Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Oprez vozači - djeca na putu u školu

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Oprez vozači - djeca na putu u školu  Empty
PostajNaslov: Oprez vozači - djeca na putu u školu    Oprez vozači - djeca na putu u školu  Empty03.09.10 0:41

Od ponedjeljka djeca kreću u školu, ona veća ali i mali prvašići. S toga se evo uključujem ovim pozivom OPREZ VOZAČI - djeca su na putu u školu. Molim sve vozače i apeliram - poštujte znakove, vozite polaganije, izrazito pazite na pješačkim prelazima i uopće obratite posebnu pažnju na djecu uz cestu-ulicu kojom vozite.

Već su apeli odaslani na svim razuinama i putem gotovo svih medija, MUP i dalje provodi akciju "poštujte naše znakove", a ovdje pozivam i roditelje da porazgovaraju, educiraju svoju dječicu o putu do škole i natrag.

http://www.vecernji.hr/zagreb/vozaci-oprez-ponedjeljka-ulicama-641-prvasic-clanak-185494


Citat :
Radi veće sigurnosti djece, a posebice najmlađih koji u ponedjeljak
kreću u prvi razred osnovne škole, na gradskim će prometnicama biti
organizirano pojačano dežurstvo policije i volontera. Školarcima će
pomagati pri prelasku frekventnih raskrižja, a dežurstva će u prvom
tjednu škole biti i kod samih škola, dogovoreno je to na zajedničkom
sastanku predstavnika Grada Velike Gorice, ravnatelja i policije. Ove
godine u Velikoj Gorici u prvi razred kreće 641 prvašić, koji će prvoga
školskog dana dobiti i prigodni dar.

http://www.gorica.hr/2010/08/pocinje-skola-%E2%80%93-djeca-u-prometu/

Citat :
Mališanima će pomagati pri prelasku frekventnih raskrižja, a dežurstva će u prvom tjednu škole biti i kod samih školski objekata. Dogovoreno je to na zajedničkom sastanku predstavnika Grada Velike Gorice, ravnatelja svih škola i velikogoričke policije. – Sigurnost djece nam je od velike važnosti. Do sada smo u pripremnoj fazi učinili ono što smo mogli, od postavljanja ležećih policajaca u Novom Čiču do postavljanja semafora u A.K.Miošića, a sada nam predstoji organizirati i pojačanu aktivnost gradskih prometnih redara i volontera koji će u suradnji s policijom paziti na mališane – istaknuo je na sastanku gradonačelnik Dražen Barišić. Uz njega na sve je vozače apelirao i zamjenik Ervin Kolarec, pozivajući ih na oprez i poštivanje prometnih propisa. Na to će posebnu pažnju obratiti djelatnici policijske postaje koji će, kako su istaknuli, provoditi i preventivne i edukativne akcije u samim školama u vidu predavanja za djecu, sudionike u prometu.

Pazimo na našu djecu - djeca su naša radost. Oprez vozači - djeca na putu u školu  Icon_smile
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Oprez vozači - djeca na putu u školu  Empty
PostajNaslov: Re: Oprez vozači - djeca na putu u školu    Oprez vozači - djeca na putu u školu  Empty06.09.10 18:00

I danas sam imao prilike vidjeti kako se neki vozači voze kroz naseljena mjesta po cesti kojom djeca idu u školu, po cesti bez nogostupa, da se čovjek naježi koliko svi ovi apeli nimalo ne utiču na neke vozače i kulturu vožnje općenito. Prestrašno a tako se fino znamo ponašati kada odemo u neku drugu zemlju i gdje se prometni propisi poštuju.
Ali zašto to nije kod nas tako? Je li kod nas sustav vrijednosti i pravila ponašanja potpuno deplasiran i tko je kriv i odgovoran za to?
Ne kaže ona narodna bez vraga da riba smrdi od glave, kada budemo imali sustav vrijednosti da bilo koji ministar ili javna osoba u službi javnog dobra bude odgovarala i snosila posljedice za jednu rolu wc papira i zbog toga davala ostavke imati ćemo i u ovom segmentu nereda, no za sada to nije tako a i znamo svi kako je, suludo je očekivati da ponašanje svih građana bude primjereno pa i u prometu, čak i kada su prvačići u pitanju.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Oprez vozači - djeca na putu u školu  Empty
PostajNaslov: Re: Oprez vozači - djeca na putu u školu    Oprez vozači - djeca na putu u školu  Empty06.09.10 18:14

Ono što me fascinira koliko država čini da olakša školovanje djece, da djeci olakša školu, da roditeljima olakša finaciranje školovanja svoje djece.
Nevjerojatno koliko knjiga djeca moraju nositi svaki dan u školu, knjiga koje roditelji moraju i skupo platiti, koliko radnih bilježnica iz svakog predmeta kao dodatnih knjiga koje opterećuju roditelje financijski a đake težinski u svakodnevnom nošenju istih u školu.

Volio bi da mi neko pametan, meni neukom objasni smisao i prednosti radnih bilježnica na kvalitetu učenja i uspjeha učenika, kao i kome radne bilježnice idu na ruku, da li đaku ili učitelju/profesoru.
Zaista mislim da je to jedan hrvatski fenomen, napravljen samo iz razloga pogodovanja učiteljima/profesorima i izdavačima a roditeljima u financijskom smislu veliko opterećenje, što je sada i manje važno od same kvalitete učenja i razumijevanja problematike oko svakog gradiva.

Smatram da radne bilježnice nemaju nikakav pozitivan učinak na kvalietetu učenja i uspjeha, nego dapače ima negativnu. Zašto?

Učenik dok piše, zapisuje, obrađuje zadatak iz bilo kojeg predmeta više i bolje razumije problem, naravno kada to još uz objašnjenja i prezentaciju učitelja/profesora upotpuni uspjeh bi morao biti bolji od samog pukog otvaranja te i te stranice, tog i tog zadatka, što se ugalvnom svodi na prepisivanje rješenja u radnu bilježnicu. Možda sam ja malo tupav i zastario, možda sam konzevrativan, ali neki stariji modeli školovanja su dokazano davali bolje rezultate ali i bolje i pristojnije generacije školaraca od današnjih modela. Ali ako ima netko pametan i stručan u tom segmentu možda me i razuvjeri, na čemu se unaprijed zahvaljujem.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Oprez vozači - djeca na putu u školu  Empty
PostajNaslov: Re: Oprez vozači - djeca na putu u školu    Oprez vozači - djeca na putu u školu  Empty

[Vrh] Go down
 
Oprez vozači - djeca na putu u školu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Naša djeca
» Djeca u vrtiću

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum Velika Gorica :: Razne teme :: Roditelji i djeca-
Forum(o)Bir: