušiti većinu Jadranke Kosor u Saboru. Mislim da će se požuriti s optužnicom kako se to ne bi dogodilo", zaključio je Grdešić. Sa stavom da se nalazimo u krizi političkog sustava, ali i moralnoj krizi, slaže se i voditelj Centra za politološka istraživanja prof. dr. sc. Anđelko Milardović.

"Sanadera će optužiti prije nego što uspije zbaciti Kosoricu s vlasti"

Smatra kako su izbori jedan od načina izlaska iz krize u koju smo zapali. "Ali niti oni neće ništa riješiti ako se budu odigrali po istome modelu po kojemu su se održavali svi prethodni izbori. Pod time mislim na pusta izborna obećanja koja se poslije ne ispunjavaju", kazao je za Index Milardović. Najnovija događanja oko Polančeca naziva "političkim teatrom" od kojega obični građani nemaju ništa.

"Bolest treba riješiti radikalnim putem"

"Možemo imati samo nekakve koristi ukoliko svi akteri, koji su se pojavili u tom političkom kazalištu, budu odgovarali za ono za što ih se sumnjiči", kaže Milardović te dodaje kako u posljednjih 20 godina imamo istu političku oligarhiju koja je ovo društvo "ogolila do kosti". Misli kako se iz ove situacije možemo izvući samo radikalnim rješenjima.

"Kad postoji bolest onda treba ići radikalnim putem kako bi se riješili te bolesti. Postoji pravni, sociološki i ekonomski postupak izbavljenja iz ove situacije. Koliko god bude bolno, bolno je. Na ovaj način se više ne može funkcionirati", kazao je Milardović. Smatra kako je Polančec žrtvovana figura u šahu te dodaje da mi kao građani ne možemo znati što je u cijeloj priči istina.

"Mi kao društvo ne znamo ništa o tim događanjima. Znaju oni kao skupina koja se sada međusobno oko toga glođe", zaključio je Milardović.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/sanadera-ce-optuziti-prije-nego-sto-uspije-zbaciti-kosoricu-s-vlasti/518246.aspx

Kažu uvaženi, pametni, stručni ljudi, a slažem se i ja, no vjerujem i hrvatska većina trac
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

P- Parlamentarni izbori 2011 Empty
PostajNaslov: Re: P- Parlamentarni izbori 2011   P- Parlamentarni izbori 2011 Empty17.10.10 21:09

To me ne bi čudilo. Vlast po svaki cijenu.
Ali tu je i ona narodna: " Tko s vragom tikve sadi......"

Ne znam zašto ali mi ih uopće nije mrsko ovako gledati.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

P- Parlamentarni izbori 2011 Empty
PostajNaslov: Re: P- Parlamentarni izbori 2011   P- Parlamentarni izbori 2011 Empty17.10.10 23:04

SDP i HNS zajednički žele srušiti Vladu

- Mi ćemo, naravno, tražiti izglasavanje nepovjerenja. Druga je stvar hoće li taj prijedlog dobiti većinu jer vladajući imaju 83 glasa i Sanaderov glas tu neće ništa mijenjati. Mi, uostalom, ni ne želimo glasati sa Sanaderom, s njim ne želimo imati nikakvog posla - rekao je Čačić.

http://www.jutarnji.hr/sdp-i-hns-zajedno-u-izglasavanje-nepovjerenja-vladi/895843/

Predsjednik SDP-a Zoran Milanović izjavio je kako će SDP već u ponedjeljak i utorak skupiti potrebne potpise zastupnika, a na upit o tome hoće li u Saboru imati većinu da se taj prijedlog i izglasa, odgovorio je: - To je politička utakmica. Ova vlada dovela je zemlju u stanje blamaže koje mora prestati. Onaj tko joj želi dati daljnje povjerenje, neka joj dade, ali mi u svome radu nećemo posustati.

HNS je jučer obilježio 20. obljetnicu osnivanja. Vesna Pusić, predsjednica Kluba zastupnika HNS-a, rekla je da prva zadaća budućeg premijera mora biti da pazi da nitko na visokim dužnostima ne krade.

Tako je, hoćemo "muving" bilo kakav, ali "muving", jer ako budu čekali da se Zločinačka Kradeze vlada smiluje ovom narodu od toga niš', pa onda ispada da oporbi i odgovara da nastave vladati ovi "koji su sami sebi svrha" povrac .
Dovoljna je letargija, nemoć i frustriranost ovog naroda, ne treba i oporba biti takva
nnnn
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

P- Parlamentarni izbori 2011 Empty
PostajNaslov: Re: P- Parlamentarni izbori 2011   P- Parlamentarni izbori 2011 Empty17.10.10 23:08

Rožica-ljutibijes je napisao/la:
SDP i HNS zajednički žele srušiti Vladu
Koliko sam pročitala da i IDS ide u tu grupu koja to želi.

Konačno su se pomaknuli. Jupi......
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

P- Parlamentarni izbori 2011 Empty
PostajNaslov: Re: P- Parlamentarni izbori 2011   P- Parlamentarni izbori 2011 Empty17.10.10 23:15

plemenitašica je napisao/la:
Rožica-ljutibijes je napisao/la:
SDP i HNS zajednički žele srušiti Vladu
Koliko sam pročitala da i IDS ide u tu grupu koja to želi.

Konačno su se pomaknuli. Jupi......

Pa bilo je i vrijeme, konačno, šta se trebalo još dogoditi da se pomaknu? Apokalipsa? Basketball bounce
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

P- Parlamentarni izbori 2011 Empty
PostajNaslov: Re: P- Parlamentarni izbori 2011   P- Parlamentarni izbori 2011 Empty17.10.10 23:48

JOSIPJOŽA je napisao/la:
plemenitašica je napisao/la:
Rožica-ljutibijes je napisao/la:
SDP i HNS zajednički žele srušiti Vladu
Koliko sam pročitala da i IDS ide u tu grupu koja to želi.

Konačno su se pomaknuli. Jupi......

Pa bilo je i vrijeme, konačno, šta se trebalo još dogoditi da se pomaknu? Apokalipsa? Basketball bounce

Ali....ima i jedan veliki ALI, koji je ovdje izanaliziran i pojašnjen:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/kako-milanovic-misli-srusiti-vladu-bez-dovoljno-ruku/518372.aspx

"Radi se o političkom djelovanju koje se temelji na dobrom motivu i na apriori izgubljenom rezultatu, neostvarivom. Motiv je aporičan, jer ako je sve ovo točno, a radi se o logičkoj analizi, pitanje je što će s tim dobiti. Jednostavno rečeno, ljudi ga mogu skužiti i reći 'Zoki, a gdje ti je moć da to provedeš?'. Ovaj diskurs, koji nije ni za ni protiv inicijative, trudi se maksimalno biti objektivan i ukazati na prednost i nedostatke inicijative. Zapravo, ne znam bih li govorio o prednostima, samo bih naglasio da je ona legitimna, ali u startu poništava sama sebe. Milanović mora voditi računa o tomu da dobije adekvatnu količinu moći, tj. da postigne veće jedinstvo, zbijanje redova unutar oporbe, a redovi su nepovezani i ako oporba bude na jednom djeliću ovako funkcionirala kod možebitnog preuzimanja vlasti, to nije dobar signal, kao što nije dobar signal ni kazališna predstava koja se zove boks meč unutar vladajuće oligarhije", zaključio je profesor Milardović.


Question Question :?: Hm, da li ipak čekati proračun i pad vlade na njemu ili proljeće... Question Question Question ma čovjek više nije pametan, ma ja nisam dovoljno pametna, ali jedino što znam i želim jeste: NA BILO KOJI NAČIN, NEKA ODU, NEKA NESTANU IZ NAŠIH ŽIVOTA I NAŠE SVAKODNEVNICE, MARŠ BANDO LOPOVSKA.
A definitivno znam, da imaju imalo morala, časti, poštenja, dostojanstva i makar malo političke mudrosti, sami bi napisali, dali i objavili ostavku i otišli - u ropotarnicu zvanu "bestraga"
em4000 Eh, moj narode...
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

P- Parlamentarni izbori 2011 Empty
PostajNaslov: Re: P- Parlamentarni izbori 2011   P- Parlamentarni izbori 2011 Empty18.10.10 0:26

Poruka je jasna i nedvosmislena.


http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/10/17/0193006.html

Nema oporavka zemlje dok ministri ne prestanu krasti

'Oporavka zemlje nema dok ljudi koji se bave javnim poslovima- premijeri, ministri, saborski zastupnici, suci te visoki dužnosnici u državnoj upravi- ne prestanu krasti', poručila je Vesna Pusić s 20. obljetnice HNS-a.



"Još uvijek živimo u društvu privida pravne države, u kojoj je važeće čitanje zakona ono što se vlasti taj dan učini korisnim; istina je ono što zaključi politička većina uz podršku umreženih medija, a država sama nestaje u funkciji paralelnog mafijaškog sustava", izjavio je u nedjelju na proslavi obilježavanja 20. obljetnice osnivanja HNS-a predsjednik te stranke Radimir Čačić.


'Prva zadaća budućeg premijera je da pazi da nitko na visokim funkcijama ne krade'



Predsjednica saborskog Kluba zastupnika HNS-a i HSU-a Vesna Pusić izjavila je da oporavka zemlje nema dok ljudi koji se bave javnim poslovima (premijeri, ministri, saborski zastupnici, suci te visoki dužnosnici u državnoj upravi) "ne prestanu krasti".

"Prva zadaća budućeg premijera je da pazi da nitko na visokim funkcijama ne krade", istaknula je Pusić, dodavši kako država koju hoće mora stvoriti uvjete za ekonomski, znanstveni i obrazovni oporavak bez kojih nema moralnog oporavka društva.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

P- Parlamentarni izbori 2011 Empty
PostajNaslov: Re: P- Parlamentarni izbori 2011   P- Parlamentarni izbori 2011 Empty18.10.10 12:24

Meni se čini da nije lagana situacija. Nije sporno da HDZ treba ići dolje.

Postavlja se pitanje što i kako. Imaju ruke i Saboru, a te se broje. S druge
strane kada god u društvu razgovaram svi kažu, ma neka ih puste da se
do kraja uvaljaju. Ni ta logika nije loša, ali smo svi u njihovom sosu.

Kako god okreneš, ni dobro.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

P- Parlamentarni izbori 2011 Empty
PostajNaslov: Re: P- Parlamentarni izbori 2011   P- Parlamentarni izbori 2011 Empty18.10.10 13:16

Ante je napisao/la:

Kako god okreneš, ni dobro.

Antiša a kad je to sa HDZ-om bilo dobro? Na to smo već navikli. P- Parlamentarni izbori 2011 871539
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

P- Parlamentarni izbori 2011 Empty
PostajNaslov: Re: P- Parlamentarni izbori 2011   P- Parlamentarni izbori 2011 Empty18.10.10 13:21

U tome i je problem, što smo se naviki.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

P- Parlamentarni izbori 2011 Empty
PostajNaslov: Re: P- Parlamentarni izbori 2011   P- Parlamentarni izbori 2011 Empty18.10.10 13:26

Ante je napisao/la:
U tome i je problem, što smo se naviki.

A šta mislite Vi o ideji da uvezemo jednu političku stranku i tako u Hrvatskoj sve uvozimo, pa da uvezemo recimo naprimjer bosanskohercegovački HDZ, ups sad samo sam u dilemi a koji, tam su dva. A bogme kak je krenulo uskoro bi kod nas mogli imati fajn dva HDZ-a. P- Parlamentarni izbori 2011 580510
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

P- Parlamentarni izbori 2011 Empty
PostajNaslov: Re: P- Parlamentarni izbori 2011   P- Parlamentarni izbori 2011 Empty18.10.10 13:44

Ma ima mjesta kod nas i za dva, tri. Nije problem.

Mada, je ovaj naš HDZ zaštitio ime prošli tjedan. Ulovila panika da Sanader ne
osnuje HDZ ...... Sada je to zaštićeno ime affraid

Kao da bi ga netko htio.


Iako je Mlakar rekao da u Hrvatskoj nije dopušteno korištenje istih ili sličnih kratica za više stranaka nije
znao objasniti kako je onda moguće imati više stranaka naziva HSP ili Zeleni .... a nije moguće imati HDZ.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/pripremili-su-se-zabranjeno-je-osnovati-novu-stranku-koja-bi-u-nazivu-imala-hdz-/517379.aspx
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

P- Parlamentarni izbori 2011 Empty
PostajNaslov: Re: P- Parlamentarni izbori 2011   P- Parlamentarni izbori 2011 Empty19.10.10 0:26

Je li ovo upozorenje SDP-u ili Bajiću? P- Parlamentarni izbori 2011 67749


http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/premijerka-padne-li-vlada-odlazim-ja-ali-i-bajic.html

Upozorenje SDP-u: Padne li Vlada, odlazim ja, ali i Bajić



Predsjednica HDZ-a i hrvatska premijerka Jadranka Kosor ocijenila je danas da se Ivo Sanader ima pravo vratiti u Sabor, ali i poručila da će 'propasti SDP-ov plan po kojem će Sanaderov povratak probuditi navodne spavače u HDZ-u' te da SDP neće skupiti dovoljno ruku u Saboru za izglasavanje nepovjerenja vladi.
[Vrh] Go down
Sponsored content





P- Parlamentarni izbori 2011 Empty
PostajNaslov: Re: P- Parlamentarni izbori 2011   P- Parlamentarni izbori 2011 Empty

[Vrh] Go down
 
P- Parlamentarni izbori 2011
[Vrh] 
Stranica 1 / 9.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» 5. HNS-ova biciklijada 2011
» Škola 1981 i 2011

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum Velika Gorica :: Razne teme :: Politika i gospodarstvo-
Forum(o)Bir: