Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 G - EU i Hrvatska

Go down 
+4
mariofil68
Rožica-ljutibijes
Ante
JOSIPJOŽA
8 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty07.04.11 23:33

A nitko ni slova što kažu ova gospoda iz EU - Barroso i dr. - je li bye - bye završetak pregovora kako kokoš zvana Jaca stalno papagajski kaže ili laže?
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty08.04.11 8:00

Mislim da je bye-bye. I to zato jer se i ovdje igramo.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty11.04.11 20:10

Ante je napisao/la:
Mislim da je bye-bye. I to zato jer se i ovdje igramo.

Znam da ste kratki i jasni, znam da ste vrlo tolerantni, ali "moj mali mozak" ipak ne može shvatiti ovu Vašu drugu rečenicu. Molila bih ako je ikako moguće da mi ju malo proširite i pojasnite "I to zato jer se i ovdje igramo".Hvala unaprijed (a može i PP). drunken
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty12.04.11 1:26

Ne odnosi se ne forum nego na završetak pregovara kao područje. Možda nisam najjasnije to napisao.
[Vrh] Go down
mariofil68
Ide prema gore
Ide prema gore
mariofil68


Broj postova : 245

G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty12.04.11 21:44

Pregovori i ulazak u Uniju završit će se onog trenutka kad Republika Srbija stekne uvjete za ulazak. Ni prije, ni kasnije. Ne postoji ni jedna ekonomski branjiva teorija uvođenja šengenskog režima, pristupanja EU bez brače nam Srba. Živi bili pa vidjeli. Mi smo trenutno toliko dužni sa nerealnim mogučnostima povrata duga, bez vlastite imovine kao garancije, da smo postali idealno "meso" za cimanje na uzici oko gubice, diktiranja " prilagodbe" zakona i olakšavanja ulasku Unijskih megafondova da bi bilo prerano za definiranje njihovih apetita koji su trenutno oslabili radi recesije ali će brzo porasti. kao punopravnu članicu Unije ne bi nas mogli porobljavati na ovakav fini način pa nam dopuštaju daljnja zaduženja na temelju obveznica kako bi stekli što bolje uvjete da gruntovno i katastarski prenesu ostatak neprivatiziranog. Agrokor i ostali " koncerni" nisu vlasnici imovine koja se vodi na njih. Stvarni vlasnici su razno razni nilski konji, klješta ili osiguravajuča drušva Vule Vu.
Ali, to je i normalno. Slobodu koju mi očekujemo i ravnopravnost kojoj se nadamo opisao je jedan poznati pisac u svojem književnom uratku koji će uskoro izači na vidjelo pod radnim naslovom " Kamatari United".
Pitajte Plemenitašicu, ona ga pozna! What a Face
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty12.04.11 22:08

mariofil68 je napisao/la:
.......Pitajte Plemenitašicu, ona ga pozna! What a Face
J***** te pa koga ja ne poznam? Ispada da poznam sve i sva.
Prije bih rekla da je obratno, oni svi misle da poznaju mene, pa obrnuto proporcionalno i ja bi njih trebala poznati. Ali ni to baš tak.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty13.04.11 8:32

mariofil68 je napisao/la:
Pregovori i ulazak u Uniju završit će se onog trenutka kad Republika Srbija stekne uvjete za ulazak.

Mislim da nije tako. Politička odluka u EU je donešena. Ali isto tako EU ne želi ponoviti grešku Rumunjske i Bugarske koje su pustili prije reda i sada imaju problema.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty13.04.11 9:00

Ante je napisao/la:
mariofil68 je napisao/la:
Pregovori i ulazak u Uniju završit će se onog trenutka kad Republika Srbija stekne uvjete za ulazak.

Mislim da nije tako. Politička odluka u EU je donešena. Ali isto tako EU ne želi ponoviti grešku Rumunjske i Bugarske koje su pustili prije reda i sada imaju problema.

Je,je a s Grčkom i Portugalom, Irskom nemaju problema.
Nego možda će EU prije da se raspadne nego mi uđemo u tu zajednicu, al nam nije dosta više zajednica bilo koje vrste, koje su nam kroz povijest samo štetile.
[Vrh] Go down
mariofil68
Ide prema gore
Ide prema gore
mariofil68


Broj postova : 245

G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty13.04.11 18:37

Ante je napisao/la:
mariofil68 je napisao/la:
Pregovori i ulazak u Uniju završit će se onog trenutka kad Republika Srbija stekne uvjete za ulazak.

Mislim da nije tako. Politička odluka u EU je donešena. Ali isto tako EU ne želi ponoviti grešku Rumunjske i Bugarske koje su pustili prije reda i sada imaju problema.

Poštovani,
nisam shvatio ovu raspravu usmjerenu na tematiku političke odluke Unije da nas prigrli več ekonomske. Unija kao takva davnih je dana donijela političku odluku da RH postane njen sastavni dio, isto kao i Crna Gora, isto kao i Macedonija, isto kao i Albanija ili Republika Srbija. Samim potpisom pristupnog Ugovora koji se najavljuje ništa se bitnije nece promijeniti osim što će formalni ulazak biti tempiran ali ovaj puta isključivo, ponavljam isključivo kad se steknu ekonomske pretpostavke. Litva ili latvija ulazile su de facto de jure par godina od dana potpisa ovog famoznog Ugovora koji se najavljuje u našim medijima kao povjesni. Teško da će Velika Britanija ili Francuska odobriti financiranje šengenske granice prema Federaciji BIH ili RS jer je to zapravo apsurd. Fianancirati nešto što će se u roku od 10 godina pokazati nerealno.
Dakle, politički gledano mogu se složiti da je Unija donijela odluku ali to sa nama nema nikakve veze. Postupak ulaska i punopravnog članstva još je daleko, najrealnije po predviđanju Lorda Williamsa, 2025 godina. Ono što je najinteresantnije sadašnjoj 1.konjičkoj je 11 ili 12 mjesta u Parlamentu Unije koji nose sa sobom pozamašne mjesečne prihode. To je interesantno i Vijetkongu i Kikiriki koalicijskim partnerima. Oko toga će se lomiti koplja.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty14.04.11 1:35

Ne brkati pojmove.

Ulazak u EU ne znači pomicanje Schengenske granice. Rumunjska i Bugarska još nisu dio Schengena. To je i jedan i od razloga nezadovoljstva Rumunjske i Bugarske.

Isto tako ulazak u EU ne znači automatski da euro postaje sredstvo plaćanja.

Ulazak u EU je politički proces i politička odluka. Završetkom pregovora se određuje datum formalnog ulaska jer ulazak trebaju odobriti svi parlamenti članica EU. Tek tada se postaje i formalno članica.

Schengen, uvođenje eura dolazi kada pojedina država ispuni kriterije. Tipa za eurozonu: razina deficita proračuna....
[Vrh] Go down
mariofil68
Ide prema gore
Ide prema gore
mariofil68


Broj postova : 245

G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty14.04.11 18:15

Ante je napisao/la:
Ne brkati pojmove.

Ulazak u EU ne znači pomicanje Schengenske granice. Rumunjska i Bugarska još nisu dio Schengena. To je i jedan i od razloga nezadovoljstva Rumunjske i Bugarske.

Isto tako ulazak u EU ne znači automatski da euro postaje sredstvo plaćanja.

Ulazak u EU je politički proces i politička odluka. Završetkom pregovora se određuje datum formalnog ulaska jer ulazak trebaju odobriti svi parlamenti članica EU. Tek tada se postaje i formalno članica.

Schengen, uvođenje eura dolazi kada pojedina država ispuni kriterije. Tipa za eurozonu: razina deficita proračuna....

A gdje sam naveo da je ulazak u EU pomicanje Schengenske granice? Rumunjska i Bugarska upravo se i nalaze u "sivoj" zoni jer su potisale Ugovor koji treba konzumirati, a da bi se konzumirao mora se uskladiti. Da bi se Uskladio moraju ga prihvatiti sve države članice, a Rumunjska i Bugarska moraju se prilagoditi. Kod njih, kao i kod nas taj postupak trajat će najmanje 10 godina, ako ne i duže. U međuvremenu, u tom "vakumu", imat će pravo na svoje predstavnike u parlamenutu EU ali donošenje odluka njihovo pravo neče biti. Koji su to sad pojmovi pobrkani?
Pa baš na primjerima koje navodite podržavate teoriju da će svi balkanci, a mi se vodimo pod pojmom Istočna Evropa ili Balkan ulaziti u paketu jer bi inače bilo financijski neisplativo Administrativnom aparatu Unije kao takve.
Ulazak u EU je malo širi pojam i možda bi bilo pošteno da ga vladajuča kasta objasni svom izbornom tijelu. U lipnju se potpisuje nešto što formalno ne znači ništa. Teoretski ulaziš u zonu ali u praksi niko te ništa ne pita več moraš plesati po taktovima sadašnjih članova.
Dakle, pojam "ulazak u Uniju" vrlo je širok i nekima jasan, a nekima besmislen. Neke države na sjeveru nisu ušle ali su se prilagođavale kako bi dostigle razinu funkcioniranja sistema Unije. Danas se pokazalo da su dobro postupile. Neke države u Uniji su razočarane, a neke bi voljele da nikada ni nisu ušle. A mi, po broju stanovnika jednaki Munchenu zaista smo jako bitna karika u lancu.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty17.04.11 18:16

Od kad je ovo:

"Državljani Republike Hrvatske su građani Europske unije i uživaju prava koja im jamči pravna stečevina Europske unije, ...."

http://www.sabor.hr/Default.aspx?art=35520
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty18.04.11 22:27

plemenitašica je napisao/la:
Od kad je ovo:

"Državljani Republike Hrvatske su građani Europske unije i uživaju prava koja im jamči pravna stečevina Europske unije, ...."

[url=http://www.sabor.hr/Default.aspx?art=35520
http://www.sabor.hr/Default.aspx?art=35520[/quote[/url]]

????
Što to znači?
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty18.04.11 22:48

Ante je napisao/la:
plemenitašica je napisao/la:
Od kad je ovo:

"
Državljani Republike Hrvatske su građani Europske unije i uživaju prava koja im jamči pravna stečevina Europske unije, ...."

http://www.sabor.hr/Default.aspx?art=35520
????
Što to znači?
Pa to i ja pitam? Ovo je link Hrvatskog sabora i tu su stavke Ustava.

Počinje ovako:



Važniji propisi



Ustav RH - Europska unija



1. PRAVNA OSNOVA ČLANSTVA I PRIJENOS USTAVNIH OVLASTI

2. SUDJELOVANJE U INSTITUCIJAMA EUROPSKE UNIJE

3. PRAVO EUROPSKE UNIJE

4. PRAVO GRAĐANA EUROPSKE UNIJE



Članak 146.
Državljani Republike Hrvatske su građani Europske unije i uživaju prava koja im jamči pravna stečevina Europske unije, a osobito:
– slobodu kretanja i nastanjivanja na području svih država članica,
– aktivno i pasivno biračko pravo na izborima za Europski parlament i na lokalnim izborima u drugoj državi članici, sukladno propisima te države članice,
– pravo na diplomatsku i konzularnu zaštitu bilo koje države članice, jednaku zaštiti vlastitih državljana kada se nalaze u trećoj državi u kojoj Republika Hrvatska nema diplomatsko-konzularno predstavništvo,
– pravo podnošenja peticija Europskom parlamentu, predstavki Europskom ombudsmanu te pravo obraćanja institucijama i savjetodavnim tijelima Europske unije na hrvatskom jeziku, kao i na svim službenim jezicima Europske unije, te pravo dobiti odgovor na istom jeziku.
Sva prava ostvaruju se u skladu s uvjetima i ograničenjima propisanima ugovorima na kojima se temelji Europska unija te mjerama prihvaćenima na temelju tih ugovora.
U Republici Hrvatskoj sva prava zajamčena pravnom stečevinom Europske unije uživaju svi građani Europske unije.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty18.04.11 22:49

A toooo.

To je novi Ustav, ovo je preduvijet za EU. Važan detalj za završetak pregovora.

Ustav se mijenjao kako bi mogli ući u EU (sjećate se odredbe gdje se RH zabranu ulazak u bilo koje zajednice).
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty19.04.11 0:31

Ante je napisao/la:
A toooo.

To je novi Ustav, ovo je preduvijet za EU. Važan detalj za završetak pregovora.

Ustav se mijenjao kako bi mogli ući u EU (sjećate se odredbe gdje se RH zabranu ulazak u bilo koje zajednice).

Pa stvarno nam rade iza leđa. Korigiraju Ustav a MI NISMO U EU.
I sjećam se, naravno da se sjećam i to je u redu. Nismo se odcjepili da bi se spajali kad šačica zločinaca to odluči, nego kad to kaže 3 000 000 građana ili više.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty19.04.11 0:49

Nije iza leđa. Trajala je javna rasprava mjesecima i stalno se vrtilo po TV.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty19.04.11 10:43

Ante je napisao/la:
Nije iza leđa. Trajala je javna rasprava mjesecima i stalno se vrtilo po TV.
Je znam, ali ne dovoljno da bi običan građanin razumio i da bi sudjelovao. Isto kao što obični ljudi pojma nemaju što EU hoće i što EU nudi?
Isto tak čitam da test Lisabonskog sporazuma VLADA ove zemlje NEMA PRIJEVOD NA MATERINJI jezik.
U svakom slučaju, objasnite mi čemu to u ustavu ako nisu još raspisal referendum i ako ne znaju želimo li se pridružiti. Ili se to već zna, pa nije ni bitan niti referendum niti glas naroda?
[Vrh] Go down
mariofil68
Ide prema gore
Ide prema gore
mariofil68


Broj postova : 245

G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty19.04.11 13:14

plemenitašica je napisao/la:
Ante je napisao/la:
Nije iza leđa. Trajala je javna rasprava mjesecima i stalno se vrtilo po TV.
Je znam, ali ne dovoljno da bi običan građanin razumio i da bi sudjelovao. Isto kao što obični ljudi pojma nemaju što EU hoće i što EU nudi?
Isto tak čitam da test Lisabonskog sporazuma VLADA ove zemlje NEMA PRIJEVOD NA MATERINJI jezik.
U svakom slučaju, objasnite mi čemu to u ustavu ako nisu još raspisal referendum i ako ne znaju želimo li se pridružiti. Ili se to već zna, pa nije ni bitan niti referendum niti glas naroda?

Molim Vas, poštovana. Kako možete ovaj kvlaitetan uradak viskopozicioniranog iskusnog sudionika kreiranja Ustavnih odredbi Gosp. Šeksa dovoditi u pitanje. Kako možete sumnjati u uratke koji izlaze iz tvornice nacionalne osvještenosti i iskrenog pristupa za boljitak naše domovine? Pa zar Vas je ova rikukuku oporba i GBR toliko unazadio da niste prepoznali stoljetnu stabilnost i hrabrost koja frca iz njedara naših povijesnih stvaraoca neovisnosti i samostalnosti? Kako je samo naš predsjednik Parlamenta javno izjavio da je i on pripadnik zločinačke organizacije koju je koordinirao iz restorana u Zagrebu preko satelita NASE koji je Amerika ustupila za akciju Oluja. Zar se ne sječate da je i Shimatzu zbog dobrih odnosa sa Andrijom ustupio navigacijske kranove u svim bolnicama koji su nadzirali vojne nalete prilikom bombardiranja Zagreba - sektor Pantovčak tijekom 3 godine koliko je trajalo ratno dejstvo po glavnom Gradu. Eh, kad bi svu svoju snagu usmjeravali na dodatna zaduživanja i drastično otvaranje novih shoping centara brže bi postali sastavni dio organizirane gospodarsko kriminalne skupine zvane Junijon!!! bounce
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty28.04.11 11:00

Dragi Hrvati, imate izbor: Ili Balkan ili EU

Završetak pristupnih pregovora i punopravno članstvo u EU po njegovim je riječima "točka na i zadnjih 20 godina stvaranja hrvatske države". Dodavši da "svatko dobronamjeran razmišlja na takav način", Jandroković je kazao....

Ministar branitelja, obitelji i međugeneracijske solidarnosti Tomislav Ivić drži da će hrvatski branitelji na referendumu o pristupu EU sigurno glasovati za hrvatski pristup EU kao i većina građana.

http://portaloko.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=13997%3Adragi-hrvati-imate-izbor-ili-balkan-ili-eu&catid=54%3Avijesti&Itemid=30

E pa, s obzirom da je Jandrokovićev HDZ svih 20 godina stvarao = upopaštavao zemlju, prešli smo rub gladi i jada, ne vjerujem niti njemu niti njima ZNA SE da je to "točka na i" jer pokazali su kako oni ZNA SE znaju.

Iviću - što je većina građana?

[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty20.05.11 23:14

Sve dalje od EU: Kako Vlada koja piše lažne kaznene prijave misli zatvoriti Poglavlje 23?

U OZBILJNOJ demokratskoj državi iskaz Damira Polančeca i pakiranje afere Slavku Liniću rezultirali bi padom Vlade i smjenama čelnih ljudi policije. Iako u Hrvatskoj stvari nikad nisu toliko crno-bijele, vrh HDZ-a je svjestan nezavidne situacije u kojoj se nalaze.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/sve-dalje-od-eu-kako-vlada-koja-pise-lazne-kaznene-prijave-misli-zatvoriti-poglavlje-23/552748.aspx
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty21.05.11 9:29

Ostavke i pad Vlade u Hrvatskoj? Laughing Jel to neki vic. Laughing
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty21.05.11 9:44

To bi bilo normalno u demokratskim društvima.

S druge strane kod nas to više nema svrhe kada ionako idu izbori za par mjeseci.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty26.05.11 15:50

'Mi imamo domovinu, ali nemamo državu, nismo izgradili državu. Uopće nemamo institucije koje bi rješavale hrvatske probleme i ostvarivale hrvatske ciljeve', zaključuje euroskeptični dr. Jurčić

Odgovornost je, prema mišljenju Jurčića, na političarima i intelektualcima, stručnjacima u pojedinim sektorima.
'Ako se političari i intelektualci sastanu s jakim ciljem izgradnje države, a ne dominantnih ideologija, politikantstva i spašavanja interesnih grupa, onda imamo šanse. Mi znanja za izlazak iz krize imamo, no politika je rastjerala ljude koji imaju rješenja i koji neće ulaziti u politička područja', kaže Jurčić.
Budućnost Hrvatske, dodaje Jurčić, nije u ideologijama nego na praksi, pragmatici i organizaciji.


http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/129852/Kakva-EU-Nemamo-institucije-za-Hrvatsku.html

Bravo profesore.
Za one koji misle da je prof. Jurčić sad progledao odmah demantij: godinam priča istu verziju. Ništa nismo učinili za sebe, i ono što smo znali sada odjednom ne znamo.

[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty26.05.11 16:19

plemenitašica je napisao/la:
'Mi imamo domovinu, ali nemamo državu, nismo izgradili državu. Uopće nemamo institucije koje bi rješavale hrvatske probleme i ostvarivale hrvatske ciljeve', zaključuje euroskeptični dr. Jurčić

Odgovornost je, prema mišljenju Jurčića, na političarima i intelektualcima, stručnjacima u pojedinim sektorima.
'Ako se političari i intelektualci sastanu s jakim ciljem izgradnje države, a ne dominantnih ideologija, politikantstva i spašavanja interesnih grupa, onda imamo šanse. Mi znanja za izlazak iz krize imamo, no politika je rastjerala ljude koji imaju rješenja i koji neće ulaziti u politička područja', kaže Jurčić.
Budućnost Hrvatske, dodaje Jurčić, nije u ideologijama nego na praksi, pragmatici i organizaciji.


http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/129852/Kakva-EU-Nemamo-institucije-za-Hrvatsku.html

Bravo profesore.
Za one koji misle da je prof. Jurčić sad progledao odmah demantij: godinam priča istu verziju. Ništa nismo učinili za sebe, i ono što smo znali sada odjednom ne znamo.


Ma ne samo bravo - nego FANTASTIČNO! Tako jasno i narodski sve rečeno - ma zadivljujuce i tak ga dobro razumijem.... niš zakukuljeno-zamumuljeno! Čitam i razumijem kaj nam se bu događalo, jer baš idemo tim putem kak uvaženi profesor i kaže:

"Riješit će oni probleme, ali u svoju korist tako da budemo jeftina
radna snaga, da jeftino prodamo naše imanje i da kod njih radimo. Nitko
nam neće dati veću plaću ili mirovinu', pesimistično kaže dr. Ljubo Jurčić .............. Prema njemu, problem je u tome što Hrvati ništa ne rade da zarade.
'Sve suvremene uređaje koje koristimo i trošimo, sve kupujemo – od
mobitela do automobila. Izvozimo drvo, ono što smo radili i prije sto
godina. Što smo postigli u zadnjih 50 godina?! Ništa! Gdje je Đuro
Đaković, gdje je Jugoturbina, brodogradilišta... Polja su neuzorana. Mi
smo sve to znali, a sad odjednom ne znamo. Zašto bi ovdje stranci
kupovali, zašto mi ne bismo kupili od njih, zar smo mi manje vrijedni?!'
pita se Jurčić. "
................

Ma jednostavno nema dijela teksta i onog što je dr. Jurčić rekao a da nije za istaknuti.
Da, zaista vrijedi pročitati i zamisliti se.
drunken
[Vrh] Go down
Sponsored content





G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
G - EU i Hrvatska
[Vrh] 
Stranica 2 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Domagoj Margetić ili hrvatska istina
» Po imovini peta u Europi Hrvatska je imućna...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum Velika Gorica :: Razne teme :: Politika i gospodarstvo-
Forum(o)Bir: