Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 G - EU i Hrvatska

Go down 
+4
mariofil68
Rožica-ljutibijes
Ante
JOSIPJOŽA
8 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty13.06.11 21:01

Znači, 1. srpnja 2013.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty01.07.11 13:33

Vlada objavila pregovaračka stajališta: Pogledajte što smo sve dogovorili s EU


Nakon što je Hrvatska na jučerašnjem sastanku Međuvladine konferencije o pristupanju u Bruxellesu zatvorila pristupne pregovore s Europskom Unijom, Vlada je objavila dokumente temeljem kojih je vodila pregovore s Europskom unijom.

http://www.mvpei.hr/MVP.asp?pcpid=2663
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty01.07.11 17:33

Odluku o tome tko će u ime Hrvatske potpisati pristupni ugovor trebao bi donijeti predsjednik države.
U svih petnaest država koje su u protekla tri proširenja pristupile Uniji, predsjednik države bio je taj koji je donio odluku o tome, a niti u jednom slučaju ugovor nije potpisao samo jedan dužnosnik.



Znam da je u mojoj nadležnosti određivanje tko će potpisati ugovor, znam i da su u nekim državama potpisivali predsjednici, ali o tome zaista još nije bilo nikakvih razgovora i nisam o tome ni razmišljao. Vidjet ćemo, ima još vremena do te odluke – kaže predsjednik Josipović.


Izvori u vladi nisu baš oduševljeni time da Josipović sam odredi tko će potpisati pristupni ugovor, a još manje da i on bude jedan od njih. Razlog je, kaže isti izvor, taj što je Josipović bio protiv arbitražnog ugovora sa Slovenijom bez kojega ne bi bilo deblokade pristupnih pregovora«.

http://www.javno.hr/news/Hrvatska/26181/Jadranka-Kosor-nece-sama-potpisati-pristupni-ugovor-s-EU.html

Hmm... a ona sve čini da bude potpisnica, kad tamo predsjednik je glavni. Hihihihihihi
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty01.07.11 18:37

Ja, ja, pa ja, ja sam postigla, ja sam platila, ja sam dala....., jao kukulele.
Bilo bi sasvim normalno i po nekom evrospkom bontonu budu nazočni: predsjednik, premijer/ka, predsjednik Sabora, čelnici svih većih političkih stranaka ( jer sve stranke oko toga imaju koncenzus)

Skupljati jeftine političke poene na tome tko će potpisati i biti prisutan kod potpisivanja je iracionalno, bezobrazno i podmuklo.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty22.08.11 16:53

G - EU i Hrvatska - Page 3 Volimhrvatskuneeu




U utorak 23.08.2011. u 17 sati, održati će trgu Bana Josipa Jelačića javna tribina na otvorenom i prosvjedno okupljanje hrvatskih građana, koji se protive ulasku Hrvatske u Europsku uniju.
Pozivaju se svi ljudi dobre volje, kao i sve udruge te političke opcije koje se u svojim programima zalažu za istinsku hrvatsku samostalnost i suverenost, da na ovoj otvorenoj tribini iznesu svoje programe, vizije i ideje.

Segmenti izlaganja:

- Suverenost i samostalnost
- Socijalno i ekonomsko stanje u republici Hrvatskoj i planovi oporavka
- Nacionalni interesi republike Hrvatske
- Monetarna stabilnost i suverenost banaka u vlasništvu republike Hrvatske
- Očuvanje prirodnih resursa (vode, šume, itd) u vlasništvu republike Hrvatske


Dobih na mail, ali vidim da ima i na linku:
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/u_zagrebu_prvi_hrvatski_prosvjedi_protiv_ulaska_u_eu/371954.html
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty31.08.11 11:39

Zašto ste napisali knjigu u kojoj kritički progovarate o Hrvatskom ulasku u EU?

- Prateći hrvatske medije uvidio sam da se javnosti prezentira samo jedna strana ulaska u EU. Nema nikakvih argumenata protiv ulaska. Pomislio sam, 'pa nekih loših stvari pritom jednostavno mora biti'. Počeo sam istraživati i ostao sam šokiran onim što sam pronašao. Postoji daleko više argumenata protiv ulaska Hrvatske u EU nego što nam se govori.

Imam dojam da u samoj vlasti samo mali broj ljudi zna o čemu se tu zapravo radi. Velika većina nema pojma a kamoli da su pročitali Lisabonski ugovor, svojevrsni ustav EU, države u koju nas žele uvesti.
Godinama je naglasak bio samo na procesu, koliko smo i kad ćemo zatvoriti sva poglavlja a ne na njihovom sadržaju. Što je uistinu ispregovarano i potpisano, do danas nije objavljeno. Javnosti su na uvid dane samo pregovaračke pozicije Hrvatske. Ali to nije ono što je potpisano. To se skriva

Ono što se pažljivo krije od hrvatskog naroda jest činjenica da će se od 1. travnja 2017. glavne odluke unutar EU donositi većinom glasova od 55 posto, a ne više konsenzusom. Radi se o Vijeću europe, Vijeću ministara odnosno o upravnim tijelima EU-a. Jasno je da će odluke donositi samo veliki narodi a nas Hrvate nitko ništa neće pitati. U primjerice, Europskom parlamentu od oko 764 zastupnika mi bi smo imali samo 12. U političkom smislu imati ćemo status jedne manje europske provincije.

Pogledajte primjer Španjolske s 35 milijuna stanovnika koja ima more i obalu kao i mi. Prije ulaska u Uniju ta je država imala oko 240 tisuća stranaca. Danas ih ima 5,5 milijuna! Prema podacima Eurostata, tamo se uselilo skoro milijun Engleza, pola milijuna Nijemaca i 830 tisuća Rumunja. Zamislite sada što će se dogoditi jednoj maloj Hrvatskoj kada se stranci počnu naseljavati? Prema zadnjem popisu stanovništva na svim hrvatskim naseljenim otocima, a imamo ih 47, živi manje od 130 tisuća stanovnika. Prema Lisabonskom ugovoru, doseljavanjem značajnog broja stranaca na neki prostor oni preuzimaju lokalnu vlast na tom području te time stječu i politička prava.
.


http://www.dnevno.hr/vijesti/novac/ulazak_u_eu_biti_ce_gospodarska_politicka_i_kulturna_katastrofa/377683.html

Dakle... tko ima kaj dodati?
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty31.08.11 12:10

Da i???



Što trebamo zatvoriti granice?
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty31.08.11 12:49

Ante je napisao/la:
Da i???



Što trebamo zatvoriti granice?



Ne treba zatvoriti granice, samo je pitanje sadržaja i tu se slažem, što je ispregovarano, kakve pozicije je Hrvatska zauzela kod pregovora i je li uopće neke zauzela, ili smo ko guske u magli praveći se važni stavili gaće na štap, što je i najvjerojatnije.

Globalizacija je u tijeku i granice se nemogu zatvoriti ali reda bi moglo biti i trebalo a ne po svaku cijenu ići nekam, ne čuvajući nikakve domaće interese, a kad je to HDZ pregovarao i dogovarao, poznato nam je kako oni čuvaju nacionalne interese.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty31.08.11 14:00

JOSIPJOŽA je napisao/la:
......... a kad je to HDZ pregovarao i dogovarao, poznato nam je kako oni čuvaju nacionalne interese.[/color]

Sve je rečeno. Bravo JosipJoža. m18
Ja i dalje glasam za NE U EU.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty31.08.11 15:21

O HDZ-u možemo raspravljati.

Ako netko kupuje, znači da netko prodaje. Ne treba maknuti odgovornost s građana.

To mi se čini ista shema kao i turistička sezno, nek pošalju pare a oni ne moraju i dolaziti.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty31.08.11 15:52

Ante je napisao/la:

To mi se čini ista shema kao i turistička sezno, nek pošalju pare a oni ne moraju i dolaziti.



E Ante usporedba ti je do boli........Laughing
[Vrh] Go down
Mišel
Ide prema gore
Ide prema gore



Broj postova : 441

G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty31.08.11 16:12

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/145214/Demokracija-kakvu-jos-niste-vidjeli.html

Da ima volje i pametnih ljudi ovako bismo i mi mogli,da i bilo bi interesantno gledati Šeksa da mu anonimusi pišu novi ustav...
[Vrh] Go down
mariofil68
Ide prema gore
Ide prema gore
mariofil68


Broj postova : 245

G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty31.08.11 18:44

Mišel je napisao/la:
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/145214/Demokracija-kakvu-jos-niste-vidjeli.html

Da ima volje i pametnih ljudi ovako bismo i mi mogli,da i bilo bi interesantno gledati Šeksa da mu anonimusi pišu novi ustav...



Ovakav oblik nacionalnog jedinstva i preuzimanja odgovornosti moguć je samo u zajednicama koje su locirane u blizini sjevernog ili južnog pola. U istraživanju poznatog Ekonomskog Instituta za makroekonomska analitička pitanja " Liwno & Duwno " dokazano je da je usljed duljeg nespavanja moguće pridobiti vecu količinu stanovnika na cestu, te uz dobru alkoholnu manifestaciju moguće je provesti bilo kakav referendum. Nemoguće je da se u redovnu proceduru uputi pojam "ukidanje devizne klauzule", "moratorij na otplatu kredita", "istraga u poslovanju financijskih pravnih subjekata", " analiza pretvorbe sukladno zakonu o ratnom profiterstvu" jer mi ipak nismo dovoljno inteligentna nacija da bi se bavila navedenim. Uvijek smo bili u blažem obliku robovlasništva, podčinjeni i na raspolaganju nekim drugim inteligentijim vrstama, uvijek smo se cinkali međusobno i bili jalni na tuđe uspjehe i dostignuća, uvijek smo nastojali održati ciklus međusobnog uništavanja i krađe nacionalnog blaga i uvijek, baš uvijek ćemo biti jedna najobičnija skupina homosapiensa za naučna istraživanja, testiranje i poligon za iživljavanje. Takve nas je majka rodila.affraid
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty19.09.11 14:50

Ako je dosad i postojala, danas je otklonjena svaka mogućnost da Hrvatska potpiše pristupni ugovor s EU prije izbora 4. prosinca.

Izvor iz Vijeća EU izjavio je, naime, da će posljednji korak u proceduri prihvaćanja ugovora biti 5. prosinca, što znači da je, unatoč neslužbeno iskazanim željama premijerke Jadranke Kosor i njezinih poljskih prijatelja, nemoguće organizirati potpisivanje ugovora prije tog datuma.

“Sada je 99 posto sigurno”, rekao je taj izvor, “da će Hrvatska potpisati ugovor na summitu u Bruxellesu 9. prosinca”.





http://www.vecernji.hr/vijesti/eu-nema-sanse-da-se-ugovor-potpise-prije-izbora-hrvatskoj-clanak-327031



Oh... kako... pa ona se trudila, ona je sve pootvrala i pozatvarala bez trunke znanja engleskog jezika, a znamo da ugovori nisu prevedeni na hrvatski.

Kak bu ona to preživjela?
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty19.09.11 14:57

Taj ugovor, svojim sadržajem i potpisom koji ćete Predsjednik Republike i Vi staviti na njega ne obvezuje samo Vas već i sve hrvatske građane. Zbog toga zahtijevamo da integralni tekst Ugovora ODMAH date na uvid onima o kojima se radi – hrvatskim građanima.



Hrvatski građani hrvatskoj Vladi vjeruju koliko vjeruju – o tome brojne ankete govore dovoljno. Ali ovaj pristupni ugovor i njegov sadržaj nisu pitanje povjerenja i političkog priklanjanja ovoj ili onoj opciji, ovom ili onom lideru i političkoj eliti. Taj ugovor će nam u datelje urediti kako ćemo živjeti sljedećih godina i desetljeća, odredit će nam kako ćemo proizvoditi ono što proizvodimo, kako ćemo to prodavati, kako ćemo obrađivati naše njive, kako ploviti našim morem. Odeređivati će nam kako ćemo i hoćemo li upravljati tvrtkama koje su do jučer bile naše, kako ćemo moći ili ne moći i osobno krenuti tražiti život u toj zajedinici kojoj bi trebali pristupiti. I tisuće drugih stvari od kojih se sastoji život.



Danas se hrvatski građani opredjeljuju ZA Europsku uniju ili PROTIV nje temeljem nekih općih stavova, vjerovanja, svjetonazora i osobnih iskustava.

Dakle, velika većina hrvatskih građana nema racionalne osnove za donašanje odluke koja će se od njih očekivati na referendumu ove godine. Hrvatski građani ne znaju (i nitko im to do sada nije rekao) što je to ispregovarano, što je dogovoreno i što nas čeka.



Zbog svega toga, gospođo predsjednice Vlade, ne molimo Vas da nam pokažete pristupni ugovor, već ZAHTIJEVAMO OD VAS DA UGOVOR OBZNANITE SVIM HRVATSKIM GRAĐANIMA. U protivnom, smatrat ćemo da skrivate Vaše neuspjehe u pregovaranju i da prikrivate od hrvatskih građana istinu na koju imaju i ustavno i prirodno pravo.



http://www.laburisti.com/modules/news/article.php?storyid=807






Prije nego se se građani opredijele Za ili Protiv EU, moraju znati, kaže Lesar, što piše u Ugovoru.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/lesar-kosorici-ako-ne-objavite-ugovor-o-pristupanju-eu-smatrat-cemo-da-skrivate-istinu/572521.aspx



Potpisujem pismo.

Želim sve moći pročitati, razumijeti. Umjesto da nam bar jednom u 3 mjeseca održe predavanja o tome kaj dogovaraju i kaj su dogovorili oni su izmislili besplatne telefone. I sad kad se približavamo referendumu sad bi još trebalo i "silovati" nas da zaokružimo pristupanje.

Užas.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty19.09.11 16:56


Farage je prvi predvidio da će Grčka, Irska i Portugal trebati asistenciju, odnosno novac iz europskih fondova kako njihovi ekonomski sustavi ne bi u potpunosti krahirali, i to daleko prije nego su Europska komisija i Europska centrala banka priznali da je to nužno.

Eurozonu naziva 'ekonomskim zatvorom' i nada se kako će 'projekt euro biti uništen na tržištima prije nego što sve od k vragu'.



Manje je poznato, prvenstveno zbog potpunog ignoriranja hrvatskih medija, da je Nigel Farage prije nekoliko tjedana posjetio Zagreb i sudjelovao u javnoj debati pod nazivom Europska Unija danas i budućnost Republike Hrvatske unutar EU, gdje je ovaj europarlamentarac upozorio građane Hrvatske na mnoge opasnosti koje prijete ulaskom u EU.



http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/eu/ekskluzivno__nigel_farage_ne_odricite_se_nezavisnosti_i_suvereniteta_zbog_propadajuce_eu/392719.html
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty19.09.11 20:31

.....
A sve to s Pristupnim ugovorom s EU u ruci, kojeg će slavodobitno potpisati neposredno nakon izbora.

A u njemu - pazite sad - nema ni spomena na Domovinski rat.


Večernji list objavio je detalje Pristupnog ugovora koji je Kosor
dobila od poljskog premijera Donalda Tuska neposredno prije HDZ-ova
sabora u Areni. I u njemu se govori o "sukobu u 90-ima", dok se
branitelji i Domovinski rat spominju tek u nazivima pojedinih hrvatskih
zakona.

Otkud sad to? Pa nije vrag da Hrvatska u Europu ulazi bez svojih svetinja?


http://www.index.hr/vijesti/clanak/jadranka-kosor-i-stisnuta-saka-jada/572562.aspx


Ne vjerujem, ja ovo ne mogu prihvatiti. Što li će još tu biti?
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty19.09.11 22:14

Pa zašto ga čuvaju ko zmija noge, pa i sama Vesna Pusić koja je sudjelovala u tim procesima je unekoliko navrata javno tražila od Vlade da se ti dokumenti objave javno, da građani imaju pravo na uvid u ono što je ispregovarano, kako bi lakše donijeli odluku na referendumu a prije svega bili upoznati sa stvarnim činjenicama, jer sve što je pod velom tajne, izaziva ogromnu sumnju.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty20.09.11 10:27

Ni meni nije jasna ta logika. Uostalom ako ništa drugo postat će javan za vrijeme trajana rasprave u Europskom parlamentu.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty20.09.11 12:42

NEVLADINA organizacija GONG na svojim je službenim stranicama objavila sve javne dokumente iz pregovaračkog procesa s EU, a koji su im proslijeđeni iz Bruxellesa



http://www.index.hr/vijesti/clanak/gong-objavio-sve-javne-dokumente-iz-pregovarackog-procesa-/572709.aspx
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty20.09.11 15:48

Dobih na mail:



ŠTO JE TOČNO POTPISALA NAŠA VLADA - VEČERNJI LIST OTKRIVA



OVO JE SAŽETAK IZ JUČERAŠNJEG VEČERNJEG LISTA:

(Večernji list je poslao vijeću EU (EU Councilu) zahtjev da mu pošalju dokumente, zbog osiguravanja "prava na informaciju")



1. Odricanje svih posebnih prava u privatiziranim kompanijama

- a. U INI... i HT-u nemamo više prava veta

- b. Izgubljeno je pravo prvokupa u slučaju likvidacije



2. Ukida se nulta stopa poreza

- a. Uvođenje poreza na kruh, mlijeko, lijekove, knjige, kino, uvodi se PDV na građevinsko zemljište.



3. Povećava se dob odlaska u mirovinu i destimulira raniji odlazak



4. Obveza priključivanja EU vojsci. Zabrana potpisivanja sporazuma sa drugim državama o neizručenju EU. Pomaganje regionalnim državama u procesu priključivanja.



5. Plaćanje godišnjeg članstva od 267,7 milijuna €



6. 373 mil.€ godišnje izravnih sredstava za poljoprivredu + 9,6 mil.€ svake godine idućih 10 godina za razminirana poljoprivredna područja

- a. I.god: 25% iznosa, II. 30%, III.35%, IV.40%, V.50%, VI.60%, VII.70%, VIII. 80%, IX.90%, X.100% (od godišnjeg iznosa)



7. 333 mil.€ godišnje za ruralni razvoj (pod uvjetom da se izbore kvalitetni projekti)



8. Voće i povrće mora proći DUS test prije izlaska na tržište





Moram dodati još i ovo:



Ante Kotromanović (SDP): To je jadno

"To je jadno, ako naši pregovarači nisu obratili pozornost Uniji što se dogodilo '90. i 91. To bi u Hrvatskoj učinila bilo koja druga stranka, a HDZ-ovci, koji se uvijek predstavljaju kao najveći Hrvati, uvijek se na kraju pokažu kao prazna puška u kojoj nema municije. Jasno su trebali reći da '91. nije bilo nekakvog sukoba na nekakvom Balkanu, već je na Hrvatsku bila izvršena velikosrpska agresija, kao i na Sloveniju, BiH i Kosovo", naglašava Kotromanović.

Za "sukob u devedesetima" kaže da je sintagma koja mu "bode oči".

http://www.index.hr/vijesti/clanak/jadno-hdzovci-se-predstavljaju-kao-najveci-hrvati-a-na-kraju-se-uvijek-pokazu-kao-prazna-puska/572611.aspx



Slažem se, bode oči.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty09.10.11 17:35

O ovome niste mogli čitati u mainstream medijima i o ovome se ne priča - u srijedu 28.09. Europska unija je izglasala novi paket ekonomskih mjera poznatijih pod pitomim nazivom - Six Pack. Ono što se krije iza ovog zakona je zapravo puno dublji problem koji po prvi puta na legalan način ostvaruje ono o čemu se već dugo priča u kritičkim krugovima - početak centralizirane ekonomske diktature!

Europska komisija je tako dobila pravo da odlučuje o proračunima zemalja članica kao i o svim složenijim pitanjima vezanima za ekonomije pojedine države, poput politike zapošljavanja kadra, otpuštanja radnika, radnog vremena, praznika itd. i to s mogućnošću ukidanja svih radničkih povlastica ukoliko to zahtjeva trenutno stanje u državi članici.

Ovim aktom je europska komisija kao formacija koja nije izravno odgovorna građanima po tko zna koji puta iznad EU parlamenta čiji je utjecaj gotovo minoran.

Ovo nije želja za centralizacijom Europe nego otvorena borba protiv prava ljudi, socijalne i zdravstvene zaštite.



http://www.politika.hr/protiv-ulaska-hrvatske-u-eu/6204-novi-sok-iz-eu-g-tajno-izglasana-ekonomska-diktatura


Ovaj javni nastup prof. Dr. Josipa Jurčevića je značajan jer se usred masovne i vrlo skupe medijske kampanje u prilog Uniji, brojni hrvatski intelektualci još uvijek boje javno iznijeti stav koji bi se protivio službenom stavu političkih elita.

Potrudite se malo i saznat ćete nebrojeno puno štetnih posljedica koje bi Hrvatska mogla imati ukoliko uđe u EU.

Prema tome, ja vas pozivam, potrudite se, saznajte informacije i sigurno ćete obogatiti svoju golemu ljubav prema svojoj hrvatskoj domovini, prema svojoj hrvatskoj državi. Dobit ćete motiva, volje i interesa da tu državu uredimo, da ona bude zaista samostalna i suverena i da iskoristimo sve ljepote i bogatstva koja nam ona nudi.

To ćemo moći ostvariti jedino ako budemo samostalni i suvereni. Ako uđemo u novo zarobljeništvo, ne samo da ćemo biti mazohistički naraštaj nego ćemo i naše buduće naraštaje i buduća pokoljenja osuditi na to zarobljeništvo.

Stoga vas pozivam na znanje i razum a iznad svega na odgovornost prema hrvatskoj budućnosti.


Prema tome očuvajmo hrvatsku samostalnost, savakako se odazovimo na referendum i ne glasajmo za ulazak u Europsku uniju.''

http://www.hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=17364%3Aprof-dr-josip-jurevi-eu-je-novo-z-arobljenitvo-za-budue-hrvatske-narataje&catid=1%3Apolitika&Itemid=9

Vrijedi pročitati oba članka.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty10.10.11 13:36

http://www.hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=17364%3Aprof-dr-josip-jurevi-eu-je-novo-z-arobljenitvo-za-budue-hrvatske-narataje&catid=1%3Apolitika&Itemid=9
.......
S
druge strane u Europskoj uniji događa se golema i dramatična kriza. Ne
samo da su nezadovoljni nego se nalaze pred raspadom. Čelni čovjek
Europske unije najavio je mogući raspad sa golemim katastrofalnim
sigurnosnim, ekonomskim i drugim posljedicama za EU i onoga što ona
ostavlja iza sebe.
........

.... ahhaaaa .... Exclamation e, ovo mu vjerujem, jer i sama slutim i vidim da je to put kojim ide EU.
Naprijed naši .... tak i tak smo znani kak "guske u maglu"
G - EU i Hrvatska - Page 3 375790
.

[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty27.11.11 21:45

[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty28.11.11 1:37

Kako god okrenete ja sam za EU
[Vrh] Go down
Sponsored content





G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 3 Empty

[Vrh] Go down
 
G - EU i Hrvatska
[Vrh] 
Stranica 3 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Domagoj Margetić ili hrvatska istina
» Po imovini peta u Europi Hrvatska je imućna...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum Velika Gorica :: Razne teme :: Politika i gospodarstvo-
Forum(o)Bir: