Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Japan - zemlja biblijske katastrofe

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty
PostajNaslov: Japan - zemlja biblijske katastrofe   Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty13.03.11 20:59

Japan - zemlja biblijske katastrofe Japanu


Vjerujem da ste svi već pogledali prestrašne snimke katastrofe u Japanu.
Svejedno, evo linka :

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/video-nove-dramaticne-snimke-tsunami-nosi-sve-pred-sobom.html#video

Toliko strašno da ne možemo zamisliti da je to uopće moguće. Naročito kod njih koji su najjači po disciplini, odgovornosti i mnogim vrlinama koje čovjeka čine čovjekom.

NO, čitam danas:
Kaže Damir Trut (inače velikogoričan) ravnatelj je Državne uprave za zaštitu i spašavanje od 2. svibnja 2008.:

"Vlada RH je 2009. godine donijela Procjenu ugroženosti Hrvatske od prirodnih i tehničko-tehnoloških nesreća i katastrofa, a u srpnju 2010 i Plan zaštite i spašavanja za područje cijele RH. Uz to, postoji niz specijalnih planova, kao što je to Plan obrane od poplava ili Plan intervencija kod iznenadnog onečišćenja mora."

http://www.jutarnji.hr/damir-trut--dobili-smo-obavijest-o-pojacanom-zracenju-iz-japana--ali-za-nas-opasnosti-jos-nema/931202/

Plan obrane od poplava imali smo prilike upoznati lani u 9 mj. Trut i njegova strategija spašavanja vrlo učinkovito je "pomogla" građanima oko Samobora i Velike Gorice. Sačuvaj nas Bože takvih "intenzivnih djelovanja kroz Hrvatsku platformu ...za smanjenje rizika od katastrofa."
Kod nas ravnatelji mogu opstati samo ako upropaste ljude, imovinu i resurse.


Nemože čovjek protiv prirode, ali može biti spreman da se katastrofa umanji.
U ovoj državi to nije izvedivo, ne postoji baš ništa u slučaju obične nepogode, a kam tek katastrofe.


Zadnja promjena: plemenitašica; 13.03.11 21:08; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty
PostajNaslov: Re: Japan - zemlja biblijske katastrofe   Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty13.03.11 21:04

Sve to je prestrašno i možemo se samo Bogu moliti da se dalje ne ponavlja nigdje a ni kod nas.
Kada pogledamo sve zadnjih godina i posebno ove zadnje, priroda je nepobjediva, priroda je nemilosrdna, priroda se sveti čovječanstvu za ve što čini, pa razmislimo samo koliko u godini dana se izvadi plina iz zemljine kore, koji ipak drži neku ravnotežu, kada se plin izvadi ostaju praznine, pukotine, zemlja i njena unutrašnjost reagira, globalno zatopljenje, razina i količina vode koja se stvara, ravnoteža se narušava, kataklizma je moguća i treba biti psihički spreman na sve u budućnosti, a Trut, Trut je Trut.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty
PostajNaslov: Re: Japan - zemlja biblijske katastrofe   Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty13.03.11 21:22

Japan - zemlja biblijske katastrofe Svijea
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty
PostajNaslov: Re: Japan - zemlja biblijske katastrofe   Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty13.03.11 21:34

Samo da nas dragi Bog sačuva nečeg sličnog. I nitko u nikoga (što se institucija tiče) neka se ne pouzdaje - jer imali smo iskustva i sve smo vidjeli.

(Hvala da ste pozvali - svijeća pri meni gori).
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty
PostajNaslov: Re: Japan - zemlja biblijske katastrofe   Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty15.03.11 11:01

Mislim da je na ovom videu najužasnije prikazan tsunami kako ulazi u grad.
Obratite pažnju na 39-41 sekundu - prljava crna voda uništava sve pred sobom, a na par metara ispred automobili voze po cesti. Za pretpostaviti je da ih je voda pomela par sekundi kasnije.
Nakon toga dva broda su ugurana ispod mosta, 0,52 sek - a po mostu hoda pješak i voze automobili? Kam su mislili stići?
U 4,20-4,22 vidi se čovjek na krovu kuće koja plovi.
U 4,30 vidi se autobus u vožnji koji možda (tak zaključujem) bježi ispred bujice vozeći uz brijeg.


http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/video-nove-dramaticne-snimke-tsunami-nosi-sve-pred-sobom.html#video

Aerodrom:
http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/video-trenutak-kada-tsunami-pogadza-zracnu-luku-u-sendaiju.html

Tsunami poharao grad Kesennumi - 2,59 - ljudi stoje na nagužvanim i zbijenim krovovima, pred kraj se vidi na krovu žena u štiklicama i cekerom (možda je krenula u dućan), djeda i mlađi čovjek stoje na krovu bespomoćni.
http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/razorna-moc-nove-snimke-tsunamija-u-japanu.html
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty
PostajNaslov: Re: Japan - zemlja biblijske katastrofe   Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty15.03.11 14:23

Sve ove zastrašujuće snimke vidjeti je uistinu grozomorno,
Nema prave riječi niti izraza, jedino što znam reći - neshvatljivo prestrašno.

Da, priroda je neumoljiva, nezaustavljiva i osvećuje nam se Sad .
[Vrh] Go down
Neo
Moderator
Moderator
Neo


Broj postova : 287

Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty
PostajNaslov: Re: Japan - zemlja biblijske katastrofe   Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty15.03.11 15:03

Strašno je što se desilo u Japanu, ali oni su ipak imali više sreće od nas, njih nije zahvatio razoran Sanader pa predviđaju kompletan oporavak za par mjeseci, dok kod nas se ne nazire niti za 10 godina.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty
PostajNaslov: Re: Japan - zemlja biblijske katastrofe   Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty15.03.11 15:14

Neo je napisao/la:
Strašno je što se desilo u Japanu, ali oni su ipak imali više sreće od nas, .....pa predviđaju kompletan oporavak za par mjeseci, dok kod nas se ne nazire niti za 10 godina.
Da se nama dogodila takva tragedija, čak i bez ljudskih žrtava, mi bi ono smeće koje je voda odnijela i nanijela uređivali idućih 100-200 godina sve dok ne bi neki novi tsunami odnio još dalje.
Oni će svi kao jedan prionuti raščišćavanju, čišćenju, saniranju i skrbi o drugome. I oni iz južnih otoka i oni sa sjevernog. Taj narod je valjda jedinstven u svemiru.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty
PostajNaslov: Re: Japan - zemlja biblijske katastrofe   Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty15.03.11 16:36

Neo je napisao/la:
Strašno je što se desilo u Japanu, ali oni su ipak imali više sreće od nas, njih nije zahvatio razoran Sanader pa predviđaju kompletan oporavak za par mjeseci, dok kod nas se ne nazire niti za 10 godina.

Da Neo to je fascinantno više nego ova cijela katastrofa, oni izjavljuju da će se oporaviti u drugoj polovici godine nakon ove i ovakve katastrofe, to je zaista Narod kojem skidam kapu, kako zbog toga ali i zbog mirnoće s kojom prolaze ovakvu katastrofu, čini mi se da od Japanaca možemo jako puno naučiti.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty
PostajNaslov: Re: Japan - zemlja biblijske katastrofe   Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty15.03.11 17:10

JOSIPJOŽA je napisao/la:
........ zbog mirnoće s kojom prolaze ovakvu katastrofu,
Mirnoća, sabranost, fasciniraju me klanjanjem i zahvalnosću.

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/video-potresne-price-prezivjelih-zrtava-tsunamija.html

Na kraju videu, pronašli su troje ljudi u automobilu koji im je skoro bi se reklo pod nosom.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty
PostajNaslov: Re: Japan - zemlja biblijske katastrofe   Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty15.03.11 17:27

Da, slažem se - zaista fascinantan narod!
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty
PostajNaslov: Re: Japan - zemlja biblijske katastrofe   Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty16.03.11 15:17

Pismo učiteljice engleskog iz Japana

Pozdrav mojoj dragoj obitelji i prijateljima,
Najprije vam želim zahvaliti što se brinete kako sam. Ganuta sam time. Također se želilm ispričati što vam svima šaljem zajedničko pismo. U ovom trenutku to je najbolji način da vam se svima javim.

Ovdje u Sendaiju sve izgleda dosta nestvarno. No blagoslovljena sam prekrasnim prijateljima koji mi puno pomažu. Obzirom da moj stan više ne zalužuje taj naziv, preselila sam se kod prijatelja. Dijelimo to što imamo: vodu, hranu i grijalicu. Svi spavamo jedni uz druge na podu sobe, jedemo uz svijeće, pričamo priče. Toplo je, atmosfera je prijateljska i prekrasna. Preko dana jedni drugima pomažemo počistiti nered u našim domovima.
Neki sjednu u aute i gledaju vijesti na ekranima navigacijskih uređaja ili stanu u red za pitku vodu kada hidrant proradi. Ukoliko nekome u stanu dođe voda ljudi stave vani natpis tako da i drugi mogu doći napuniti svoje vrčeve i kante.
Začuđujuće je kako ovdje gdje sam uopće nema krađa niti guranja u redovima.
Ljudi ostavljaju ulazna vrata širom otvorenima jer je tako sigurnije kada potres opet udari. Stalno čujem da ponavljaju: "Ovako je nekada bilo kada su si svi međusobno pomagali."

Potresi se stalno vraćaju. Sinoć smo ih imali skoro svakih 15 minuta. Stalno se čuju sirene i nadlijeću nas helikopteri. Proradio nam je vodovod u stanovima sinoć na nekoliko sati, a sada radi i preko dana. Struja se vratila danas popodne. Plin još nije proradio. No sve to ide prema područjima. Nekima proradi, a nekima ne.
Svi se danima nisu prali. Osjećamo se prljavima no sada imamo i važnijih briga. Sviđa mi se to kako smo odbacili nevažno. Živimo punim plućima na razini instinkta, intuicije, skrbi, preživljavanja, ne samo za sebe, već i za cijelu grupu.
Zamjećujem čudnovate paralelene situacije. Na nekim su mjestima kuće u potpunom neredu, a onda vidim kuću s uredno posloženim ležajima ili rubljem koje se suši na suncu. Vidim ljude koji stoje u redu za hranu i vodu, a istovremeno vidim šetače sa psima. Ima i neočekivane ljepote.
Noću je potpuna tišina. Nema automobila. Nikoga nema na ulicama. I noćno nebo prekriveno je zvijezdama. Obično se mogu vidjeti dvije ili tri, a sada je cijelo nebo prekriveno zvijezdama. Planine iznad Sendaija stoje čvrsto i kad je zrak bistar vidimo njihovu veličanstvenu siluetu na nebu.

Japanci su prekrasni. Svaki dan dolazim do svoga stana pogledati kako stoje stvari, sada šaljem ovaj e-mail jer se struja vratila, a pred vratima bi me dočekala voda i hrana koju je netko ostavio. Nemam pojma tko, ali to je tu za mene. Starci sa zelenim kapama idu od vrata do vrata i provjeravaju jesu li svi dobro. Ljudi potpune strance pitaju trebaju li pomoć. Nigdje ne vidim znakove straha. Pomirenosti sa sudbinom da, ali straha ili panike ne. Kažu da možemo očekivati naknadne udare, čak i jednako velike, u idućih mjesec dana ili više. I stalno osjećamo podrhtavanje, izmicanje, tresenje, čujemo buku. Na sreću, ja živim u dijelu Sendaia koji je donekle na uzvisini i nešto je čvršći od ostalih dijelova. Tako da je to područje bolje prošlo od drugih mjesta.

Sinoć se muž moje prijateljice vratio sa sela i donio hrane i vode. Opet smo imali sreće. U ovim okolnostima ja zbog nečega imam izravan uvid da se stvarno upravo događa ogroman kozmički korak naprijed u cijelome svijetu. I zbog nečega osjećam da mi se uslijed iskustva s ovim događajima u Japanu srce širom otvara.
Brat me pitao osjećam li se "manjom od makova zrna" zbog ovoga što se dogodilo.
Ne. Zapravo, osjećam da se događa nešto što je puno veće od mene same. Taj val rađanja (širom svijeta) je težak, no ipak veličanstven.

Hvala vam još jednom za vašu skrb i ljubav, koju vam svima s ljubavlju uzvraćam,

Anne
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty
PostajNaslov: Re: Japan - zemlja biblijske katastrofe   Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty16.03.11 17:37

S ježurima, knedlom u grlu i suzama pročitah... istovremeno stravično i dirljivo a opet tako divno - smireno, jednostavno i iskreno.
Učiteljice Anne i svi ostali u Japanu - u mislima s vama drunken .
[Vrh] Go down
manimal
Ide prema gore
Ide prema gore
manimal


Broj postova : 413

Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty
PostajNaslov: Satellite Photos - Japan Before and After Tsunami - Interactive Feature - NYTimes.com   Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty16.03.11 17:48



http://www.nytimes.com/interactive/2011/03/13/world/asia/satellite-photos-japan-before-and-after-tsunami.html?ref=asia

Sačekajte da se na sredini pojavi "klizač" za usporedbu mape prije i poslije tsunamia u Japanu.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty
PostajNaslov: Re: Japan - zemlja biblijske katastrofe   Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty13.04.11 17:16

...."snimka iz Minamisanrikua koja traje pet minuta i prikazuje kako val nosi sve pred sobom te kako ljudi bježe prema uzvisini. Neki uspijevaju pobjeći, neki nažalost ostaju pod vodom.

Nekima u pomoć dolaze građani koji se nalaze na sigurnoj uzvisini, no tsunami ih sve odvlači sa sobom. Tijekom snimke čuje se vika i vriskovi uplašenih stanovnika."


http://www.index.hr/vijesti/clanak/nove-snimke-tsunamija-ljudi-pokusavaju-pobjeci-neki-nestaju-u-bujici/546902.aspx
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty
PostajNaslov: Re: Japan - zemlja biblijske katastrofe   Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty13.04.11 17:38

"Snimka je napravljena sa ceste u japanskoj prefekturi Myagi. Na snimci se vidi kako voda uništava cijeli grad koji se pred njom nalazi i nosi cijele kuće i ostalo što joj se našlo na putu."

http://www.index.hr/vijesti/clanak/mjesec-dana-od-katastrofe-objavljena-nova-stravicna-snimka-tsunamija/546585.aspx
[Vrh] Go down
Neo
Moderator
Moderator
Neo


Broj postova : 287

Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty
PostajNaslov: Re: Japan - zemlja biblijske katastrofe   Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty14.04.11 13:19

Strašno. Zamislite kaj su proživljavali ljudi kada su gledali kako im voda nosi kuće.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty
PostajNaslov: Re: Japan - zemlja biblijske katastrofe   Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty14.04.11 22:50

Neo je napisao/la:
Strašno. Zamislite kaj su proživljavali ljudi kada su gledali kako im voda nosi kuće.

Nemogu to ni komentirati, osim jedino kazati, nakon ovih snimki, nema više razloga nezadovoljstvu, što god da se desi, jer gore od ovoga što su ovi ljudi proživjeli a veliki dio nije ni preživio, što reći i zbog čega biti nezadovoljan?
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty
PostajNaslov: Re: Japan - zemlja biblijske katastrofe   Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty20.04.11 10:26

Japan - zemlja biblijske katastrofe Pomojapanu

Eto, ima načina, ima ideja.
Naš grad je bez ideja. Mislim nije, samo ljudi koji "zarađuju" plaću i usput primaju počasne titule su bezidejni, neorganizirani, pojma nemaju.
Ne mogu vjerovati da se nije napravilo NIŠTA niti za naše poplavljene, a niti za ove ljude u Japanu.

Pa kak vas nije sram, ako nikoga onda Boga.
Stvarno se moram upisati u politiku da bi mogla nekaj potaknuti.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty
PostajNaslov: Re: Japan - zemlja biblijske katastrofe   Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty20.04.11 11:25

Pa kak bi kolegice nešto učinili, kad po difoltu misle samo na sebe. Basketball
[Vrh] Go down
Sponsored content





Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty
PostajNaslov: Re: Japan - zemlja biblijske katastrofe   Japan - zemlja biblijske katastrofe Empty

[Vrh] Go down
 
Japan - zemlja biblijske katastrofe
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Ima jedna zemlja
» ...ima jedna zemlja...
» Voda, Zemlja, Zrak - u slici

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum Velika Gorica :: Razne teme :: Svi smo mi...-
Forum(o)Bir: