Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize

Go down 
+5
Goran
Rožica-ljutibijes
plemenitašica
Ante
JOSIPJOŽA
9 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty14.11.10 16:08

Ante je napisao/la:
Izvan kontrole: DIV s 50 milijuna kuna ulaganja obećava med i mlijeko u Brodosplitu?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/izvan-kontrole-div-s-50-milijuna-kuna-ulaganja-obecava-med-i-mlijeko-u-brodosplitu-/523342.aspx

Vrlo zanimljiv članak.

A evo još jednog, za "nemreš bilivit"
G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 375790

Otkazi i poskupljenjaOtkriven tajni plan rasprodaje HEP-a

Po nalogu Ministarstva gospodarstva izrađena je studija na temelju koje će se neki poslovi HEP-a izdvojiti. Potom će, tvrde stručnjaci, tvrtka biti rasprodana. U svemu tome broj zaposlenih bi se s 14.000 trebao smanjiti na 2.400, a cijene za potrošače bi trebale porasti.

Pod izlikom usklađivanja hrvatskog energetskog sektora i zakonodavstva u EU, HEP se pokušava razbiti na više samostalnih tvrtki, nakon čega će krenuti rasprodaja njegovih najboljih dijelova – tvrde brojni sindikalci, neovisni energetski stručnjaci i visokopozicionirani djelatnici iz te trenutačno najvrednije hrvatske državne kompanije, nakon što su u javnost počeli curiti rezultati Studije o usklađivanju hrvatskog zakonodavstva s Trećim paketom energetskih propisa EU.

Studiju vrijednu 400.000 kuna je od tvrtke Ekonerg naručilo Ministarstvo gospodarstva, a prema njoj bi se izdvojio posao distribucije te opskrbe električne energije iz HEP-a, a broj dosadašnjih radnika s 14.000 pao bi na 2.400.

Energetski institut Hrvoje Požar studiji je dao zeleno svjetlo, pa će prema njoj biti izrađeni i nacrti potrebnih zakona. No, na natječaj za izradu tih zakona, koji je raspisalo Ministarstvo, javio se i konzorcij Ekonerg, Institut Hrvoje Požar i odvjetnički ured Tilošanec. Točnije, tvrtka koja je studiju izrađivala i ona koja joj je dala zeleno svjetlo, piše Večernji list.

"Ovo je skandal. Mene su pozvali da sudjelujem u izradi studije i pritom sam se zauzeo za očuvanje cjelovite tvrtke HEP. Moje ime je u studiji a nikada nisam dobio njezine rezultate. Ovaj prijedlog o odvajanju tvrtke za prijenos i distribuciju put je u rasprodaju i privatizaciju HEP-a. Čemu će onda služiti tvrtka HEP d.d.? Uostalom, vrh HEP-a ni na jedan način nije bio uključen u ovu raspravu, pa sumnjam da je predsjednika Lea Begovića na mjesto Vlada i postavila kako bi HEP 'razbucao' po nalogu. No, mi sindikalci svima im obećavamo frku", kazao je sindikalac Dubravko Čorak.

No, to nije sve, bivši član Upravnog vijeća HERA-e, a danas konzultant dr. Milan Puharić tvrdi kako će, s obzirom na navode u studiji da su cijene neodržive, i cijene električne energije rasti. Svoje tvrdnje temelji na početku privatizacije.

Nju, pak, negira član Uprave i NO-a HEP-a prof. Željko Tomišić. Priče o privatizaciji, kaže, samo unose strah. A izdvajanje prijenosa, navodi, ne bi umanjilo vrijednost HEP-a. S distribucijom je, pak, tvrdi, druga priča, no o tome će posljednju riječ reći politika. Prema njegovim riječima, o pitanju cijene električne energije Hrvatskoj će se s vremenom ionako smanjivati manevarski prostor.

http://danas.net.hr/novac/page/2010/11/08/0122006.html

Pa ljudi moji, je li ovo moguće, možete li sve ovo vjerovati G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 2po1gu9 G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Angryec1.
Ma ljudi, dajte me G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Hsw96v lupite, pomagajte, udarajte G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Zvezkza9, samo da mogu ovo shvatiti G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 24pi5p3.

I dodatak samo jednog od komentara ispod članka:
G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Icon10-external-url
da li vam je sada jasno zasto niste nikad imali drzavu, pleme Hrvatsko, stoko sitnog zuba, treba vas jače ošišati jer šutite, ovce jedne..[/quote]G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Icon10-external-url
da li vam je sada jasno zasto niste nikad imali drzavu, pleme Hrvatsko, stoko sitnog zuba, treba vas jače ošišati jer šutite, ovce jedne..5 dana, 11:48:07
Prijavi administratoruSviđa mi seOdgovori


[/quote] – ObrišiIzmjeniModeriraj
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty14.11.10 20:47

HEP je još jedna naša zlatna koka gdje bi se pojedinci još mogli dobro obogatiti prodajom ne razmišljajući o posljedicama.
A baš njih briga za posljedice, jer da ih je briga ne bi mi danas bili tu gdje jesmo, bez da itko odgovara za svoje postupke i preuzme odgovornost poradi budućih pokoljenja, lov u mutnom dok se još da što uloviti i onda kud koji mili moji. Basketball bounce

Odgovornost, odgovornost i još jednom odgovornost, koje značenje ima ta riječ u hrvatskom jeziku, ak mi neko može objasniti prosio bi lijepo? Basketball
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty14.11.10 21:09

JOSIPJOŽA je napisao/la:
HEP je još jedna naša zlatna koka gdje bi se pojedinci još mogli dobro obogatiti prodajom ne razmišljajući o posljedicama.
A baš njih briga za posljedice, jer da ih je briga ne bi mi danas bili tu gdje jesmo, bez da itko odgovara za svoje postupke i preuzme odgovornost poradi budućih pokoljenja, lov u mutnom dok se još da što uloviti i onda kud koji mili moji. Basketball bounce

Odgovornost, odgovornost i još jednom odgovornost, koje značenje ima ta riječ u hrvatskom jeziku, ak mi neko može objasniti prosio bi lijepo? Basketball

Ja bih je izbacila iz upotrebe u hrvatskom poimanju jezika i značenja, jer osim same riječi, apsolutno nema značenja niti objašnjenja - u našim hrvatskim uvjetima kakve vidimo i živimo scratch
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty14.11.10 22:01

JOSIPJOŽA je napisao/la:

Odgovornost, odgovornost i još jednom odgovornost, koje značenje ima ta riječ u hrvatskom jeziku, ak mi neko može objasniti ....
Primjer: Imate 20 godina (ili 25 svejedno), studirate, i tata vam "posudi" auto da odete van.
No, dogodi se prometna nesreća (sporedno tko je kriv). Dolazite doma, i IMATE OSJEĆAJ ODGOVORNOSTI jer treba stati pred tatu i reći mu kaj se dogodilo s njegovim autom, a čak nemate love za sudjelovati u popravku, nego će sve morati tata.

Osjećaj odgovornosti imaš prema ljudima s kojima živiš, s kojima nekaj dijeliš, koji su ti dali povjerenje da ćeš odraditi zadaću i za sebe i za njih, naravno bez gubitaka. Ako se gubitak pojavi, onda progovara OSJEĆAJ ODGOVORNOSTI prema povjerenju.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty14.11.10 22:27

plemenitašica je napisao/la:
JOSIPJOŽA je napisao/la:

Odgovornost, odgovornost i još jednom odgovornost, koje značenje ima ta riječ u hrvatskom jeziku, ak mi neko može objasniti ....
Primjer: Imate 20 godina (ili 25 svejedno), studirate, i tata vam "posudi" auto da odete van.
No, dogodi se prometna nesreća (sporedno tko je kriv). Dolazite doma, i IMATE OSJEĆAJ ODGOVORNOSTI jer treba stati pred tatu i reći mu kaj se dogodilo s njegovim autom, a čak nemate love za sudjelovati u popravku, nego će sve morati tata.

Osjećaj odgovornosti imaš prema ljudima s kojima živiš, s kojima nekaj dijeliš, koji su ti dali povjerenje da ćeš odraditi zadaću i za sebe i za njih, naravno bez gubitaka. Ako se gubitak pojavi, onda progovara OSJEĆAJ ODGOVORNOSTI prema povjerenju.

Točno i jednostavno ste prikazali primjer "odgovornosti", a također boldano i definirali. Svi koji imaju vid, sluh, njuh, i druga osjetila te razum i ostalo za zdravo i normalno rasuđivanje i prosuđivanje, u hrvatskim uvjetima znaju i svjesni su da je "odgovornost" kao prije definirano, nepoznat i neupotrebljiv pojam i činjenica i ....to je to... G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 668755
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty14.11.10 22:37

plemenitašica je napisao/la:


Osjećaj odgovornosti imaš prema ljudima s kojima živiš, s kojima nekaj dijeliš, koji su ti dali povjerenje da ćeš odraditi zadaću i za sebe i za njih, naravno bez gubitaka. Ako se gubitak pojavi, onda progovara OSJEĆAJ ODGOVORNOSTI prema povjerenju.

Hvala na pomoći, ovo s tatama i autima je dobro.
Pa kaj je nama onda sve super i odlično, jer ne vidim i čujem da je kod ikoga proradio osjećaj odgovornosti?
Pojam odgovornost je nepoznanica kod nas ili bar kod većine, mogu jedino konstatirati sada kada ste me educirali što znači taj pojam. Very Happy
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty14.11.10 22:43

Osjećaj odgovornosti je nepoznat osjećaj za većinu onoh koji donose odluku.

Čini mi se kako je njihov osjećaj, ima li mene tute???
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty14.11.10 23:01

Ante je napisao/la:
Osjećaj odgovornosti je nepoznat osjećaj za većinu onoh koji donose odluku.
Osjećaj odgovornosti je uvijek prisutan, jedino je "prepoznat" kako u sebi, tako i od drugih ako je zadaća, rabota, djelovanje krenulo naopako od očekivanog.
E sad, pomalo mislim da taj osjećaj mnogi ne posjeduju, možda ga nisu stekli u odrastanju, možda su ga zatomili u sebi, a možda je totalno zakržljao.
Ja ga imam, svaki dan mi se "objavi", pozdravi me, poljubi i super mi je ta simbioza.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty15.11.10 9:00

CRNA PROGNOZA ŽELJKA LOVRINČEVIĆA


'Tek za tri godine Hrvatska izlazi iz krize'


Član Savjeta Hrvatske narodne banke i član savjetničkog tima premijerke Jadranke Kosor u HTV-om je Dnevniku oštro kritizirao gospodarsku politiku vladajućih te rekao da Hrvatska još tri godine neće izaći iz krize.

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/96297/Tek-za-tri-godine-Hrvatska-izlazi-iz-krize.html


Dokle ovo ludilo. Zbilja nam nema pomoći.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty15.11.10 13:09

Nema, nema....mislim pomoći.
Ima 2 godine da ja to vidim, znam i o tome "klafram", a tko mene što pita G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 778688 G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 375790
Eeeee,moj narode.....
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty15.11.10 14:55

Ante je napisao/la:
CRNA PROGNOZA ŽELJKA LOVRINČEVIĆA

... Zbilja nam nema pomoći.
Još nismo datknuli dno.
Ima nam pomoći - rastjerati (kak ono veli naš gradonačelnik - smaknuti) ovu ZNA SE bandu, i oduzeti im imovinu, bez obzira iza kojeg člana zakona se skrivaju njihova zlodjela koja su "nedokaziva". Moramo stvoriti novac.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty21.11.10 21:02

plemenitašica je napisao/la:
Ante je napisao/la:
CRNA PROGNOZA ŽELJKA LOVRINČEVIĆA

... Zbilja nam nema pomoći.
Još nismo datknuli dno.
Ima nam pomoći - rastjerati (kak ono veli naš gradonačelnik - smaknuti) ovu ZNA SE bandu, i oduzeti im imovinu, bez obzira iza kojeg člana zakona se skrivaju njihova zlodjela koja su "nedokaziva". Moramo stvoriti novac.
Vlada ne mari
Banke izvlače novac iz Hrvatske

Vijest da Hypo Alpe Adria banka već drugi put u ovoj godini planira isplatiti dividendu aktualizirala je pitanje izvlačenja kapitala iz Hrvatske. Tijekom godine je iz banaka u stranom vlasništvu u inozemstvo prebačeno gotovo dvije milijarde kuna. Alarmantni trendovi zasad ne brinu hrvatsku Vladu s obzirom na to da ne poduzima baš ništa da se bijeg kapitala zaustavi

Pokušaji hrvatske Vlade da privuče strani kapital zasad su se pokazali neuspješni. Naprotiv, umjesto dolaska kapitala, u posljednje vrijeme sve je uočljiviji proces povlačenja kapitala iz Hrvatske.

Samo četiri velike banke u stranom vlasništvu, ZABA, PBZ, Erste i Hypo banka, u 2010. godini su isplatile (ili će isplatiti) 1,86 milijardi kuna putem redovnih i izvanrednih dividendi. To je više od polovice ostvarene dobiti svih hrvatskih banaka u 2009. godini (3,44 milijarde kuna). Najviše je povukla Zagrebačka banka, koja je UniCreditu i Allianzu, najvećim dioničarima, isplatila 1,15 milijardi kuna.
Činjenica da su bankari promijenili višegodišnju praksu zadržavanja dobiti, svjedoči o tome da financijski investitori polako dižu ruke od Hrvatske, procjenjujući da se kapital može puno bolje oploditi na nekim dugim destinacijama. Bankari već neko vrijeme tvrde da, usprkos višku likvidnosti, u Hrvatskoj nemaju dovoljno kvalitetnih projekata za financiranje.

Istovremeno, poduzetnici se žale na previsoke kamatne stope, na što banke odgovaraju da kamate ne mogu biti niže zbog visoke premije rizika, pri čemu je visoki rizik, kako kažu, posljedica prevelike državne potrošnje.
Istovremeno, poduzetnici se žale na previsoke kamatne stope, na što banke odgovaraju da kamate ne mogu biti niže zbog visoke premije rizika, pri čemu je visoki rizik, kako kažu, posljedica prevelike državne potrošnje.

Kako se stanje po pitanju državnih financija kontinuirano pogoršava, logično je da banke izlazak iz pat pozicije pronalaze u povlačenju kapitala. Povrat kapitala odgovara i stranim maticama koje su, za razliku od hrvatskih podružnica, znatno slabije kapitalizirane, a u dogledno vrijeme trebaju provesti dokapitalizaciju, sukladno novim pravilima Europske unije.

Prilikom odlučivanja o povlačenju kapitala nije nevažna i činjenica da u Hrvatskoj ne postoje nikakva porezna ograničenja. Naime, na isplaćenih 1,86 milijardi kuna četiri banke neće platiti ni kunu poreza. U uređenim državama bijeg kapitala ovih razmjera sigurno bi izazvao reakcije kreatora ekonomske politike. Hrvatska Vlada, međutim, ne pokazuje zabrinutost te dosad nije povukla nijedan potez kojim bi se ovaj proces spriječio.

S druge strane, oporbeni političari i ekonomisti već neko vrijeme upozoravaju na problem povlačenja kapitala i govore o nužnosti uvođenja protumjera. Između ostaloga, predlažu uvođenje poreza na dividendu i kapitalnu dobit. Također, zalažu se za porezno stimuliranje reinvestiranja dobiti.

http://www.tportal.hr/biznis/novaciulaganje/97031/Banke-izvlace-novac-iz-Hrvatske.html

Iz ovoga bi se dalo zaključiti puno toga. Najprije da Vlada zaista uopće ne mari i da ih nije briga što i stvoreni kapital u Hrvatskoj bude dobio "diplomatsku putovnicu" za preko granice i to bez i jedne kune poreza/carine. Ima toga još puno za pročitati.
Blago nama! grrrrrrrrrrr.....
I ovo pokazuje da smo zaista na samom dnu dna i da novca ima, nabrao se od hrvatskih građana i privrednika, samo se lifra preko granice, onmo "za svaki slučaj" posprema u sigurne investicije i vode.
Pa ni ja, da me se pita ne bih pustila tako "olako i za ništa" te novce vani. Ali mene se ništa ne pita.
Eeee, moj narode.... nema nama pomoći, a kako bandu smaknuti pored tolike magle i gusaka u njoj.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty22.11.10 12:27

Jedna dobra iz svakodnevnog poduzetničkog života.
Nered u platnom sustavu, bolje rečeno neplaćanje generira najveći dio problema u poduzetništvu uz sve druge naravno. Tko treba stvoriti predpsotavke za funkcioniranje istog? Država. Što je učinila po tom pitanju? Ništa, jer se neplaćanje samo gomila i umnogostručuje.
Glavna odlika Račanove Vlade je bila upravo to da je sredila tadašnji (ne)platni sustav, kada je sve krenulo na bolje, dok ponovno današnji vlastodršci nisu sve upropastili i doveli nas do ove situacije u kojoj jesmo i u kojoj je praktično nemoguće poslovati koliko god bili uspješan poduzetnik.


https://www.facebook.com/note.php?note_id=464521066877&id=750848569
Hrvatska stvarnost - poduzetnik u Hrvatskoj



Zvuči nevjerojatno ali OVAKO se stimulira poduzetništvo u lipoj našoj (ako je nešto pogrešno slobodno me ispravite)...

1. Odlučili ste postati poduzetnik i otvoriti vlastito poduzeće - firmu...
2. Skupili ste sve potrebne papire, uz cca 10.000 Eur ušteđevine
3. 3000 Eur ste spalili na troškove otvaranja firme i ostalo sto ide uz tu proceduru.
4. 7000 Eur vam je recimo potrebno za minimalno opremanje nekog svog prostora i cca 2-3 mjeseca hladnog pogona
5. Recimo da vam je posao takav da prodajete - znanje (idejne projekte, obrada tržišta, analitika ...bla...bla)
6. Uspjeli ste "PRODATI" svoje usluge HEP-u, HŽ-u, Brodogradilištima i sličnim solventnim firmama koje su se obavezale ugovorom platiti vaše uslugeu roku od 60-90 dana
7. Do 31.12. tekuće godine ispostavili ste npr. račune u vrijednosti 1.000.000 KN + PDV
8. Poslovna godina je zaključena i vi naravno NEMATE više niti prebijene pare, nitko od klijenata nije ništa platio iako je prošlo puno više od 60 dana, računi uredno stižu za struju, vodu, komunalije, telefon, itd, itd.... banke vam ne daju lovu jer ste nova firma, rodbina više para nema ni za sebe a kamoli za vas, knjigovođa vas naganja za svoje usluge, ovrhu ne možete pokrenuti jer ni javni bilježnik ne radi džabe... a sve vaše klijente BOLI KUR... za vas jer znaju da im u ovoj zemlji nitko ništa ne može i da će vam MOŽDA platiti za koju godinu... Naravno da ste ludi od svega.... ali sada dolazi ono NAJBOLJE...
9. POREZNA......Za poreznu vi ste dužni 230.000 Kn / PDV-a i npr. 250.000 KN poreza na DOBIT !!! Da dobro ste pročitali.. za dobit za račun na koji u 365 dana nije sjela niti JEDNA JEDINA KUNA....- Na neplaćeni PDV vam ide kamata od cca 17%- Kazna jer ne plaćate PDV u roku- Kazna za firmu- Kazna za odgovornu osobu- Za neplaćanje poreza na dobit možemo sve ovo još jednom ponoviti

UGLAVNOM postali ste LOPOV i VARALICA jer ne plaćate POREZ tj, još gore... sigurno ste još nešto i UTAJILI, dužni ste državi cca 500.000 Kn koji vrtoglavo raste uz kamatu cca 14-17% ("A mi smo sigurni da nas muljate", kaže porezna, "jer se vidi da ste uložili samo 10.000 Eura i zaradili ste 1.000.000 Kuna")

Radi čega: radi toga što ste svoj posao obavili prema pravilima struke i u zdravim poslovnim namjerama ? Trenuto ste za ovaj sistem samo LOPOV i ništa više.

Ovo je u biti "kostur-jednostavnija verzija" priče jednog dobrog knjigovođe koji je odlučio raditi kao porezni savjetnik... Možda mi je promakla koja sitnica ali iako sam ja mislio da je to samo zajebancija... brzo su me uvjerili da je to ZAPRAVO HRVATSKA STVARNOST !!!

[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty22.11.10 12:51

Da. Država se naplaćuje po izdanim računima, a ne naplaćenim.

Boli njih briga.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty23.11.10 12:00

Makar se radi o Latinici, misli da više pripada u ovu temu.
Tko će nas izvući iz krize?
Tko nije odgledao Latinicu, evo još jednom.


http://www.hrt.hr/?id=enz&tx_ttnews%5Bcat%5D=383
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty23.11.10 12:24

JOSIPJOŽA je napisao/la:
......Tko će nas izvući iz krize?
Tko nije odgledao Latinicu, evo još jednom.


http://www.hrt.hr/?id=enz&tx_ttnews%5Bcat%5D=383

Nisam, ali ne bih niti sada gledala, nemam vremena.
Može kratki sažetak, ili bar koje minute odgledati.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty23.11.10 12:39

plemenitašica je napisao/la:
JOSIPJOŽA je napisao/la:
......Tko će nas izvući iz krize?
Tko nije odgledao Latinicu, evo još jednom.


http://www.hrt.hr/?id=enz&tx_ttnews%5Bcat%5D=383

Nisam, ali ne bih niti sada gledala, nemam vremena.
Može kratki sažetak, ili bar koje minute odgledati.

Kad stignete naravno ukoliko imate volju, minute Vam ne bi definirao jer cijela Latinica je bila posvećena toj temi.
Zanimljiva je cijela.
Gosti:
Marić(HDZ) mogući novi ministar financija
Čačić(HNS)
Herak
Pave Župan Rusković bivša ministrica turizma
Bezmalinović predsjednik uprave Sardina doo

U reportažama većina relevantnih ekonomskih stratega Hrvatske

Zanimljivo da u emisiji nije bilo najvećeg ekonomskog stratega SDP-a g.Grčića?
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty30.11.10 18:23

JOSIPJOŽA je napisao/la:

Tko će nas izvući iz krize?
Ma kakava kriza. Evo što kažu vijesti.

Jesu li Kosor i Šuker jedini koji vjeruju u kraj krize u Hrvatskoj?


PREMIJERKA Jadranka Kosor ponovno je danas pokušavala uvjeriti naciju kako svi griješe u prognozama po pitanju izlaska Hrvatske iz krize osim nje i ministra Ivana Šukera. Tako gospodarski napredak Hrvatske krivo procjenjuje i Europska komisija."Predvidjeli smo deficit i očekujemo da će se naše prognoze ostvariti kroz proračunske prihode i rashode i vjerujemo da će BDP u narednoj godini narasti za 1,5 posto, a u 2012. dva posto", izjavila je Kosor na svečanosti dodjele priznanja dobitnicima ovogodišnje nagrade "Naročiti pothvat" Državne uprave za zaštitu i spašavanje, ističući da je očekivala od novinara da je pitaju o konstataciji analitičara Europske komisije kako postoje naznake da je Hrvatska zaista na putu izlaska iz krize.Iz Europske komisije, naime, ističu kako se radi o vrlo zabrinjavajućim brojkama iako je recesija zaustavljena, posebno kad se uzme u obzir da Slovačka, koja je po gospodarskim prilikama dosta slična Hrvatskoj, već u trećem kvartalu ove godine bilježi rast od 3,7 posto i to prvenstveno zbog ulaganja u industriju. Također, još uvijek je moguće da BDP zabilježi pad u naredna dva kvartala, a time i novo recesijsko razdoblje. No, naša premijerka uvjerava kako se to ne može dogoditi.
Svi zainteresirani za projekte u Hrvatskoj
"Ono što govorimo u Vladi i ono što dolazi iz Europske komisije to potvrđuje. Mi smo predvidjeli deficit i znam da će se ostvariti naše prognoze", sigurna je Kosorica. Ističe kako vjeruje da oporavak može biti brz ukoliko se realizira barem jedan od velikih investicijskih projekata na čijoj realizaciji, kaže, rade. O tome je, kaže, govorila i za vrijeme svoga puta u Tursku, a za par dana će projekte predstaviti u Egiptu.Kaže da zainteresiranih za projekte ima svakim danom sve više te da vjeruje da će početkom sljedeće godine nešto od toga biti realizirano. Ponovno je istaknula da je Vlada prvi put donijela odluku o zamrzavanju proračunskih rashoda čime se uspjelo pokriti novih četiri milijarde kuna rashoda za troškove za izbore, referendum za EU i ostalo. Uvjerava i da njena Vlada provodi reforme i da nije istina da se iste ne provode zbog izborne godine.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/jesu-li-kosor-i-suker-jedini-koji-vjeruju-u-kraj-krize-u-hrvatskoj/526121.aspx

Eto, tko će nas izvući iz krize. Pa ovo je uistinu kretenizam i idiotarija.
Pa ja ne mogu vjerovati da je/su u stanju izreći ovakve gluposti. Ne znam koga ona/oni uistinu prave budalama. Mene ne i to ne dopuštam.
Eeeee, moj narode....

Edit: - jedan od komentara

G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 _3a11f068-6649-454b-a401-c519f36a036a
Citat :
Pero_Batina_ Objavljeno prije sat vremena
Kada covjek postane dementan i deluzivan obicno ga se pospremi u Vrapce.Mene zanima kada cemo Jacu i Šukera pospremiti u povijest RH.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty30.11.10 23:24

Prečesto zadnjih dana, koliko dugo će guverner moći spašavati? Hoće li kuna morati prije ili poslije pasti?
Saznati ćemo vjerojatno početkom iduće godine.


Hrvatska narodna banka ponovno je danas intervenirala prodajući 233,7 milijuna eura po prosječnom tečaju od 7,42 kune za jedan euro. Na taj je način s tržišta povučeno oko 1,73 milijarde kuna.U deset dana druga je to intervencija.

http://www.vecernji.hr/biznis/hnb-intervenirao-drugi-put-deset-dana-euro-zadrzan-7-42-kune-clanak-222413
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty30.11.10 23:38

JOSIPJOŽA je napisao/la:
Prečesto zadnjih dana, koliko dugo će guverner moći spašavati? Hoće li kuna morati prije ili poslije pasti?
Saznati ćemo vjerojatno početkom iduće godine.
Hrvatska narodna banka ponovno je danas intervenirala prodajući 233,7 milijuna eura po prosječnom tečaju od 7,42 kune za jedan euro. Na taj je način s tržišta povučeno oko 1,73 milijarde kuna.U deset dana druga je to intervencija.
http://www.vecernji.hr/biznis/hnb-intervenirao-drugi-put-deset-dana-euro-zadrzan-7-42-kune-clanak-222413

Da, sinoć sam slušala Mislava Bagu i njegove prikaze i kako je elaborirao našu situaciju, pa je iznešen između ostalog podatak kako se dio stručnjaka zalaže za devalvaciju kune, a onda je Bago iznio što bi se sve desilo i kuda bi nas takva politika odvela. Isto je i sa slabljenjem kune.
Bila sam užasnuta kada sam sve čula i shvatila koje bi katastrofalne posljedice bile - mada su i ovako katastrofalne.
Da, mislim da gospodin Rohatinski još jedino čini što je u njegovoj mogućnosti da se strmoglavo ne strmopi*dimo u provaliju bez dna.
Za sada i jedino još guverneru vjerujem i držim ga vrlo promišljenim stručnjakom.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty01.12.10 0:14

Hrvatska birokracija - glavna zapreka svim stranim investicijama

Hrvatska je zemlja velikih potencijala, ali i velikih barijera – zaključak je koji se nameće nakon okruglog stola o stranim ulaganjima koji je Večernji list organizirao u hotelu Antunović s predstavnicima javnog i privatnog sektora.

http://dalje.com/hr-hrvatska/hrvatska-birokracija---glavna-zapreka-svim-stranim-investicijama/326428

I evo što kažu investitori. Ono što mi vičemo već dugo, a nitko ne čuje ili ne želi čuti.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty07.12.10 19:21

"U HRVATSKOJ nije bilo rasta BDP-a" ocijenila je najstarija bonitetna kuća na svijetu, Dun & Bradstreet u svojoj najnovijoj publikaciji International Risk & Payment Review o poslovanju 132 države svijeta. Hrvatskoj je ostao padajući trend odnosno rejting DB3d, a svrstani smo u među zemljama s blagim rizikom poslovanja.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/opet-prevareni-nije-bilo-rasta-bdpa-/527375.aspx

No krasno.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty07.12.10 21:20

nezna Ministar, nezna predsjednica Vlade, možda da pitamo onu hobotnicu koja pogađa sve.....
Ja mislim da je bila statistička pogreška 2007., kada ste Vi gospođo Kosor došli na vlast.(Sory Ante, znam da je ljubimica u pitanju ali ipak....)



http://www.index.hr/vijesti/clanak/kosor-sada-tvrdi-da-ne-zna-bdp-nije-rastao-bila-je-to-statisticka-pogreska/527375.aspx



Share5

G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Vlada2-151110_damjantadic_Cropixxxxxx





Kosor sada tvrdi da nezna: BDP nije rastao, bila je to statistička pogreška!!!!!


Zadnja promjena: JOSIPJOŽA; 07.12.10 21:25; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty07.12.10 23:38

Ja sam vječni optimist. U Jadranku još vjerujem. Ima kredita. Sada ću vdjeti što će s njim napraviti. Ako povuče prave poteze idemo dalje. A ako ne....
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty20.12.10 14:40

Mašala!
Gospodarstvo na HDZ-ovski način, isisavanja novaca iz proračuna, za što je zaslužan jako i naš "po***ni građanin" koji nas je zaduživao da se ovo i ovakvo gospodarstvo pokrije.

Mislim da institucije trebaju ispitati sve do jedne firme i posla, način dobivanja poslova, cijene, te ako se utvrdi i najmanja nepravilnost lijepo oduzeti svu imovinu tih tvrtki. To je samo dio svih marifetluka.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hadezele-gospodarstva-11-velicanstvenih-tvrtki-uzele-od-drzave-64-milijardi-kuna/529396.aspx

"JEDANAEST tvrtki koje su povezane sa čelnim ljudima HDZ-a, a koje su od 2004. do 2009. poslovale s državom, javnim ustanovama i poduzećima, uprihodovale su za HDZ-ove vladavine 6,4 milijarde kuna!", piše današnje izdanje Večernjeg lista iz pera Josipa Bohutinskog, dodajući kako su gotovo sve te tvrtke do dolaska HDZ-a na vlast krajem 2003. imale vrlo skromne prihode, a neke od njih nisu ni postojale, ali od 2004. počinje njihov strelovit rast pa bi "mogle biti proglašene gazelama hrvatskog gospodarstva odnosno hadezelama".
Tim tvrtkama zajednička je poveznica s nekim od članova vrha vlasti te činjenica da im pada promet kada dolazi kriza, a država ima sve manje novca.
Na vrhu liste je Fimi-media sa 179,3 milijuna kuna čiji je "link" Mladen Barišić, Spektar produkciju s 33,5 milijuna kuna i B1 Plakate sa 114 milijuna kuna veže Luka Bebić. Poveznica s Massolom teškim 95,5 milijuna kuna je Ratko Maček, a Intermaxa sa 31,2 milijuna kuna Mario Zubović. Za IGH i njihovih 3,7 milijardi kuna zadužena je Marina Matulović Dropulić, dok je za Lotos trgovinu sa 74,4 milijuna kuna zadužen Ivan Jarnjak.
D&Z sa 57,5 milijuna kuna poveznica je Zdravko Livaković, a s Dinarikom teškim 482,4 milijuna kuna Božidar Kalmeta i Zdravko Livaković. Kalmeta je povezan i s Trgoingradom od 28,5 milijuna kuna te sa Skladgradnjom od 1,44 milijarde kuna.
[Vrh] Go down
Sponsored content





G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize - Page 3 Empty

[Vrh] Go down
 
G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize
[Vrh] 
Stranica 3 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum Velika Gorica :: Razne teme :: Politika i gospodarstvo-
Forum(o)Bir: